Вшанування 34 річниці Чорнобильської трагедії в умовах карантину

Кожного року, у всіх  загальноосвітніх навчальних закладх України, проводять заходи з нагоди Дня трагедії на Чорнобильській АЕС. 34 річниця відбувається в умовах карантину. Незважаючи на ситуацію, яка склалась в Україні та світі довкола коронавірусу портал Ерудит.нет радить провести ряд заходів для вшанування усіх потерпілих та ліквідаторів, за їх сміливість та відвагу! Це наш спільній біль. Адже справжні масштаби трагедії ми відчуваємо досі…

Довідка

Чорнобильська катастрофа – екологічно-соціальна катастрофа, спричинена вибухом і подальшим руйнуванням четвертого енергоблоку Чорнобильської атомної електростанції в ніч на 26 квітня 1986 року, розташованої на території України. Руйнування мало вибуховий характер, реактор був повністю зруйнований і в довкілля було викинуто велику кількість радіоактивних речовин.

У вересні 2003 року на саміті СНД Президент України Леонід Кучма запропонував країнам-учасницям Співдружності оголосити 26 квітня Міжнародним днем пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф. Рада голів держав СНД підтримала цю пропозицію.

Чорнобильська атомна електростанція є символом наймасштабнішої техногенної катастрофи в історії людства. Трагедія, спричинена вибухом на її четвертому енергоблоці, не має аналогів за обсягами забруднення природного середовища, негативного впливу на здоров’я та психіку людей, їхній побут і соціально-економічні умови життя.

Щоб запобігти подальшим викидам радіоактивних матеріалів, до кінця 1986-го року четвертий реактор АЕС був накритий спеціальним «саркофагом», збудованим руками сотень тисяч добровольців і мобілізованих солдатів, і Чорнобильська АЕС була знову введена в експлуатацію. Однак великі пожежі і аварії в 1991 та в 1996 роках привели до зупинення спочатку другого, а потім і першого реактора. У 2000-у році був зупинений останній, 3-й реактор, і Чорнобильська АЕС повністю припинила свою роботу.

26 квітня – є днем пам’яті про найбільшу техногенну катастрофу та вшанування героїзму пожежників, експлуатаційного персоналу ЧАЕС, військовослужбовців, будівельників, учених, медиків, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Подвиг цих людей назавжди записано до літопису людської мужності, він навічно залишиться у пам’яті українського народу.

У цей день ми вшановуємо ліквідаторів, за їх сміливість та відвагу! Передаємо найщиріші слова вдячності та доземний уклін за високу громадянську позицію і схиляємо голови перед світлою пам’яттю тих, чиї життя обірвав смертоносний атом.

Що можна порадити дітям?

Акція «Chornobyl 34. Запали свою свічку».

Багато українців долучаються до цієї акції. Для цього потрібно у ніч із 25 на 26 квітня запалити на своєму підвіконні свічку, аби вшанувати пам’ять Героїв Чорнобиля зі своїх домівок.

Перегляд документального фільму «Чорнобиль: 1986 – 2020»

Спеціально до34-ї річниці трагедії на Чорнобильській АЕС канал ICTV, 26 квітня о 10.00, покаже фільм  про аварію на Чорнобильській АЕС з ексклюзивними коментарями очевидців та ліквідаторів катастрофи.

Переглянути фільм:

Серіал “Чорнобиль” від НВО

Незважаючи на те, що серіал “Чорнобиль” вже подивилися мільйони людей по всьому світу, перед роковинами вибуху на ЧАЕС він є актуальним як ніколи.

Серіал складається з п’яти епізодів. У головних ролях – Емілі Вотсон, Джаред Харріс і Стеллан Скашгорд. Автором сценарію і виконавчим продюсером “Чорнобиля” виступив Крейг Мейзін.

Одразу після виходу стрічка посіла перше місце у списку найкращих серіалів за версією IMDb. Сюжет міні-серіалу будується на спогадах учасників події.

В Україні серіал доступний для легального перегляду на стрімінгових платформах oll.tv, megogo.net, sweet.tv, divan.tv з підпискою, що включає колекцію “Амедіатека”.

Дивитися серіал “Чорнобиль” онлайн

Сподобалась стаття? Поділіться нею у соціальних мережах:

Коментарі із Facebook

Powered by Facebook Comments