Методичні рекомендації до Першого уроку 2021-2022 н.р. (Южноукраїнськ)

Методичні рекомендації до Першого уроку 2021-2022 навчального року.

Перше вересня! День знань! Новий навчальний рік запрошує в нову освітню подорож дітей і дорослих: учнів, учителів, батьків. Приготувавши для них безліч цікавих завдань, корисних справ, захоплюючих пригод.

Налаштувати на навчальний рік, створити гарний настрій, доброзичливу атмосферу, яких би вистачало на весь навчальний рік, можна вже з Першого уроку. Зробивши його цікавим, активним, творчим за змістом, за формою і місцем проведення.

Тема уроку обирається на розсуд учителя (адже Закон про освіту гарантує закладам освіти та вчителям академічну свободу і тему Першого уроку вчитель обирає самостійно).

Пропонуємо звертати увагу, при виборі теми, на сучасні події, цьогорічні визначні, святкові дати, не забуваючи про вікові особливості здобувачів освіти.

У цьому році Україна відзначає 30-річчя з дня Незалежності. Тому теми уроку, можуть звучати так:

  • «З днем народження, рідна Україно!;
  • «Україна – прекрасна і незалежна!»;
  • «З ювілеєм, рідна країна!»;
  • «Будь щаслива, моя Україно!».

Ці уроки провести активно, святково, граючи, співаючи, танцюючи. Подаруйте Батьківтттині-іменинниці свої знання, повагу, любов, добрі справи. Як це втілити: написати віршовані рядки про Україну, написати вітального листа до України, написати щирі побажання Україні, розмістивши їх на мапі країни. Намалюйте маленькі листівочки з вітаннями (оформіть ними класний чи шкільний куточок). У вигляді вікторини, гри тощо перевірте знання учнів про країну, її відомих, визначних людей, про музичні, художні твори, кіномистецтво тощо (питання нескладні, але цікаві).

Зробіть паперові кольорові літачки, човники, напишіть на них дитячу мрію про Україну й розвісьте в класі. Хай якийсь час повисять, а спільно подумайте, як реалізувати ці мрії (наприклад, якщо це мир, то напишіть вітальні листи нашим військовим з добрими побажаннями і вказавши на мрію, якщо це здоров’я, то зробіть так і для лікарів. Усі листи передайте через волонтерів чи занесіть за місцем призначення). І може у вас утвориться новий цікавий проект, який ви будете реалізовувати протягом року.

Також тему уроку можете присвятити рідній школі. Познайомити з її історією, її відомими випускниками, провести екскурсію школою. Зайти до цікавих місць і подумати, що в цьому місці цього року ви будете робити: читати, малювати, співати, виступати, грати, змагатися, снідати-обідати, відпочивати. Так і створите план роботи з учнями на новий навчальний рік.

Так що вже на Першому уроці можна задати позитивний тон, настрій наступним шкільним подіям. Перше вересня святковий день, пам’ятайте про це, дивуйте дітей, дивуйтесь самі! «Як новий рік зустрінеш, так його і проведеш»! Хай ваш рік буде щасливим, творчим, життєстверджуючим, насичений цікавими подіями, пригодами, людьми, справами!

А конспекти до Першого уроку ви можете знайти за інтернет-ресурсами: https://erudyt.net/vixovni-zaxodi/konspekti-do-1-veresnya

Коментарі із Facebook

Powered by Facebook Comments