Приватний зонд на Венеру — головне про космічну програму

Безперервне активне освоєння Місяця дослідницькими комплексами багатьох країн починає порядком набридати деяким ученим. Міжорбітальні лабораторії вже передали землянам основну інформацію про планети Сонячної системи. Тепер експерти вирішили у більш докладний спосіб вивчити небесні інстанси приватно.

Суть програми

На останній нараді групи, що займається дослідженням Венери Національним аерокосмічним агентством, представник приватного американського розробника космічної техніки Rocket Lab повідомив про заплановане відряджання першого в історії приватного супутника на Ранкову зірку за допомогою носія Електрон однойменного концерну наприкінці 2024 року. Нова місія, що отримала найменування Venus Life Finder, попрямує на пошук ознак органічного життя у венеріанських хмарах. Розважаючись на ігрових автоматах онлайн казино топ 10, гемблери також запускають модулі та космічні телескопи, отримуючи за дії грошову винагороду відповідно до виграшу. Прийнятна програма лояльності, щедрі бонуси порталу тільки сприяють проведенню своєрідного дослідження.

Після анонсу американських учених про виявлення фосфористого водню в атмосфері Венери влітку 2020 року, організація Rocket Lab спланувала політ на планету. Виявлений фосфін може вказувати на наявність органіки, оскільки на Землі подібний газ виділяють певні бактерії. Однак подальші спостереження не підтвердилися, внаслідок чого запланована травнева місія 2023 року – Venus Life Finder, на травень 2023 року була відсунута в часі.

Представники розробника пояснили скасування місії необхідністю виконувати поточні зобов’язання перед замовниками. Оголошення про намір взятися за організацію польоту дещо раніше, стало повною несподіванкою. Однак девелопер попередив про можливе перенесення програми на 2025 рік.

Компанія співпрацює з ученими Массачусетського університету над редакцією Venus Life Finder, що фінансується приватними інвесторами. Раніше постачальник послуг із запуску малих супутників використовував аналогічний метод для відряджання кубсата — малого штучного супутника, CAPSTONE до Місяця. Венеріанська місія включає використання тих самих концепцій, технічних рішень, деталей, розроблених для завдання CAPSTONE. Останнє дасть змогу знизити фінансові, матеріальні витрати. Очікується, загальна вартість польоту становитиме приблизно 10 млн доларів, що значно дешевше запланованих державними космічними відомствами закидань до Венери.

Технічні характеристики програми

Згідно із заявленими даними, технічні характеристики місії та міжпланетного модуля мають такий вигляд:

  • вага зонда — 20 кг, діаметр — 40 см;
  • носій підніме апарат до геосинхронної орбіти — 36 000 км, після чого почнеться рух до Ранкової зірки;
  • момент старту ракети відповідає початку зближення планети із Землею;
  • навесні 2025 року очікується найменша відстань між об’єктами;
  • космічна платформа Фотон донесе зонд до атмосфери Венери в травні наступного року;
  • дослідження займає 330 с робочого часу;
  • висота пошуку ознак органічних молекул автофлуоресцентним нефелометром в атмосфері Зірки — 50 км;
  • подібна висота відповідає земному тиску, температурі, що сприяють розвитку органічних сполук.

При подальшому падінні на Венеру, апарат знищиться під дією агресивного середовища, попередньо передавши зібрану інформацію на Землю.