Перший урок 2021. З Україною в серці (вебквест для учнів 7-х класів)

Ірина Чернявська, класний керівник 7 класу Блистівського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ст. Менської міської ради Чернігівської області

З УКРАЇНОЮ В СЕРЦІ

(вебквест для учнів 7-х класів)

Переглянути онлайн або завантажити конспект першого уроку (pdf)

Завантажити: Перший урок 2021. З Україною в серці (вебквест для учнів 7-х класів)

Метою вебквесту «З Україною в серці» є формування в учнів пізнавального інтересу до своєї держави, її історії, географії, традицій, досягнень, а також виховання патріотизму, любові до України. Вебквест розрахований на учнів 7-го класу. Його проведення потребує наявності в кабінеті відповідного технічного оснащення (комп’ютери або ноутбуки, підключення до мережі Інтернет). Для оформлення кабінету доцільним буде використання національної символіки.

У структурі вебквесту передбачено три частини – вступну, основну та завершальну.

Вступна частина розпочинається із бесіди про День Незалежності України та із з’ясування значення для учнів слова Батьківщина. Потім за допомогою QR-кодів діти об’єднуються в такі команди: «Прекрасні», «Чудові», «Найкращі», «Найгарніші», «Талановиті», «Найрозумніші». Цей момент завжди викликає в учнів усмішку та сприяє формуванню позитивного психологічного клімату, адже кожному з нас хочеться хоч на деякий час стати найкращим чи найталановитішим.

В основній частині ми запрошуємо учнів на сайт вебквесту, ознайомлюємо з порядком роботи та пропонуємо виконати такі завдання.

  1. Пазл «Карта України». Завдання створене за допомогою інтернет-ресурсу «Jigsaw Planet» і сприяє формуванню географічних знань учнів. Перетягуючи мишкою фрагменти пазлу, учні мають скласти карту України. Перемагає команда, яка впорається найшвидше.
  2. Вікторина «Я знаю історію України» (інтернет-ресурс «Fyrebox») включає в себе 15 запитань з історії нашої держави. Наприклад: «Що означає слово козак?», «Хто є автором першої Конституції України?», «Хто став першим Президентом незалежної України?».
  3. Ребуси «Державні та народні символи моєї Батьківщини» (інтернет-ресурси «LearningApps» та rebuscom). Завдання спрямоване на перевірку знання учнями національної символіки України.
  4. Гра «Подорожуємо Україною» створена з допомогою ресурсу «LearningApps». Перед учнями з’являється карта нашої держави, на якій шпильками позначені певні природні об’єкти. Діти мають визначити, що ж це за об’єкти. Для цього учень натискає на шпильку і вибирає правильне (на його думку) зображення серед запропонованих варіантів.
  5. Гра «Що в Україні най, най …», під час якої учні в цікавій формі можуть ознайомитися з рекордами України, створена з допомогою ресурсу «ClassTools». Натискаючи на кнопку «Start Game», ми опиняємося в космічному просторі, де на літаючих тарілках, які потрібно спіймати за допомогою комп’ютерної миші, знаходяться рекорди нашої країни. «Хто в Україні найсильніша людина?», «Яке озеро є найглибшим, а яке найбільшим?», «Як називається найбільший вантажний літак України та світу?» тощо. Про все це та багато іншого учні дізнаються під час гри, яка має кілька рівнів, на кожному з яких запитань стає все більше, а рух літаючих об’єктів пришвидшується.
  6. Гра «Страви національної кухні» створена за допомогою інтернет-ресурсу «LearшngApps». Перед учнями з’являється таблиця з літерами, серед яких потрібно знайти перераховані поряд страви та напої національної кухні. Команди працюють на швидкість.
  7. Гра «Відомі українці» (інтернет-ресурс – «LearшngApps»). Завдання учням – встановити відповідність між ім’ям відомої людини, фото та інформацією про неї. Після виконання завдання на екрані з’являється вітання з успішним проходженням вебквесту. І завершується цей етап словами В. Сосюри: «Любіть Україну, як сонце любіть…».

За виконання кожного завдання команди отримують певну кількість балів та QR-коди з частинами висловів відомих людей про нашу Батьківщину. Наприкінці уроку учні мають написати ці вислови на аркушах паперу та розмістити на дошці. Наприклад: «Без будь-кого з нас Батьківщина може обійтися, але будь-хто з нас без Батьківщини – ніщо». (В. Сухомлинський)

Під час завершальної частини уроку відбувається підбиття підсумків, оголошення та нагородження переможців, а також рефлексія, під час якої учні діляться враженнями від вебквесту. Потім дітям пропонуємо закінчити речення: «Я хочу, щоб моя Україна…». Учні можуть сказати: «Я хочу, що моя Україна була багатою, успішною, квітучою, щасливою». А нам залишиться лише побажати, щоб дитячі мрії здійснювалися, а в серцях наших учнів завжди жила любов до своєї Батьківщини.

LeamingApps.org, ClassTools.net, Fyrebox, Jigsaw Planet, rebus1.com – онлайн-сервіси, які дозволили створити інтерактивні вправи для вебквесту.

