Історико – літературна композиція Присвячена Дню захисника України

 

 

Історико – літературна композиція

Присвячена Дню захисника України

на тему:

«Епоха козацька скінчилась, та зостались козацькі серця»

 

Мета: формувати в учнів мотивацію, спрямовану на підготовку їх до захисту держави і служби у Збройних Силах України,  вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу, сприяти подальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві;

розвивати  пізнавальну активність та емоційну сферу – співпереживання за долю українців; почуття поваги до творчої спадщини нашої Батьківщини; національно-громадянських і військово-патріотичних  знань учнів.

виховувати повагу до державних символів, моральні чесноти, мужність, наполегливість, цілеспрямованість, почуття гордості за свій народ, національну свідомість та патріотизм; сприяти формуванню громадянської позиції як одного з проявів духовності нації.

Методи і прийоми: евристичний, візуальний, інформаційно – рецептивний.

Форма проведення: виховна година.

Обладнання:  Герб України, прапор України, Конституція України,  фото та список прізвищ земляків, що зараз воюють за єдність нашої країни, народні обереги, вишитий рушник, репродукції краєвидів України, мультимедійний проектор, мультимедійна презентація.

Місце проведення: актова зала

 

Епіграф

Живе лиш той, хто не живе для себе,

Хто для других виборює життя.

В. Симоненко

 

 

 

Хід заходу

ЗВУЧИТЬ ПІСНЯ «Герої нашої держави»

Учень 1

День захисника України –

Мужності й геройства свято.

Ми вклоняємося тим,

Хто літ тому назад багато

І тим, хто нині з автоматом

Наш спокій береже і захищає,

Всю нашу велику родину,

Рідну землю свою – Україну.

Учень 2

Добрий день, шановні друзі!

Сьогодні ми зібралися у цій святковій, затишній  залі, щоб засвідчити свою повагу всім захисника наших домівок, які здатні завжди підставити своє сильне плече чарівній половині людства і відзначити свято – День захисника України.

Учень 3

На нашому святі присутні гості:

Франчук Валентин Іванівна – головний спеціаліст відділу координації вищих навчальних закладів, наукової діяльності та професійно-технічної освіти Департаменту освіти і науки Полтавської обласної державної адміністрації;

Чайка Оксана Анатоліївна – заступник директора навчально – методичного центру професійно – технічної освіти у Полтавській області;

Ткаченко Андрій Валерійович – підполковник, замісник обласного комісара з призову

Заіка Олексій Павлович –  учасник антитерористичної операції на Сході України

Данилевський Іван Миколайович – волонтер  громадської спілки Ліги громадських організацій міста Полтави «Полтавська громада»

Кузнєцов Андрій Євгенійович –  підполковник 73 бригади Полтавського загального відділу військової служби правопорядку Збройних Сил України;

Самолов Віталій Петрович – капітан 73 бригади Полтавського загального відділу військової служби правопорядку Збройних Сил України.

Учень 1

Військові традиції не вмирають, доки існує сам народ, доки розвиваються його збройні сили. 14-го жовтня ми віддаємо данину любові та поваги до захисника України, до вас шановні учасники бойових дій в гарячих точках та на Сході держави.

Зі святом вас, захисники України!

ВІДЕО «Армія з народом»

Учень 2

Ви, хто носить почесне звання захисника України, уособлюєте всі етапи розвитку нашого славетного війська: ви ті, хто вів смертельний двобій із фашизмом, брав участь у так званих локальних воєнних конфліктах, миротворчій діяльності, був чи є учасником нерівної боротьби в АТО, несе сьогодні нелегку військову службу у збройних Силах України.

Щиро зичимо вам доброго здоров’я, щастя, родинного затишку, миру, натхнення і високих звершень на благо розквіту Великої Української Держави!

Учень 3

Вітчизну зі святом вітаємо нині

І хочемо, щоб вона мужніла і цвіла,

Навіки слава, слава Україні,

Її народу слава і хвала!

Гімн України

Учень 1

Запрошуємо до слова начальника штабу цивільної оборони професійно – технічного училища № 4 м. Полтави, учасника бойових дій на території Афганістану підполковника  Адамчука Володимира Гнатовича

Учень 2 Збройні сили України своїми славними традиціями зобов’язані козацтву. Багато століть лунають над нашою землею пісні, які уславлюють козаків. Тож хай живе і донині слава козацька, слава України.

