7 помилок учителя на дистанційці, та як їх уникнути

Формат онлайн-освіти міцно закріпився у нашій реальності протягом останніх років, тож заняттями по Zoom чи Google Meet вже давно нікого не здивуєш. Але як адаптувати вивчення англійської, щоб це було ефективно? Як утримувати увагу учнів та активно взаємодіяти з ними під час заняття? Про це і не тільки ви можете дізнатися самостійно на сайті онлайн-університету Grade University, пройшовши один із доступних курсів. А поки пропонуємо 7 помилок вчителя на дистанційці та як їх уникнути. А також, які корисні онлайн інструменти допоможуть кожному викладачеві. Про усе це розповіли розробники освітніх програм міжнародної платформи, пише osvitoria.media.

Часто під час онлайн-навчання страждає дисципліна студентів, а утримувати їхню увагу стає все складніше. Саме тому на старті навчання обов’язково потрібно встановлювати чіткі правила щодо майбутньої взаємодії. Зокрема, що можна робити під час вашого уроку, а також чого навпаки робити не слід. Для цього краще виділити 10–15 хвилин на першому занятті, аби розставити всі крапки над «і» та сприяти тому, щоб весь курс пройшов злагоджено та ефективно.

Недосконале знання функцій програми, яку ви використовуєте

Якщо онлайн інструменти (online tools) вам даються досить складно — потренуйтеся і протестуйте програму, перш ніж виходити на заняття до студентів. Під час роботи на різних девайсах часто можуть бути активними не всі функції. Тож слід максимально передбачити подібні труднощі наперед.

Що робити, коли ви лише розпочинаєте свій шлях у викладанні та не маєте достатнього досвіду? У такому разі було б корисно провести сесію для батьків та учнів перед початком занять. Обговорити, як буде проходити урок, пояснити що слід мати під рукою під час заняття, і звісно, це обов’язково спровокує ще низку запитань від студентів.

Чорний квадрат замість обличчя

Під час заняття вкрай важлива атмосфера.Під час офлайн-уроків відбувається обмін енергетикою завдяки безпосередній комунікації одне з одним в аудиторії. А от в онлайні такого ефекту досягнути складніше.

Тож вимкнена камера, чим іноді зловживають учні, зіграє злий жарт. Ви не бачите одне одного та ще й не можете достатньо якісно взаємодіяти зі студентами.

Як бути?

Обговоріть цей аспект: і дорослі студенти, і діти повинні працювати з увімкненою камерою під час заняття. Значно краще дивитися на людину в кадрі, аніж на чорний квадрат.

Спробуйте функцію ‘virtual background’, а також можливість додавати всілякі «маски»: вуса, кумедну бороду чи капелюх. Таким чином зможете значно інтерактивніше провести тематичний урок на тему Harry Potter, наприклад.

Один канал комунікації

Для ефективної комунікації майте альтернативні канали, щоб із легкістю поширювати інформацію одне одному та отримувати зворотний зв’язок.

Наприклад, окрім класичного Google Classroom, створіть також чат у Telegram чи WhatsApp. Учні можуть швидше поставити запитання або поділитися корисними посиланнями, які вони знайшли самостійно, саме у зручному месенджері. Серед підлітків особливою активністю користуються опитування та вікторини, завдяки яким можна відпрацювати граматичні конструкції або поповнити словниковий запас.

Ви можете оголошувати конкретну «тему дня» у чаті, наприклад, ‘my breakfast’, де всі учасники разом з учителем надсилають фото сніданку та пишуть короткий опис англійською. Ідея у тому, щоб компенсувати нестачу живого спілкування на уроці віртуальним community!

Робота виключно з підручником

Головна задача онлайн-навчання — організувати процес так, щоб студенти мали ті ж можливості, як і на офлайн-уроках, а також могли комфортно спілкуватися одне з одним.

Тож для цього не забувайте демонструвати все, про що розповідаєте, на екрані. Це ваша дошка та робочий простір. Особливо це стосується роботи з наймолодшими студентами, яким доволі складно всидіти без зміни активності тривалий час.

Наприклад, спробуйте виділяти текстові блоки яскравими кольорами, або виокремлювати саме ту вправу, на якій діти мають фокусувати свою увагу. Таким чином інформація сприймається краще.

Дистанційне навчання

Як бути?