Мета: розширення знань здобувачів освіти про історію, символіку, традиції та досягнення свого народу та країни; розвиток інформаційно-цифрової компетентності, уміння співпрацювати в команді, виховання патріотизму.

Необхідні умови та обладнання: комп’ютери/ноутбуки, вихід у мережу Інтернет, картки з QR-кодами, аркуші паперу, фломастери.

Адреса вебквесту: https://sites.google.com/view/vebkvest2021

Перебіг заходу

І. Вступна частина

Учитель. Доброго дня. Сьогодні ми відправимося з вами в захоплюючий світ вебквесту, який називається «З Україною в серці». Ми народилися на такій чудовій, багатій, мальовничій землі – на нашій славній Україні! Тут жили наші діди і прадіди, тут живуть наші батьки, тут – корінь роду українського, тут – наша Батьківщина.

  • А що для вас означає слово Батьківщина? (Відповіді дітей).
  • А коли святкують День Незалежності України? (Відповіді дітей).
  • Скільки ж років виповнилося цьогоріч нашій державі? (Відповіді дітей).

Учитель. Ми – українці. В Україні живуть чудові люди – розумні, талановиті, щедрі та гостинні. Для участі у вебквесті пропоную вам за допомогою QR- кодів (додаток 1) об’єднатися в команди:

  • «Прекрасні»;
  • «Чудові»;
  • «Найкращі»;
  • «Найгарніші»;
  • «Талановиті»;
  • «Найрозумніші».

(Учні об’єднуються в команди по 3-4 особи і розміщуються за одним комп’ютером/ноутбуком, та заходять на сайт вебквесту)

ІІ. Основна частина

Учитель. Шановні учасники вебквесту «З Україною в серці», запрошую вас у цікаву ігрову подорож, яка дасть можливість продемонструвати свої знання та більше дізнатися про Україну. На вас чекають сім завдань, під час виконання яких перевіримо наскільки ви кмітливі, уважні та швидкі.

Завдання вебквесту:

Завдання вебквесту

За кожне виконане завдання ви отримаєте певну кількість балів та QR-код з частиною вислову відомої людини про Україну, який вам треба буде скласти, коли пройдете всі випробування. Бажаю вам успіху!

Завдання вебквесту:

1. Пазл «Карта України» https://www.jigsawplanet.com/?rc=play&pid=2b141a85e876

preview

9pieceСклади карту України

2. Вікторина «Я знаю історію України».

https://www.fyrebox.com/play/viktorina-ya-znayu-istori Vr6P8qjO3

3. Ребуси «Державні та народні символи моєї Батьківщини». https://leamingapps.org/watch?v=p45zcyu3321

4. Гра «Подорожуємо Україною» https://learningapps.org/watch?v=pv59no2e221

5. Гра «Що в Україні най-най…»  https://www.classtools.net/wordshooter/202103_fdL53S

Гра «Що в Україні най-най...»
Гра «Що в Україні най-най…»

6. Гра «Страви національної кухні» https://learningapps.org/watch?v=pd45w7kmt21

7. Гра «Відомі українці» https://learningapps.org/watch?v=ppwxwze2k21

(Учні послідовно виконують завдання, звітуючись перед учителем, та отримують QR- коди (додаток 2). Критерії оцінювання завдань – додаток 3. Наприкінці роботи кожна команда складає з отриманих фрагментів вислів відомої людини про Україну, пише його на аркуші паперу, зачитує та розміщує на дошці).

ІІІ. Заключна частина

Учитель. Молодці! Ви гарно впоралися з роботою і показали, що ви дійсно чудові, прекрасні, найкращі, талановиті, найгарніші, найрозумніші і просто фантастичні! Але особливо хочеться відзначити команди, що показали себе лідерами в нашому змаганні. (Оголошення переможців).

Рефлексія:

  • Що нового ви сьогодні дізналися про Україну?
  • Що сподобалося/не сподобалося на уроці?
  • Закінчіть речення «Я хочу, щоб моя Україна …»

Вправа «Я бажаю собі і вам…».

Додатки

Електронні ресурси:

  1. Видатні українці XVIII – XX століття. [Електронний ресурс] Режим доступу: https://www.museumsun.Org/history/4/21
  2. Великі українці. Вікіпедія.        [Електронний ресурс]              Режим доступу: https://uk.wikipedia.org/wiki
  1. Історія України. Вікіпедія.        [Електронний ресурс]              Режим доступу: https://uk.wikipedia.org
  1. Книга рекордів України. Офіційний сайт. [Електронний ресурс] Режим доступу: https://record.org.ua/
  2. Книга рекордів України: Людина і суспільство. У світі науки і техніки. [Електронний ресурс] Режим                                             доступу: https://uk.wikipedia.org
  1. Українська кухня.                       [Електронний ресурс]         Режим                                 доступу: https://www.kamis.ua

Завантажити: Перший урок 2021. З Україною в серці (вебквест для учнів 7-х класів)

Сподобалась стаття? Поділіться нею у соціальних мережах:

Коментарі із Facebook

Powered by Facebook Comments