Конкурсна програма до Дня Святого Валентина

«Зустріч закоханих сердець»  Конкурсна програма до Дня Святого Валентина

 

День Валентина
День Валентина

Ведуча: Не вірю в те, що для двох душ єднання

Існують мури, бо нещирі почуття,

Котрі міняються без зайвого вагання

Чи розбиваються під натиском життя.

 

Ні, я кажу! Кохання ─ обеліск,

Що не підвладний бурям і вітрам,

Спасенна зірка, що дарує блиск

В морях давно зневіреним човнам.

 

Любов ─ не блазень часу, хоч своїм серпом

Стина він квіти найпрекрасніших облич.

Години, тижні пролітають за вікном ─

 

Кохання тільки завжди буде вічним.

Якщо все ж помиляюсь, не писав

Ніколи я, і жоден не кохав.

Ведучий: Не випадково на початку нашої зустрічі прозвучав сонет 116 Вільяма Шекспіра. Саме сьогодні, 14 лютого, у надзвичайний день ─ День Святого Валентина, Всесвітній день закоханих ─ ми звертаємося до теми кохання. В останні роки свято, яке прийшло до нас із Заходу, радісно і  романтично, часто оригінально відзначає молодь. Хоч історія Святого Валентина, давньоримського лікаря і проповідника, є сентиментальною і навіть трагічною. Про покровителя закоханих розповідають численні красиві легенди, які ми почуємо протягом конкурсної програми.

 

Ведуча представляє пари, які коментують свої емблеми.

Ведучий: Валентин жив за часів правління Клавдія ІІ, коли християнство у Римі жорстоко переслідувалося. Коли в імператора виникли проблеми з набором в армію нових солдат, він вирішив, що причина небажання служити у війську криється у прив’язаності римських чоловіків до дружин і родин, тому заборонив весілля. А Валентин у цей час не лише лікував своїх пацієнтів і молився за їх здоров’я, але  також таємно вінчав закохані пари. Клавдій довідався про це, і проповідника кинули до в’язниці. Один із тюремних наглядачів ставився із співчуттям до лікаря і намагався полегшити його страждання. У цього чоловіка була донька Джулія ─ вродлива, але сліпа дівчина. Валентин став учителем Джулії, молоді закохалися. Удвох молилися, і Бог послав дівчині зір. Але 14 лютого 269 року Валентина стратили. У ніч перед стратою він писав листи коханій і підписував «Твій Валентин». У пам’ять про Валентина листи і листівки закоханих називають «валентинками».

Ведуча пропонує учасникам конкурсу обмінятися «валентинками», зробленими власноруч.

Ведучий: За іншою легендою, у Валентина був великий гарний сад, у якому він сам вирощував троянди. Завжди дозволяв дітям тут гратися, а коли наступав вечір і діти збиралися додому, він кожному давав квітку у подарунок матері. Коли Валентина посадили до в’язниці, він переживав, що дітям не буде де гратися. До речі, у його саду не тільки росли прекрасні квіти, але й гніздилися голуби. Одного дня проповідник побачив білих голубок, які прилетіли до вікна його темниці. Якимось способом вони знайшли дорогу від м.Терні до тюрми. Валентин відразу впізнав своїх голубок і дуже їм зрадів. Він прив’язав до шиї однієї лист, а другої ─ ключ від хвіртки свого саду. Пташки повернулися додому,  діти отримали   ключ і лист, у якому було написано: «Всім дітям, яких я люблю, від вашого Валентина». Вважається, це послання лікаря стало однією із перших «валентинок».

Ведуча оголошує конкурс «Назви пару закоханих» (наприклад, Олександр Пушкін ─ Наталі Гончарова, Володимир Висоцький ─ Марина Владі, Адам ─ Єва, Айвенго ─ Ровена, Джон Леннон ─ Йоко Оно, Одіссей ─ Пенелопа, Пігмаліон ─ Галатея)

 

Ведучий: Кажуть, жінки люблять вухами. Завдання юнакам ─ дібрати якомога більше компліментів своїй подрузі. Завдання дівчатам ─ скласти акровірш (початкові літери першого слова кожного рядка мають скласти ім’я партнера).

Ведуча:  День Святого Валентина у різних країнах святкують по-різному. В Англії у цей день дівчата ворожать. В Америці обов’язково дівчатам і жінкам дарують квіти. В Італії 14 лютого ─ «солодкий день», тому дарують солодощі. У Польщі ходять до костьолів і моляться до ікони Святого Валентина. В Японії на центральних площах освічуються у коханні. В Уельсі хлопці дарують дівчатам вирізані дерев’яні ложки. У Норвегії 14 лютого можуть одружуватися без згоди батьків. На Сицилії існує така традиція: якщо дівчина стоятиме біля вікна півгодини перед сходом сонця напередодні Дня Святого Валентина, вона того ж року вийде заміж. У Німеччині дівчата пишуть на цибулинках тюльпанів чоловічі імена, а який тюльпан зацвіте першим, за юнака з таким іменем дівчина вийде заміж.

Ведучий пропонує придумати власну оригінальну традицію святкування Дня закоханих.

Ведуча коментує конкурс «Зрозумій мене без слів» (жестами запросити дівчину на балет, у парк, у кінотеатр чи театр, у зоопарк, на дискотеку)

Ведучий: Уявіть, що далеко-далеко є прекрасне місто Кохання. Всюди казкові, неймовірні квіти, великі парки, а головне ─ тут проживають щасливі люди. У центрі міста ─ гарна площа, на ній зустрічаються закохані. А прикрашає площу Статуя Любові. Яка вона? (Учасники повинні «збудувати» свою статую)

Ведуча: Легенда розповідає, що одного разу під час прогулянки Валентин побачив юнака і дівчину, які сварилися. По волі святого навколо них стали кружляти пари голубів. При їх появі закохані розвеселилися і помирилися. (Парам належить назвати цікаві способи примирення)

Ведучий оголошує «Пісенний аукціон» (Учасники по черзі називають пісні або фрази із пісень, у яких є слова про любов. Виграє пара, яка останньою називає пісню)

Підведення підсумків, визначення переможців за номінаціями: «Стильна пара», «Оригінальна пара», «Весела пара», «Винахідлива пара», «Оригінальна пара». 

Ведучий: Высоким чувством окрыленный,

Когда-то в давние года

Придумал кто-то День Влюбленных,

Никак не ведая тогда,

Что станет этот день любимым,

Желанным праздником в году,

  Ведуча:  Что Днем Святого Валентина

Его с почтеньем назовут.

Подарки и цветы повсюду,

В любви признанья вновь и вновь.

Так пусть для всех случится Чудо,

Пусть миром правит лишь Любовь!

Скачати сценарій (pdf)

Сподобалась стаття? Поділіться нею у соціальних мережах:

Коментарі із Facebook

Powered by Facebook Comments