Як говорив Тарас Шевченко: «У своїй хаті – своя сила і правда, і воля», тож маємо обов’язково шанувати тих,  чий святий обов’язок – захищати свою хату, боронити свою правду – своєю силою і своєю волею.

ВІДЕО «Гей, ви, козаченьки»

Учень 3

Україна сьогодні – незалежна держава. Українські Збройні Сили покликані охороняти кордони України, спокій нашого народу.

Як колись для козака почесним обов’язком була служба в Запорозькій Січі, так і сьогодні захищати рідну землю – це почесний обов’язок для наших юнаків.

Учень 1

До слова запрошується заступник директора навчально – методичного центру професійно – технічної освіти у Полтавській області – Чайка Оксана Анатоліївна

Учень 2

Прийміть музичне привітання від учня групи ТУ – 2 Петрика Миколи «Святкове попурі»

Учень 3

День захисника України в нашій державі відзначається вперше.

2014-го року в українському суспільстві в результаті реакції на збройну агресію Росії підсилилися проєвропейські тенденції відмови від радянських символів і свят, зокрема, від Дня захисника Вітчизни – 23 лютого.

Свято День захисника України встановлено 14 жовтня 2014 року Указом Президента України Петра Порошенка з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу, сприяння дальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві та на підтримку ініціативи громадськості.

Також Президент Петро Порошенко виступив з ініціативою встановити з 2015 року День захисника України державним святом, а Верховна Рада України 5 березня 2015 року внесла зміни до 73 статті Кодексу Закону про працю і визнала 14 жовтня не робочим днем.

Учень 1

До слова запрошується Ткаченко Андрій Валерійович – підполковник, замісник обласного комісара з призову

ВІДЕО «Вірність Батьківщині»

Учень 2

З глибини віків, із давніх-давен доходять до нас легенди про воїнів звитяжців, які не жаліючи життя свого боронили рідну землю – неньку Україну.

Де Дніпро наш котить хвилі

Рве стрімкі пороги

Там країна вся зелена

Славний край розлогий.

Там козацтво виростало,

Слави, волі здобувало.

Україно, Україно!

Славний край козачий.

Учень 3

14 жовтня церкви східного обряду відзначають свято Покрови Пресвятої Богородиці. Його суть – ідея заступництва Божої Матері над християнами.

Традиція вшанування Покрови як покровительки українського війська перейшла від руських князів до козацтва. Свято Покрови Пресвятої Богородиці було одним з найголовніших свят козаків, за що воно отримало другу назву – Козацька Покрова.

Учень 1

Свої привітання захисникам України шле тріо у складі Стороженко Поліни, Левченко Ольги та Шемигон Надії  піснею «Це край, де я родилась і живу»

Учень 2

За вікову історію української народності наша земля не один раз закликала своїх синів стати на її захист. І ніколи ці заклики до оборони рідного краю не залишилися не почутими.

Повертаючись сьогодні обличчям до нашої історії, ми з глибокою вдячністю схиляємо голову перед бійцями Радянської Армії. Славу українські солдати та офіцери здобували на фронтах Другої Світової війни.

Учень 3

Серед працівників  училища є  люди, які брали участь у локальних воєнних конфліктах, миротворчій діяльності та анти терористичній операції на сході України. Це викладач спеціальних дисциплін Забережний Микола Якович та начальник штабу цивільної оборони училища Адамчук Володимир Гнатович, майстер виробничого навчання Заіка Олексій Павлович. Ми сьогодні вітаємо їх з Днем Захисника України.

Учень 1

Свої привітання захисникам України шле учениця групи ТУ – 2 Шемигон Надія  з піснею «Моя Україна»

Учень 2

Боротьба за незалежність України продовжується і зараз. На Донеччині  і Луганщині на превеликий жаль гинуть наші патріоти – добровольці  та воїни української армії. Всього загиблих за час проведення АТО в Україні понад 6 тисяч чоловік, серед них – більше 108 чоловік з Полтавщини та 15 – з міста Полтава.

Учень запалює свічку.

Циганник Т.К.

Запалим свічку пам’яті про тих,
Кого війна забрала в домовину.
Бог забирає кращих, може і святих.
У когось батька, в когось – і дитину.

Запалим свічку й тихо пом’янемо
Героїв тих, що бились за свободу.
А ворога назавжди проклянемо,
За те, що відібрав він цвіт народу.

