Як визначити напрям шини Continental

Шини Continental
Шини Continental

Всі ми знаємо, що на даний час створення автомобілів розвивається стрімкими темпами. Окрім вдосконалення компонентів безпеки, екологічності, потужності автомобілів важливе місце має і розробка автомобільних шин. Від автомобільної шини залежить один із найважливіших факторів це безпека руху вашого автомобіля. Окрім цього розробники автомобільних шин стараються дотриматись однієї вимоги – це довговічність.

Тепер ми хочемо, щоб шини повільно зношувалися, впевнено працювали на сухому і мокрому асфальті, на льоду і у сніговій каші. А ще шини повинні ідеально слухатися керма і не шуміти навіть на високій швидкості. У відповідь на всі ці вимоги автомобільна гума стала настільки хитрою і складною, що викликає питання навіть у знавців. І один з актуальних на сьогоднішній день ребусів – як правильно визначити напрямок і встановлювати сучасні шини.

Крім того, що гума ділиться на зимову і літню, спортивну і «сімейну», а також розмірів і інших параметрів, шини ділять за малюнком протектора. І цей момент важливий для правильної установки шин на автомобіль.

Які бувають шини

Симетричні – як уже зрозуміло з назви, малюнок протектора, структура корду і боковин у них однакова, з якого боку не дивитись. З установкою таких шин проблем не виникає і виникнути не може. І ротація таких шин може виконуватися за всіма правилами.

Приклад симетричних шин
Приклад симетричних шин

Асиметричні – з протектором, малюнок якого відрізняється на внутрішній і зовнішній стороні. Крім того, в таких шинах буде відрізнятися товщина боковин і структура корду (на зовнішній частині шина більш жорстка, ніж на внутрішній). Жорстка зовнішня частина колеса забезпечує стабільність в поворотах, внутрішня – краще зчеплення при їзді по прямій, розгонах і гальмуваннях. Асиметричні шини мають кращі показники щодо відведення води з плями контакту, ніж симетричні, це покришки преміум класу. Асиметрична гума на зовнішньої і внутрішньої сторони позначається відповідно написами «Outside» і «Inside».

Асиметричні зимові шини Continental ContiVikingContact 5 відмінно показують себе й на льоду, і на мокрій дорозі.

Спрямовані – малюнок протектора має певний напрям, який повинен відповідати запланованому виробником напрямку обертання. Така гума відмінно показує себе на мокрій дорозі, найбільш ефективно запобігаючи занову автомобіля, а також має найменший рівень шуму. На таких шинах завжди вказується напрямок обертання: стрілка і напис «Rotation».

Наприклад, спрямовані шини ContiWinterContact TS 830 і ContiWinterContact TS 850 зроблені спеціально для їзди по мокрій і слизькій дорозі. Купити чи переглянути інші моделі автомобільних шин ви можете на сайті http://rezina.ua/shiny/continental

Набір з однакових коліс

Купивши асиметричні шини, багато автолюбителів стикаються з серйозним ускладненням. Справа в тому, що, поставивши їх на свій автомобіль, вони помічають такий нюанс: на лівій і правій шині малюнок протектора в повному обсязі дзеркальний! Іншими словами, асиметрична гума, поставлена на автомобіль, буде на одному колесі «ялинкою» вгору, на другому – вниз.

І як це розуміти? Добре, якщо майстри в автосервісі є і грамотно пояснять, але не кожному щастить з майстрами.

Коли виробництво асиметричних шин тільки починалося, їх, дійсно, робили дзеркально–симетричними, так що, крім позначок на зовнішній і внутрішній стороні вказувалася і сторона установки: ліва або права, «Left» або «Right». Це створювало безліч незручностей при виробництві, складуванні і продажу. І до того ж, теоретично змушувало автомобіліста возити з собою дві запаски: ліву і праву, адже невідомо, на якому колесі гума може вийти з ладу. Тому через деякий час виробники створили такий малюнок протектора, який не впливає на характеристики шини, незалежно від того, на яку сторону автомобіля її встановлять.

Як визначити спрямованість і правильне положення шини

На всіх без винятку шинах Сontinental є написи, що дозволяють встановити їх на автомобіль правильно. Потрібно тільки уважно поставитися до цього питання.

Чи є на боковині написи «Inside» і «Outside», «Left» і «Right», чи вказано напрямок обертання? Якщо жодної з цих позначок немає, можна сміливо ставити шину на будь–яке місце будь–якою стороною.

На асиметричних покришках буде відзначена зовнішня і внутрішня сторона. Напис «Outside» повинна бути зовні (тобто, після установки колеса вона буде видна з боку), напис «Inside» – всередині, так що після монтажу колеса її не буде видно. Це правило повинне дотримуватися чітко! Неправильно встановлена асиметрична гума набагато швидше зноситься.

Спрямовані шини, у яких зазначено напрямок обертання, ставляться саме в такому положенні: при русі автомобіля вперед колесо буде обертатися саме у вказаний бік. В цьому випадку стрілоподібний малюнок протектора буде найкращим чином контактувати з мокрою дорогою.

zagruzhennoe

Після того, як на шиномонтажі встановили асиметричні покришки, обійдіть автомобіль і огляньте кожний: напис «Outside» повиннен бути видний на кожному з чотирьох коліс із зовнішнього боку. Якщо цю вимогу виконано, напрямок малюнка протектора значення не має.

Ротація асиметричних і спрямованих шин

Перестановка коліс з однієї осі на іншу допомагає продовжити термін експлуатації: гума зношується більш рівномірно, а значить, служить довше. Цей прийом не викличе проблем у власників симетричних шин: їх можна просто переставляти з місця на місце, не замислюючись про додаткові складнощі.

Ротація асиметричних шин може виконуватися хрест–навхрест: міняється місцями ліве переднє і праве заднє, а також праве переднє і ліве заднє колеса. При установці на свої місця всі написи «Outside» знову будуть на зовнішній стороні.

З спрямованими шинами переставляти можна з однієї осі на іншу тільки по одній стороні: змінюється праве переднє і праве заднє, ліве переднє і ліве заднє колеса. Тільки в цьому випадку напрямок обертання буде дотримано.

Висновок

Незважаючи на невеликі складності, асиметричні і спрямовані шини continental – відмінне рішення для будь–якого автомобіля. Грамотно виконана установка дозволить довго так із задоволенням на них їздити і впевнено себе почувати на будь–якій дорозі.

Сподобалась стаття? Поділіться нею у соціальних мережах:

Коментарі із Facebook

Powered by Facebook Comments