Україна планує до 2030 року підвищити якість середньої освіти до рівня польських учнів, досягнувши 470–510 балів за показниками PISA, реалізуючи Стратегію цифрового розвитку та концепцію Нової української школи. Основними завданнями є розвиток ключових компетенцій учнів, підтримка офлайн-навчання, залучення практиків до викладання та підвищення престижу праці педагогів.
Завантажити документ
Завантажити: документ стратегії цифрового розвитку інновацій до 2030 рокуДосягнення відповідного завдання є однією з ключових цілей, яку до 2030 року має досягнути Україна у ході реалізації затвердженої урядом Стратегії цифрового розвитку інноваційної діяльності України WINWIN.
Документ розроблений з ініціативи Міністерства цифрової трансформації у співпраці з Міністерством освіти і науки та Офісом ефективного регулювання BRDO.
У результаті реалізації Стратегії передбачається, що до 2030 року Україна має досягнути показника 470–510 балів якості середньої освіти за показниками PISA.
Водночас у 2022 році українські 15-річні підлітки, які брали участь у міжнародному дослідженні, показали результат у 428-450 балів.
На думку авторів Стратегії, для розвитку людського капіталу стратегічною ціллю є перетворення системи дошкільної та повної загальної середньої освіти на надійне підґрунтя інноваційної екосистеми.
Для досягнення цієї цілі в Україні необхідно, перш за все, забезпечити реалізацію концепції Нової української школи та сприяти офлайн-навчанню.
Також наголошується на необхідності формування в учнів цифрових, підприємницьких, наукових та інших ключових компетенцій, мотивування до самостійних досліджень та заохочення співпраці з підприємствами шляхом залучення до викладання фахівців-практиків та консультування щодо навичок.
Окрім того, варто створювати інформаційно-розважальний контент у медіа для зацікавлення учнів у математично-прикладних дисциплінах.
Водночас зауважується на важливості підвищення престижу праці педагогів.
Нагадаємо Ігор Лікарчук також прокоментував цю новину у Facebook.
Коментарі із Facebook
Powered by Facebook Comments