Які переваги має навчання в Польщі?

Чимало випускників замислюються над тим, щоб навчатися не в Україні, а за її межами. Освіта за кордоном має багато переваг – більш якісна, можливість досконало вивчити мову та залишитись після закінчення на постійне місце проживання. Причин є багато і у кожного вони різні.

Є ті, кого цікавить медична освіта в Італії, але багато хто розглядає варіант освіти в Польщі. Одна з головних причин цьому – близьке розташування країни та легкість у вивченні мови. Але таке навчання має ще ряд значних переваг.

Чому можливість навчатися в Польщі приваблює багатьох абітурієнтів?

Відсутність вступних іспитів у польських вищих навчальних закладах – це величезна перевага. Оцінки в атестаті також не грають ролі при вступі (іноді зважають на оцінку з англійської, якщо студент бажає навчатися саме цією мовою). Зазвичай достатньо лише надати результати мовного тесту та довідку про фінансову спроможність. Таким чином, для іноземного абітурієнта вступити до польського університету не складе труднощів.

Відносно низькі витрати. Іноземному студенту знадобитися близько 200-500 євро на місяць для комфортного проживання в Польщі. Ця сума включає в себе оплату квартири, їжі та транспорту. Також ціни на навчання не є високими, вони можуть варіюватися в межах 1,200-5,000 євро в рік. Студенти, які шукають бюджетну освіту за кордоном, можуть розглядати Польщу в якості хорошого варіанту. В інших європейських країнах навчання обійдеться дещо дорожчим.

Багато хороших програм менеджменту. Саме на них хочуть потрапити багато іноземних абітурієнтів, які приїжджають до Польщі. Ця дисципліна приваблює високою якістю підготовки: у світовому рейтингу QS з менеджменту Варшавський університет, Ягеллонський університет у Кракові та Варшавська школа економіки (SGH) увійшли до топ-500. А низькі ціни на навчання та легка процедура вступу впливають на те, щоб для отримання диплома менеджера вибрати саме Польщу.

Можливість вільно подорожувати Європою. У 2004 році Польща вступила до Євросоюзу, тому на неї поширюється шенгенська угода. Іноземець, який має польську студентську візу, може без зайвого клопоту з посольством або візовим центром відвідати європейські країни. Та й авіаквитки будуть не дуже дорогими: в середньому € 50-70 за переліт, а якщо користуватися послугами лоукостів, то можна організувати дуже бюджетні подорожі.

Що варто знати про освіту в країні?

Система вищої освіти в країні має три ступені:

1. Бакалаврат (Licencjat або Inżynier)

Студенти отримують диплом ліценціата чи інженера в залежності від освітньої програми. Навчання в Польщі на бакалавраті зазвичай триває 3-4 роки. Щоб побудувати кар’єру в Польщі, достатньо отримати диплом бакалавра, проте все ж близько 80% студентів продовжують навчання.

2. Магістратура (Magister)

Вступити до магістратури може студент, який отримав ступінь бакалавра: Licencjat або Inżynier. Навчання триватиме два роки. Магістерські програми можна поділити на практичні та дослідницькі. Перші підійдуть студентам, які бажають опанувати нову професію, другі – тим, хто має намір продовжити навчання в докторантурі.

3. Докторантура (Doktor)

Для вступу до аспірантури студенту знадобиться диплом магістра, отриманий у польському виші. Якщо його немає, то іноземцю доведеться надати документ, який підтвердить еквівалентність свого диплома польському. Процес навчання в докторантурі не відрізняється від інших європейських країн: перші два роки аспірант вчиться, потім пише дисертацію, яку захищає перед комісією.

Вища та навіть середня освіта в Польщі зацікавлює багатьох українців, адже має чимало переваг. Перед вступом бажано детально дізнатися про умови конкретного навчального закладу, а також якомога більше дізнатися про всі нюанси. Бажаємо зробити вдалий вибір!

Сподобалась стаття? Поділіться нею у соціальних мережах:

Коментарі із Facebook

Powered by Facebook Comments