Навіщо потрібна сертифікація автомобіля в Україні?

Що таке “сертифікат на автомобіль” – це документ, який засвідчує, що Ваше авто відповідає вимогам та стандартам держави, в якій Ви проживаєте. Сертифікацію автомобіля, пригнаного з за кордону здійснюють державні чи приватні компанії, котрі мають відповідні документи на право проведення такої перевірки.

Процедура сертифікації авто, перед його реєстрацією в органах державної реєстрації (в Україні це “МРЕВ”), є обов’язковою. Власник транспортного засобу може отримати свідоцтво про реєстрацію та державні номерні знаки лише після проходження сертифікації.

Перелік документів для сертифікації авто з Європи

Щоб отримати сертифікат на автомобіль, привезений з-за кордону, потрібно зібрати такий перелік документів:

  1. Свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу (простіше кажучи технічний паспорт) з країни якої воно було ввезено. Техпаспорт може бути постійним, або тимчасовим (діяти до певної дати).

  2. Документи, що підтверджують право власності на авто, до них належать: рахунок-фактура, купчі, дарчий лист тощо.

  3. Фізичним особам потрібно мати з собою копії паспорту (або довідки на проживання), та ІПН.

  4. Юридичним особам – копію витягу з Єдиного державного реєстру.

  5. Митні документи.

  6. Нотаріально завірене доручення, в разі, якщо власника представляє третя особа.

  7. Протоколи випробувань та сертифікати, котрі посвідчують проведені раніше випробування в країнах Європейського Союзу. Варто зазначити, що ці документи не є обов’язковими, їх пред’являти потрібно за наявності.

Як відбувається сертифікація автомобіля в Україні?

Доля ринку б\у автомобілів в Україні щомісяця збільшується, щоб переконатись в цьому, можна зайти в розділ статистики на сайті національного автопрому. Тож сертифікації потребує все більше автівок.

Не виникає проблем, пов’язаних з сертифікацією, з автомобілями котрі привезені з країн ЄС, адже в Україні такі ж вимоги до технічного стану авто, як і в західних країнах. Також варто взяти до уваги і фінансову сторону, адже сертифікація “європейських” авто коштує дешевше ніж “американців”. Вибір автівки за Вами, але якщо Вам потрібно замовити послугу сертифікації автомобіля, варто звернутись до професіоналів своєї справи – wah.ua.

При сертифікації автомобіля основну увагу приділяють гальмівній системі пригнаного авто, трансмісії, рульовому керуванню та перевірці електросистеми. Загальними словами – проводять технічний огляд Вашого автомобіля на наявність загроз, що в подальшій експлуатації може призвести до поломок чи ушкоджень окремих частин автомобіля. Крім технічного огляду експерти звіряють дані вказані в технічному паспорті з фактичними: VIN-коди, модель авто, рік випуску, об’єм двигуна, та ін.

Скільки коштує сертифікація авто в Україні?

Сертифікація машини з Європи в державних установах коштує біля 2400 грн, а в приватних – 2700 грн.

Отримати сертифікат на автомобіль з Європи допоможе компанія West Auto. На великій території комплексу розташована сертифікаційна лабораторія, що дозволяє отримати необхідний документ за максимально короткий проміжок часу — до 1 год.

Сподобалась стаття? Поділіться нею у соціальних мережах:

Коментарі із Facebook

Powered by Facebook Comments