Сценарій. ДЕНЬ ЗАХИСНИКА УКРАЇНИ (5-11 класи)

ДЕНЬ ЗАХИСНИКА УКРАЇНИ

Підготувала педагог-організатор

КЗ «Маріупольська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №68»

Скорова Олена Олексіївна

Мета: – відзначати День захисника України, сприяти згуртуванню дитячого    коллективу;

  • Розвивати театральні здібності, виразність та інтонаційність читання віршів, формувати дикцію.
  • Виховувати патріотичні почуття до рідної землі, до захисників України та взаємоповагу один до одного, взаєморозуміння; прищеплювати інтерес до героїчного минулого держави і сьогодення, любов до Батьківщини.

 

 

Перебіг заходу

 

Я не бував за дальніми морями,
Чужих доріг ніколи не топтав.
В своїм краю під буйними вітрами
Щасливим я і вільним виростав.
Мене ліси здоров’ям напували,
Коли бродив у їхній глушині,

Мені поля задумливо шептали
Свої, ніким не співані, пісні.
Коли не вмів ще й букваря читати,
Ходив, як кажуть, пішки під столом,
Любить людей мене навчила мати
І рідну землю, щоб там не було.
Чужих країв ніколи я не бачив,
Принад не знаю їхніх і окрас,
Та вірю серцем щирим і гарячим:
Нема землі такої, як у нас.

Танок

 

Серед прадавніх осінніх християнських свят є свято Покрови (14 жовтня). Пресвята Богородиця вважалася покровителькою як усієї України, так і козацтва зокрема. За свідченням історика Дмитра Яворницького, за час існування Січі на Запоріжжі було зведено 13 церков Покрови Пресвятої Богородиці. Таке покровительство цілком узгоджувалось з визвольним рухом українського народу за свою незалежність.

Починаючи з 2015 року 14 жовтня – це День захисника України. З метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві Президент України підписав Указ «Про День захисника України» від 14.10.2014 року № 806, встановивши День захисника України – свято, яке щорічно відзначається 14 жовтня.

Відповідно до Указу Президента України «Про відзначення у 2015 році Дня захисника України» від 23.08.2015 року № 497 для піднесення бойового подвигу, самовідданості громадян, які присвятили своє життя служінню Українському народу, посилення суспільної уваги та турботи про захисників рідної землі, збереження та розвитку національних військових традицій це свято відзначатиметься на державному рівні.

  1. Відеозапис «Промова Президента»( Президент України Петро Порошенко у своєму виступі під час військового параду в Києві 24 серпня 2014 року)

Перед святкуванням першого Дня захисника України 14 жовтня Петро Порошенко запропонував провести його під гаслом “Сила нескорених”.

Саме під таким гаслом — “Сила нескорених” — з 2015 року наша країна відзначає День захисника України. Це свято започатковане в нелегкі часи для вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України.

 

Пісня «Я Україна»

14 жовтня є особливим днем для українців, він поєднав у собі три значущих підстави вважати його святковим: релігійну, державну, ідеологічну.

Цього дня українці відзначають День Покрови Пресвятої Богородиці – старовинне християнське свято, встановлене на честь явлення Пресвятої Богородиці в 910 році в Константинопольському Влахернському храмі. Під час облоги Константинополя ворогами 910 року святий подвижник Андрій Юродивий побачив у небі над містом Матір Божу із сонмом святих. Пресвята Богородиця з’явилася мешканцям міста та опустила додолу омофор (покривало у вигляді широкого шарфа, котре звичайно жінки носили навколо шиї), прийнявши їх під свій захист. Після цього війська противника відступили, а місто було врятовано.

14 жовтня відзначається також День Українського козацтва. Це свято встановлено Указом Президента України від 07.08.1999 № 966, враховуючи історичне значення й заслуги козацтва в утвердженні української державності та його вагомий внесок у сучасний процес державотворення. З давніх-давен Богородиця є покровителькою українського козацтва й усіх українських збройних формувань. Богородиця була заступницею козаків у походах, її зображення було вибите на хрестах, які вони носили. На Покрову козаки проводили загальновійськову Раду, де переобирали кошового отамана і старшину.