Сьогодні Україна вся в плачу,
По всіх усюдах б’ють церковні дзвони.
Запалим в кожнім домі ми свічу.
І всі разом підійдем до ікони.

Помолимось за тих, хто ради нас,
Йшов крізь вогонь і знищував гармати.
Когось забрала куля, когось убив фугас,
І не одна ридає зараз мати.

Запалим на вікні вогонь скорботи

За тих Героїв, що не впали духом.

І не дали країну побороти.

Нехай же Вам земля всім буде пухом

Учень 3

Схилимо голови низько перед пам’яттю і подвигом славних синів України  – героїв небесної сотні і героїв АТО. Пам’ять про  загиблих  вшануймо хвилиною мовчання.

ХВИЛИНА МОВЧАННЯ

Учень 1

Захисниками України є не лише військовослужбовці, а й усі громадяни, які своєю сумлінною професійною і громадською діяльністю забезпечують економічний, гуманітарний, освітній й інформаційний захист держави. Активного розвитку набув волонтерський рух, до якого залучилися чимало українців як у межах нашої країни, так і за кордоном. Нерідко ціною власного життя вони допомагають українській армії, доставляючи до місця призначення технічне оснащення, харчі, теплі речі, амуніцію, ліки. Вражає масштаб їхньої діяльності на допомогу пораненим воїнам АТО, сім’ям учасників АТО, родинам вимушених переселенців з Криму та територій охоплених війною. Ці люди стали мирними воїнами і надійними захисниками Батьківщини, а їхня діяльність – зразком самовідданості та патріотизму.

Учень 2

Посильний вклад допомоги внесли працівники і учні нашого училища. Це і грошова допомога пораненому бійцю АТО Заіці Роману Павловичу, і закупівля лікарських препаратів для військово службовців, які перебувають на лікування в Полтавському військовому госпіталі, і гуманітарна допомога у вигляді збору та сушіння лікарських трав та нарізання овочів для приготування сухих пайків воїнам АТО.

Учень 3

До слова запрошується Данилевський Іван Миколайович – волонтер  громадської спілки Ліги громадських організацій міста Полтави «Полтавська громада»

ВІДЕО «Ми єдина Україна»

Учень 1   Сьогодні ми не можемо не згадати майстра виробничого навчання 306 групи Заіку Олексія Павловича, який є учасником антитерористичної операції  на Сході України.

Нам дуже приємно, що Ви, Олексіє Павловичу,  з мужністю, наполегливістю й вірою в краще майбутнє, стали на захист нашої Батьківщини. Ми дякуємо Вам за те, що забуваючи про страх, про біль, про безпеку, Ви стали на боротьбу з ворогом усвідомлюючи, що можете загинути в будь-яку секунду, але своїм прикладом показали, що не тільки словами можна любити свою Батьківщину, але і вчинками доводити це.  Ми дякуємо Вам і пишаємося Вами!

Прийміть від нас ці квіти – знак пошани та вдячності

Учень 2

Приймайте привітання від учнів групи ТУ – 2  Хамраєвої Олени та Соляра Валерія з піснею «Над землею тумани»

 Учень 3

Прийміть віршовані рядки привітання від учениці групи ТУ – 2 Бабкової Катерини

Повертайся, будь ласка, живим.

Я прошу не багато, й не мало.

Кожен вечір молюсь всім святим

Щоб нещастя тебе не спіткало.

Щоби Янгол закрив от біди,

Над тобою розправивши крила,

І щоб куля лихої орди

Не побачила, не зачепила.

Ясним ранком, та днем дощовим,

Я шепочу у синєє небо:

Повертайся, будь ласка живим,

Батьківщина чекає на тебе.

Учень 1  Сьогодні ми раді вітати на нашому святі захисника Соборності  і незалежність України в 21 столітті. До вітального слова запрошуються  Кузнєцов Андрій Євгенійович –  підполковник 73 бригади Полтавського загального відділу військової служби правопорядку Збройних Сил України та Самолов Віталій Петрович – капітан 73 бригади Полтавського загального відділу військової служби правопорядку Збройних Сил України.

