Поради для вчителів, як пережити карантин та дистанційне навчання

Уже не перший раз українські школи, через карантин, переходять в режим дистанційного навчання. Вірус не хоче так легко здаватись, епідемія триває. Карантин виявився довшим, ніж ми очікували, і ось страшний сон багатьох українських вчителів знову повторюється. Але не варто налаштовуватися на негатив. Що робити та як з користю для себе пережити карантин та дистанційне навчання?

1. Подбайте про інформаційну гігієну

Інтернет дає нам дуже багато інформації, але чи завжди вона правдива? Така пекуча тема як коронавірус очікувано стала причиною появи сотень фейків, які активно розлетілися фейсбуком. На жаль, багато хто їм вірить, як результат – люди панікують. А до чого призводить паніка? До пустих полиць у магазині, сварок із рідними та колегами, зайвих нервувань та депресій.

То ж що робити? Довіряти лише перевіреним джерелам, а ще краще – науковим. Не розповсюджуйте неперевірену інформацію, адже може виявитися, що ви підтримуєте фейки. А це не просто погано, це ще й шкодить вашій репутації як педагога! І ще неодмінно дозуйте інформацію. Не варто цілодобово сидіти у фейсбуці та перечитувати геть усі новини. Офіційної статистики чи коментарів від уповноважених осіб цілком достатньо. До речі, розібратися з новинами та зрозуміти, де ж фейк, а де правда, цілком реально. На сьогоднішній день  є багато хороших курсів в мережі, для підвищення власної медіа грамотності, запишіться на них та у вільний час слухайте. Ось посилання на деякі з них:

Медіаграмотність та критичне мислення: від теорії до практики https://naurok.com.ua/learn/mediagramotnist-ta-kritichne-mislennya-vid-teori-do-praktiki-5

Медіаграмотність для освітян https://courses.prometheus.org.ua/courses/course-v1:CZ+MEDIA101+2018_T3/about

Медіаграмотність: практичні навички https://courses.prometheus.org.ua/courses/course-v1:CZ+MEDIA102+2018_T3/about

2. Займайтесь самоосвітою

Напевно усім знайомий вислів, що педагоги, приречені на постійну самоосвіту. Для того щоб не відставати і встигати за стрімким розвитком усього що нас оточує. На сьогоднішній день, в мережі Інтернет, існує величезна кількість шляхів для власного розвитку. Це і різні освітні онлайн-платформи, і відкриті онлайн-курси, і вебінари, онлайн-конференції та інше. Тому, як тільки у вас з’явиться вільний час, старайтесь використати його з користю. Почніть вчити нову іноземну мову або вдосконалюйте знання мови, яку вже вивчали. Також, карантин – хороша можливість для проходження курсів підвищення кваліфікації. Платформи онлайн-курсів готові вам допомогти з вивченням найбільш різноманітних тем.

Перелік освітніх джерел та онлайн платформ на допомогу вчителям для самоосвіти та організації дистанційного навчання здобувачів освіти

Перелік освітніх джерел та онлайн платформ на допомогу педагогам в організації дистанційного навчання

Студія онлайн-освіти Educational Era https://www.ed-era.com/

iLearn (https://ilearn.org.ua/) – цікаве, безкоштовне і доступне 24/7 навчання:  онлайн курси з основних предметів ЗНО, вебінари з найкращими репетиторами Києва, тести, подкасти, матеріали для самопідготовки .

Prometheus https://prometheus.org.ua/ Онлайн курси України і світу із різних предметів та різноманітних напрямків для вчителів та учнів

Каталог електронних освітніх ресурсів Інституту післядипломної педагогічної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка http://urok.ippo.kubg.edu.ua/

Інтерактивні підручники Edera (математика, біологія, укр. мова, історія України, фізика, географія, біологія)  https://www.ed-era.com/books/

Мультимедійні підручники КМ Медіа (з відео і можливістю читати на телефонах) http://kmmedia.com.ua/books/

Українська програма – каталог е-підручників, відео, аудіокниг для школи http://ukrprog.com/

Розумники – придбання (диски та скачування з сайту) ліцензійних МОН е-підручників (педагогічні програмні засоби, тести, лабораторні практикуми та інше) http://rozumniki.net/

Нова школа -навчальні диски для школярів (каталог ресурсів  всіх предметів) http://novashkola.com.ua/

Електронні версії підручників https://e–pidruchnyky.net/

Скановані підручники та відеоуроки

Додатково

Загальні ресурси підготовки учнів

Тестування

3. Виділіть  час для себе

Від постійної роботи за комп’ютером, проведення конференцій, запису відеоуроків, підготовки навчальних матеріалів та перевірки учнівських робіт кожен педагог під час дистанційного навчання відчуває постійну втому. Через те, ви щодня стикаєтеся з високою емоційною напругою. Тому, якщо не будете емоційно відпочивати, ризикуєте зіткнутись із проблемою професійного вигорання. Вигорання – це реакція людини на хронічну втому. Вона починає негативно ставитись до роботи та предмету своєї професійної діяльності, у неї знижується самооцінка.

Це захисний механізм організму, який часто не усвідомлюється. Він виникає, коли у нас на роботі стреси, і ми не можемо з ними впоратись. Ми не відпочиваємо, накопичуємо негатив і щоб якось з ним впоратись, людина перестає відчувати.

Професійне вигорання – це тема всіх, хто працює в соціальній сфері: вчителів, психологів, медиків. Симптоми в них одні, але проявлятись можуть по-різному.

Тому, щоб емоційно відпочивати, обов’язково старайтесь знаходити час для себе. Займіться улюбленою справою, почитайте цікаву книгу, прогуляйтесь на природі, робіть будь-що, для того аби відволіктись від навчального процесу.

4. Почніть стежити за своїм здоров’ям

Для цього почніть слідкувати уважно за своїм харчуванням. Через брак часу та насичений графік ми можемо забувати про повноцінне й збалансоване харчування.. Виключте з раціону шкідливі продукти, наприклад, солодке, ковбаси та соуси. Вживайте більше овочів та фруктів, не нехтуйте вітамінними комплексами. Так, вони не врятують від коронавірусу (хоча і такі «новини» траплялися), але однозначно покращать самопочуття та настрій. А коли вчитель у доброму гуморі, то й учні засвоюють знання краще!

А ще почніть займатися спортом. Просто вдома. Навіть звичайна зарядка покращить настрій, а якщо знайти на ютубі відео зі вправами від професійних тренерів – взагалі чудово! Зрештою, зумбою можна займатися і у квартирі. А от недостатня активність під час карантину здатна погіршити наше самопочуття: як фізичне, так і психологічне, а це призведе до зниження імунітету.

5. Медитуйте або концентруйтесь на чомусь приємному

Негативу зараз не просто багато, а надзвичайно багато. Тож варто відгороджуватися від нього самому та вчити учнів. Старайтесь по-менше дивитись телевізор та проводити час блукаючи сторінками Інтернету.

Просто сядьте зручно, заплющіть очі та уявіть щось приємне. Те, що подобається особисто вам. Квіти, струмок, аромат парфумів, ліс, улюблене місце на природі тощо. Дозвольте собі відчути насолоду від споглядання улюблених речей, глибоко вдихніть та з посмішкою йдіть далі!

І пам’ятайте: карантин завершиться і життя поступово повернеться до нормального ритму. Тож будьмо готові до позитивних новин!

Сподобалась стаття? Поділіться нею у соціальних мережах:

Коментарі із Facebook

Powered by Facebook Comments