14 жовтня 1942 року вважається днем створення Української повстанської армії, метою якої було звільнення України від німецького, польського та радянського панування задля відновлення незалежної держави. Воїни УПА обрали свято Покрови за день заснування, віддавшись під опіку Божої Матері.

Пресвята Богородиця й нині залишається заступницею усіх українських військових. Сучасна Українська армія від часу її створення в 1991 році почала активно запроваджувати козацькі символи. На прапорах українських частин з’явилися козацькі хрести і національний герб – тризуб, а іменами козацьких полководців стали називати військові навчальні заклади і частини.

У Конституції України вказано, що українська держава спирається «на багатовікову історію українського державотворення», а у Державному Гімні України є слова «І покажем, що ми браття козацького роду».

 

  1. Відеокліп «Гімн України»

 

Сучасна незалежна Україна – держава і народ – є нащадками Київської Русі, козацтва, збройних формувань УНР та ЗУНР, визвольного руху та тисячолітньої християнської традиції.

Саме з огляду на традиції та глибокий історичний зміст цього дня вирішено встановити 14 жовтня державне свято – День захисника України.

 

  1. Відеокліп

 

Наш спокій захищають збройні сили України, добровільні батальйони, полки, волонтери

  1. Відеокліп

 

І сьогодні у нас у гостях представник полку «Азов»______________________ ______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Будь ласка, Вам слово!

Виступ представника полку «Азов»

Чи є у вас запитання?

Запитання – відповіді.

Усе міняється в житті,
Нічого не стоїть на місці:
І перепони на путі,
Й події радісні, й врочисті.
На зміну дню приходить ніч,
На зміну буднів — знову свято.
Та тільки в тому, мабуть, річ,
Що свят не так уже й багато.
Все більше буднів і трудів,
Роботи в кожного щоднини.
І мало так святкових днів,
Щоб відпочити для людини.
Зібратись разом в добрий час,
Погомоніти, щось згадати.
Та ось прийшло воно й до нас
Хороше і веселе свято.
І ми зібрались разом знов,
Усі в своєму колективі,
Щоб об’єднала нас любов
І щоб усі були щасливі.
Сьогодні ми сюди зійшлись
Чоловіків усіх вітати.
День Армії в нас був колись,
А це — аналогічне свято.
Та не важлива назва свят,
Важлива суть, що є у ньому —
Щоб на землі був мир і лад,
Та всі щасливі в основному.
Щоб виростали в нас сини
І донечки під ясним небом.
Щоб не було ніде війни
Лиш добрий мир і все, як треба.
Щоб ми стрічали сонця цвіт,
Раділи кожній божій днині.
Щоб радував нас білий світ —
А що потрібно ще людині?
Щоб всі у радості жили,
Без сліз, печалі і без тризни.
Тому сьогодні всі й прийшли
На день захисника Украйни.
То ж дай нам, Боже, світлих днів,
Здоров’я, щастя і наснаги.
Щоб кожен мав те, що хотів,
А всім дай сили і відваги.
Дай кожному достатку в дім,
І більше щирості у мові.
Добра дай кожному, а всім —
Терпіння, миру і любові.
Хай на землі лунає сміх
І щастя хай рікою ллється.
Зі святом вас вітаю всіх!

  1. Відеокліп

 

За незалежність України багато вже загинуло людей, давайте їх хвилиною мовчання пом’янемо. Прошу всіх встати.

Хвилина мовчання.

Прошу зайняти свої місця.

 

Ми віримо, що незабаром усе скінчиться: солдати повернуться додому,  відбудуються села та міста, відновиться економіка, настане тиша, спокій, мир, бо кожен з нас молиться, по-своєму, але молиться та вірить у щасливе майбутнє.

  1. Відеокліп

Скачати сценарій до Дня захисника України: сценарій

Сподобалась стаття? Поділіться нею у соціальних мережах:

Коментарі із Facebook

Powered by Facebook Comments