У січні минулого року в мережі з’являлася інформація про те, що користувач під ніком gmoney заплатив 140 ETH ($150 000) за піксельну картинку із зображенням мавпи у кепці. Спробуємо з’ясувати, чому деякі готові викладати за подібні «твори мистецтва» цілий стан.
У криптовалютний світ увірвався новий тренд NFT -токен (non-fungible tokens) – це новий вид цифрових товарів, який є невзаємозамінними токенами. У цьому, власне, і полягає їхня цінність – в унікальності.
Розглянемо властивості взаємозамінності у повсякденному житті. Припустимо, ви позичили своєму другові 100 гривень, передавши йому купюру відповідного номіналу. Взаємозамінність грошей дозволяє вам не замислюватися про те, чи поверне вам ваш друг ту саму купюру або це буде будь-яка інша 100-гривнева купюра, якщо тільки не йдеться про якісь колекційні монети.
NFT-токени, так само як і колекційні монети, унікальні у своєму роді.
Унікальність реалізована завдяки новому стандарту криптоактиву ERC-721. На відміну від звичайних взаємозамінних токенів стандарту ERC-20, токен NFT неможливо підробити, замінити або розбити на частини. Сьогодні існують ще кілька стандартів NFT-токенів. Наприклад, ERC 1155 – це токен, який може бути випущений у кількох примірниках, а ERC 988 – ігрові персонажі, які можуть мати кілька ігрових предметів.
Де застосовується NFT
Незалежно від технічних деталей NFT може використовуватися для підтвердження права власності на будь-який об’єкт. А завдяки токенізації реальних активів, NFT може показувати факт їхнього володіння. У ролі такого об’єкта чи активу може бути зображення, нерухомість, музика, будь-який цифровий витвір мистецтва, ігровий предмет чи персонаж. NFT завдяки унікальній інформації, записаній у смарт-контракт, може підтверджувати справжність документів.
NFT токени можна порівняти з бейсбольними картками, які також є унікальними і тому дуже популярні серед фанатів цього виду спорту.
Колекціонери готові викладати на аукціонах величезні суми за рідкісні бейсбольні картки. У 2007 році одна з таких карток із зображенням американського бейсболіста Хонуса Вагнера, надрукована в 1909 році в кількості 57 екземплярів, була продана на аукціоні Ebay за $2,8 млн.
Де продати або купити NFT-токени
Найпопулярніший майданчик на сьогодні це opensea.io.
Тут можна придбати та продати будь-які види NFT-токенів. Усі активи тут розділені на категорії. Наприклад, у категорії «Віртуальні світи» ви можете придбати цифрову земельну ділянку. Ціни на деякі ділянки вже сьогодні мало чим відрізняються від цін на реальну нерухомість.
Висновок
Незважаючи на те, що NFT це дуже молода технологія, а обсяги цього ринку поки, що досить скромні, її перспективи величезні, тому, на наш погляд, що історія NFT тільки починається. Але ми нагадуємо, що вся інформація має ознайомлювальний характер і не є нашою рекомендацією чи закликом до інвестицій.
Коментарі із Facebook
Powered by Facebook Comments