Використовуйте корисні ресурси для створення інтерактивних вправ:

  • Miro — ви можете завантажити сторінки з підручника, а потім поділитися екраном у Zoom і виділити якийсь із блоків, використовувати наліпки, діаграми, друкувати текст, завантажувати зображення для розминки. Учні можуть змагатися між собою у пошуку нових слів. Аналогами можуть стати також TutorialsBoard або Classroom screen.
  • Quizizz — чим корисний цей ресурс? Тут можна знайти як готові набори, так і створити індивідуальну вікторину для студентів, використовуючи кілька доступних режимів. Для практики у класі сміливо обирайте «живу» гру, де студенти змагаються та бачать таблицю лідерів. Після чого можна зупинитися на проблемних питаннях.
  • Jamboard — по-справжньому зручна програма для викладачів, де впроваджений інтерактивний доступ для студентів. Використовуючи її, ви отримаєте не лише активних слухачів, а й створюєте мультизадачну взаємодію на уроці.

Хаос та відсутність системності

Новачки у професії часто прагнуть досягти максимального залучення аудиторії на уроці та створити розважальну атмосферу. Однак, іноді впадають у крайнощі, й замість уроку може вийти просто весела програма з мінімальною складовою навчання. Таким чином діти втомлюються, а як результат, не розуміють, що саме вивчали.

Для людей, які здобувають нові знання, необхідно почуватися комфортно під час уроку. Оскільки для когось вивчення іноземної мови — вже стрес та «вихід із зони комфорту». Тому чітка структура заняття покликана стати ключем до розв’язання цього питання.

Структура уроку значно полегшує життя як викладача, так і студента. Учні не лише почуваються більш впевнено, а й відповідають краще, коли ви, як учитель, дотримуєтесь певних патернів.

Наприклад, початок уроку — завжди warm up activity\speaking. Потім — перевірка домашнього завдання, вивчення нової теми. І лише в кінці уроку вводиться гра. Ось кілька інтерактивних платформ, які можуть знадобитися у роботі:

  • Mentimeter — дозволяє створювати небанальні презентації, вікторини та опитування.
  • Jeopardy — класична гра-вікторина, що є крутим інструментом для повторення.
  • Bamboozle — дозволить додати ще більше елементів веселощів та змагання.

Відсутність відстеження ефективності

Чи траплялось таке, що у студентів в очах під час уроку виникало німе запитання: що ж ми робимо? Яку тему вивчаємо? Така проблема спіткає багатьох початківців!

Для того, щоб її уникати, завжди на початку уроку краще окреслити мініплан. Що саме ви будете робити, яку тему розглянете: vocabulary, grammar і так далі. А ось наприкінці краще підсумувати, що ж ви практикували протягом останніх 60\90\120 хвилин. Це не лише додає чіткості заняттю, а й дозволяє студентам краще розуміти, що саме відбувається на уроці, та чого їм очікувати наступного разу.

ICQs (Instruction Checking Questions) особливо важливі під час навчання онлайн. Зазвичай ви не можете побачити, на якій сторінці перебувають учні, якщо вони використовують паперові підручники або файли на своїх особистих пристроях. Тому ICQ стане у пригоді для того, щоб з’ясувати у групи: «На якій сторінці ви зараз працюєте?» або ж «Які вправи виконуєте?».

Отже, чому онлайн, а не офлайн?

  • Інтерактивність. В онлайні абсолютно кожен етап навчання проходить інтерактивно та може виконувати кілька функцій одночасно: і освітню, і розважальну, і пізнавальну. Сміливо забудьте про застарілий підхід «робота лише в підручнику».
  • Екологічність. Немає потреби витрачати ресурси на друк матеріалів для уроку. Таким чином ви піклуєтесь про природу, а також економите власну енергію на щось більш важливе.
  • Швидкість. Час — найцінніший ресурс. Оскільки діставатися з однієї частини міста в іншу немає потреби, то ви точно можете використати цей час з більшою користю для себе, або ж для підготовки до заняття.

Попри те, що деякі переваги традиційного класу неможливо замінити онлайн-форматом, ми все одно можемо насолоджуватися сучасними реаліями та зробити навчальний процес максимально приємним для наших студентів. Не бійтеся експериментувати з тими ресурсами, які представлені в широкому доступі, обираючи свої улюблені! А для того, щоб дізнатися ще більше про Online Tools викладачам англійської — долучайтесь до спеціалізованого курсу від Grade University!

Сподобалась стаття? Поділіться нею у соціальних мережах:

Коментарі із Facebook

Powered by Facebook Comments