Перший урок 2019. Є на світі моя країна, найчарівніша, як перлина (2 клас)

О.М. Отліванова, учитель початкових класів КЗ «НВО «ЗШ І-ІІІ ступенів № 31

з гімназійними класами, ЦДЮТ «Сузір’я» Кіровоградської міської ради Кіровоградської області»

 

Є НА СВІТІ МОЯ КРАЇНА, НАЙЧАРІВНІША, ЯК ПЕРЛИНА

(для учнів 2 класу)

Конспект уроку до 1 вересня. Моя Україна
Конспект уроку до 1 вересня. Моя Україна

Мета: формувати компетентності учнів: ключові – слухати пояснення вчителя, виділяти головне; правильно відповідати на питання; працювати самостійно та за зразком, у парах; дотримуватися правил сидіння під час письма; раціонально витрачати час у процесі виконання завдань; дотримуватися правил поведінки під час фізкультхвилинок; предметні – формувати навичку раціонального читання, використовуючи прийом стеження; розвивати пам’ять, увагу, зв‘язне мовлення; виховувати почуття взаємодопомоги, любові і пошани до України та українського народу, його невичерпного таланту, до української мови.

Обладнання: аудіо- та відеозаписи, карта України, карта Європи, паперові метелики, повітряні кульки.

Хід уроку

І. Організаційний момент

1.   Привітання.

Учитель: Вітаю вас, діти, із початком нового навчального року!

Школа радісно зустріла вас чистенькими й затишними приміщеннями, світлими віконцями і готова турбуватися про вас, відкрити секрети науки, збагатити міцними знаннями, які необхідні в житті кожної людини.

2.   Вправа «Мозкова атака».

Учитель: Де ви відпочивали влітку? (Відповіді учні фіксують на дошці у вигляді різнокольорових метеликів, які прикріплюють на карті залежно від місця відпочинку.)

Учитель: У якій країні знаходиться більшість місць вашого літнього відпочинку? (В Україні.)

ІІ. Мотивація навчальної діяльності

Учитель: Із давніх-давен український народ уважався найспівочішою нацією. У своїх піснях українці часто оспівували свою рідну країну. І зараз я пропоную послухати вам пісню на слова Юрія Рибчинського, музику Ніколо Петраша «Моя Україна».

ІІІ. Повідомлення теми та мети уроку Учитель.

  • Про що ця пісня? Яке порівняння автор пісні використав для України?
  • Як ставиться автор пісні до України?

 

  • Прочитаймо фрагмент пісні, саджаючи кожне слово в човник разом.
  • Заспіваймо пісню всі разом.
  • Чи можна   погодитися   з   автором   пісні    у   тому,   що   Україна

«найчарівніша», як перлина? Так, тому що Україна дуже гарна країна.

  • Але нашій державі довелося пройти довгий, важкий, тернистий шлях, для того, щоб стати незалежною державою, такою, в якій ми зараз живемо.
  • Тому Мудра  Сова  радить  запам‘ятати  визначну  дату   для  нашої держави.
  • Опрацювання пам‘ятки про незалежність України (24 серпня 1991 р.)

ІV. Опрацювання теми уроку

  • завдання від Мудрої Сови. Гра «Дай правильну відповідь» Учитель.
  • В якій країні ми живемо? Столиця України?
  • Як називається головна річка України?
  • Які гори є в Україні?
  • Як називається наш рідний край?
  • Які країни Європи є сусідами України?

2   завдання від Мудрої Сови. Гра «Державні символи України» Учитель.

  • Які державні символи ви знаєте? Якого кольору прапор? Що означає кожен колір? Давайте перевіримо, чи ви праві. (Відео про прапор України.)
  • Що означає тризуб? Давайте перевіримо вашу відповідь. (Відео про герб України.)
  • Як називається гімн України? Хто його склав? Хто написав музику до гімну? Як треба поводитися, коли ми чуємо гімн України? Давайте виконаємо цю урочисту пісню.(Відеокараоке «Гімн України».)
  • завдання від Мудрої Сови. Гра «З’єднай прислів’я». (Робота в парах.)

Учитель.

  • У кожного із вас лежать картки із завданням. З‘єднайте початок прислів‘я з кінцівкою. Розтлумачте зміст.

Рідна земля                             там і під ялиною рай.

Без верби й калини –               і в жмені гріє.

Де рідний край,                      нема України.

Як ви розумієте ці прислів‘я? Які народні символи України згадано в цих прислів‘ях?

Отже, народними символами українців є батьківська хата і святий хліб, вишитий рушник і материнська пісня, верба і калина, і хрещатий барвінок, дивовижна писанка, вірний своєму краю лелека. Усі вони – наші давні та добрі обереги. (Учитель показує ілюстровані малюнки.)

V. Відеофізкультхвилинка «Моя Україна»

  • завдання від Мудрої Сови. Гра «Закінчи рядок». (Робота в парах.)

Учитель.

Я буду зачитувати вірш, а ви маєте дібрати найбільш вдале слово і закінчити його.)

 

Учитель.

Ось небо блакитне і сонце в зеніті! Моя Україна – найкраща …( у світі), Моя Україна – це ліс і озерця,

Безмежні степи і чарівні … (джерельця), Красиві пейзажі і гори високі,

Маленькі струмочки і ріки… (глибокі), Сади чарівні, мальовничії села,

Моя Україна – це пісня …(весела). Це щира, багата, як світ, її мова,

Така мелодійна, крилата … (чудова)! Її обереги – верба і калина,

Найкраща у світі – моя … (Україна) Бо нам найрідніша Вітчизна і мати То як же нам, дітям, її …(не кохати)? Вона дорога нам, і рідна, і мила,

Бо світ перед нами, як мати …(відкрила). Вітчизна свята, дорога Україна,

Для кожного з нас ти у світі …(єдина)!

 

  • Молодці! Ви всі справилися з усіма завданнями Мудрої Сови. За активну та плідну роботу на уроці вона дарує вам повітряні кульки. VІ. Підсумок уроку

Учитель.

  • Хочеться завершити урок словами відомого письменника Володимира Сосюри.

Любіть Україну, як сонце любіть, Як вітер і трави, і води,

В годину щасливу і в радості мить. Любіть у годину негоди.

Любіть Україну у сні й наяву, Вишневу свою Україну.

Красу її вічно живу і нову, І мову її солов‘їну.

  • Пишайтеся тим, що ми українці!!!

 

Скачати Перший урок у 2018 на тему: “Є на світі моя країна, найчарівніша, як перлина” (2 клас): джерело 1