Учень 2   Дякуємо за подвиг і вірність Україні  батькам наших учнів, котрі були і є учасникам АТО  :

–   Пасько Роману Івановичу – батькові учениці 102 групи – Пасько Альони

–   Козакову Сегію Євгеновичу – батькові учениці 102 групи – Козакової Лариси

–   Гапєєву Юрію Васильовичу – батькові учня 206 групи – Гапеєва Дениса

–   Шарпилу Олександру Дмитровичу – батькові учня 206 групи – Шарпила Євгенія

–   Лукашу Олександру Анатолійовичу – батькові учня 306 групи – Лукаша Сергія

–   Петрик Олександру Володимировичу – батькові учня групи ТУ – 2 – Петрика Миколи

Учень 1

Учень 306 групи Бабич Вадим зачитає лист солдату від учнів нашого училища, який був переданий волонтерам на Схід України:

Ми, учні професійно – технічного училища №4 м. Полтави, дякуємо Вам за те, що у цей складний для держави час, Ви незламно стоїте на захисті нашого життя. Ніхто не очікував, що Ви разом з іншими солдатами будете вимушені брати участь у бойових діях, захищаючи нас. Ми впевнені Ви справжній патріот своєї країни і не зважаючи на всі негаразди, що відбуваються зараз, Ви прагнете одного – миру, спокою, міцної та квітучої держави.

Ми сподіваємось, що все буде добре, війни не буде, і в нас буде завжди мирне небо над головою.

Знайте, ми з Вами, Ви не одні!

Учень 2

До наших з вами побажань приєднується Стороженко Поліна з піснею «Дай, Боже, сили нашим солдатам»

ВІДЕО «Дай, Боже, сили нашим солдатам»                     

Учень 3     Сьогодні хочемо сказати теплі слова – привітання працівникам нашого училища, які є підтримкою і опорою нашої незалежної Батьківщини, своєї сім’ї, кожного з нас:

 1. Адамчуку Володимиру Гнатовичу
 2. Барилу Віктору Юрійовичу
 3. Бадилі Михайлу Васильовичу
 4. Заіка Олексію Павловичу
 5. Забережному Миколу Яковичу
 6. Забережному Миколу Миколайовичу
 7. Козаченку Миколі Павловичу
 8. Копитько Павлу Семеновичу
 9. Ландар Василю Івановичу
 10. Литовці Григорію Семеновичу
 11. Островському Миколі Семеновичу
 12. Розиєву Мердану Деркаровичу
 13. Сидоренко Володимиру Васильовичу
 14. Цилюрику Валентину Григоровичу
 15. Чмаль Миколі Микитовичу
 16. Шурак Володимиру Іллічу
 17. Юрченко Олександру Михайловичу

Квіти від учнів захисникам України.

Учень 1     Звертаючись сьогодні до наших  юнаків, учнів професійно – технічного училища № 4 м. Полтави, майбутніх солдатів, нам хочеться сказати: не дай вам, боже лихої долі. Хай береже вас Бог і будьте гідними захисниками нашої Вітчизни.

Учень 2

Живіть щасливо довго-довго

На радість всій своїй сім,ї.

Хай буде рівною дорога

На рідній матінці-землі.

Хай змилостивиться над нами доля,

Хай майбутнє буде без війни,

Щоб не з фронту, а з заводу, з поля

Батька виглядали всі сини.

ВІДЕО «Перлина Україна»

Учень 3 Мільйони людей вірять, що небо нашої України – матері буде мирним, адже його оберігають славні воїни, їм довіряють найдорожче, найсвітліше – оберігати мир!

Учень 1 До вітального слова запрошується директор училища № 4 м. Полтави Сагайдачна Тетяна Миколаївна

Учень 2

Дорогі захисники!

Ще раз прийміть щирі побажання!

По цьому слові – будьте здорові!

Будьте щасливі, мужні й вродливі!

Ще раз  вітаємо всіх вас зі святом!

Будьте відважні, будьте багаті!

Щастя вам, здоров’я, миру і добра.

Учень 3

         ВІДЕО «Україна це ми»  

Ми дякуємо за увагу всім присутнім та гостям нашого заходу. Бажаємо всім  – витримки, терпіння та наснаги, а головне – здоров’я та творчого натхнення. Зі святом!

Міністерство освіти і науки України

Департамент освіти і науки Полтавської облдержадміністрації

Професійно – технічне училище № 4 м. Полтави

 

 

 

 

 

 

Розробили

викладачі:

Криворотько К.В.

Власенко Ю.В.

 

Коментарі із Facebook

Powered by Facebook Comments

Залишити відповідь