Лист МОН “Про організацію освітнього процесу в закладах освіти під час «жовтого» рівня епідемічної небезпеки”

Лист МОН від №1/9-487 від 22.09.2021  «Про організацію освітнього процесу в закладах освіти  під час «жовтого» рівня епідемічної небезпеки»

Читати лист в режимі онлайн

Обласні, Київська міська державні адміністрації
Департаменти (управління) освіти і науки обласних,
Київської міської державних адміністрацій

Про організацію освітнього процесу в закладах освіти
під час «жовтого» рівня епідемічної небезпеки

Шановні колеги!

Відповідно до рішення Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 21 вересня 2021 року з 00 год. 00 хв. 23 вересня 2021 року встановлюється «жовтий» рівень епідемічної небезпеки поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

На території всіх регіонів України застосовуються обмежувальні протиепідемічні заходи, передбачені для «жовтого» рівня епідемічної небезпеки. Зокрема, забороняється: відвідування закладів освіти здобувачами освіти, крім здобувачів дошкільної освіти, учнів спеціальних закладів освіти та 1-4 класів закладів загальної середньої освіти, а також крім закладів освіти, в яких не менше як 80 відсотків працівників мають документ, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації, чи міжнародний, внутрішній сертифікат або іноземний сертифікат, що підтверджує вакцинацію від COVID-19 однією дозою дводозної вакцини (жовті сертифікати), або однією дозою однодозної вакцини чи двома дозами дводозної вакцини (зелені сертифікати), які включені Всесвітньою організацією охорони здоров’я до переліку дозволених для використання в надзвичайних ситуаціях, негативний результат тестування методом полімеразної ланцюгової реакції або одужання особи від зазначеної хвороби, чинність якого підтверджена за допомогою Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія.

Водночас, освітній процес у закладах освіти, в яких не дотримано зазначених умов, зупинитися не повинен і має здійснюватися із застосуванням технологій дистанційного навчання.

Педагогічні працівники та інші працівники сфери освіти мають високий ризик інфікування через щоденні контакти з великою кількістю людей. Водночас масова кампанія з вакцинації допоможе значно знизити смертність від коронавірусної хвороби COVID-19 та зможе запобігти розвитку серйозних ускладнень для здоров’я, спричинених коронавірусною хворобою COVID-19.

Вакцинація від коронавірусної хвороби COVID-19 в Україні є добровільною для всіх груп населення та професійних груп. Але Міністерство охорони здоров’я України та Всесвітня організація охорони здоров’я рекомендують зробити вакцинацію для того, щоб захистити своє життя та здоров’я, а також здоров’я близьких, які можуть бути в групі ризику.

Ураховуючи надзвичайну ситуацію та загальнодержавні протиепідемічні заходи, просимо провести відповідну роз’яснювальну роботу серед педагогічних колективів, інших працівників закладів освіти, доклавши всіх зусиль для організації проведення їх вакцинації, та вжити невідкладних заходів щодо залучення до процесу вакцинації вчителів та працівників закладів освіти можливостей існуючих пунктів щеплень у закладах освіти; забезпечення можливості та організації вакцинації вчителів та працівників закладів освіти за допомогою виїзних мобільних вакцинальних сесій у разі відсутності в закладах освіти постійних пунктів щеплень; інформування та проактивного запрошення до вакцинації не лише вчителів та працівників закладів освіти, а також їхніх родичів та родичів здобувачів освіти до існуючих пунктів щеплень у закладах освіти та під час роботи виїзних мобільних вакцинальних сесій.

З повагою Міністр    Сергій ШКАРЛЕТ

Завантажити: Лист МОН Про організацію освітнього процесу в закладах освіти під час «жовтого» рівня епідемічної небезпеки"

Сподобалась стаття? Поділіться нею у соціальних мережах:

Коментарі із Facebook

Powered by Facebook Comments