Як поступити на дистанційне навчання в школу в Україні?

Дистанційне навчання – будь-яка форма дистанційного навчання, при якій учень фізично не присутній на уроці. Завдяки різноманітності типів курсів на вибір зростає число гнучких та доступних варіантів освіти. Насправді, дистанційне навчання має ряд переваг в порівнянні навіть з традиційними моделями навчання.

У той час як кваліфіковані викладачі залишаться невід’ємною частиною життя кожного учня, технології скоротять простір між вчителями та учнями. Дистанційне навчання вже є частиною програм багатьох навчальних закладів і має стати ще більшою частиною сектора освіти.

Поширені види онлайн навчання

Хоча в Інтернеті є безліч варіантів навчання, є кілька типів, які добре підтримуються існуючими системами і сформованою педагогікою.

  • Відеоконференцзв’язок – це поширений спосіб спілкування вчителів безпосередньо зі студентами під час уроків в режимі реального часу. Це може бути сеанс один на один або сценарій, подібний класу, в якому кілька учнів підключаються до вчителя наживо.
  • Синхронне навчання – це коли всі студенти навчаються разом в один і той же час (а часто навіть в одному місці), але викладач знаходиться в іншому місці. Він часто включає відео або телеконференції, які з’єднують вчителів і учнів в цифровому форматі.
  • Асинхронне навчання – менш пов’язаний, але також менш обмежений формат. Замість живих онлайн-уроків учням даються навчальні завдання з зазначенням термінів. Потім вони займаються самонавчанням, щоб виконати завдання.
  • Онлайн-курси з відкритим графіком додають ще один рівень гнучкості. Це тип асинхронної настройки курсу, за винятком того, що тут немає термінів.
  • Онлайн-курси з фіксованим часом – це тип синхронного курсу, який вимагає, щоб всі онлайн-користувачі відвідали певне віртуальне місце в певний час і в певному місці (наприклад, веб-семінар). На відміну від більш жорстких синхронних уроків, це дозволяє студентам з будь-якої точки світу підключатися і взаємодіяти онлайн.
  • Комп’ютерне дистанційне навчання – це синхронний урок з фіксованим часом на комп’ютерах, зазвичай в комп’ютерному класі. Це найчастіше зустрічається в існуючих установах, у яких вже є доступ до необхідних пристроїв.
  • Гібридне навчання – це особливий тип змішаного навчання, при якому учні вивчають один і той же урок в режимі реального часу, але деякі з учнів присутні фізично, а інші вчаться віддалено.

Дистанційне навчання також відкриває нові горизонти освіти з точки зору міжнародних інститутів. Великі університети і професійні училища по всьому світу тепер пропонують визнані ступені, сертифікати та професійні кваліфікації онлайн для учнів різного віку.

Як поступити в дистанційну  школу в Україні?

Розглянемо на прикладі Атмосферної школи https://www.atschool.com.ua/ – це дистанційна школа з ​навчанням за програмою очної школи.

  1. Зареєструйтеся на сайті та виберіть клас навчання
  2. Адміністрація школи зв’яжеться з вами, оформить довідку про зарахування до дистанційної школи та надасть необхідний пакет документів, який ви зможете забрати особисто в офісі за адресою Кирилівська 134а, м. Київ чи у зручному для вас відділенні Нової Пошти.
  3. Заповніть документи, передайте їх та сплатіть за навчання. Доступ до уроків та навчальних матеріалів шкільної програми обраного вами класу одразу з’явиться в особистому кабінеті учня.

Учні Атмосферної школи вчаться за особистим розкладом  та в індивідуальному ритмі. Матеріали для навчання можна переглядати  необмежену кількість разів, у зручний час. Дистанційне навчання в школі підійде тим, хто хоче самостійно керувати своїм розкладом, поєднуючи його з хобі, спортивною кар’єрою та іншими особливостями способу життя.

 Які документи потрібні для навчання в дистанційній школі?

Підготуйте необхідний для вступу в школу пакет документів. Для більшості дистанційних шкіл він є незмінним:

  • Заява батьків або осіб, які їх заміняють;
  • Копія свідоцтва про народження дитини;
  • Копії документів батьків (паспорт, ІПН);
  • Копія свідоцтва про призначення опікуном чи піклувальником (у разі необхідності);
  • Паспорт та ідентифікаційний код (для тих кому виповнилося 14 років);
  • Роздруковане фото 3х4 (бажано, але не обов’язково);
  • Особиста справа здобувача освіти з попереднього місця навчання (оригінал);
  • Свідоцтво про базову загальну середню освіту (для здобувачів освіти, які закінчили 9 класів);
  • Оригінал табеля за попередній клас;
  • Медична довідка: форма № 0 086-1 / о (бажано, але не обов’язково).

Якщо ви перебуваєте за межами України або на тимчасово окупованих територіях України – вступити в школу можна без фізичної присутності заявника, використовуючи сучасні засоби електронного та поштового зв’язку. Більш детальніше про перехід на дистанційне навчання в Атмосферну школу можна ознайомитись за посиланням https://www.atschool.com.ua/vstup-dokumenti/

Дистанційне навчання  –  старт із сьогодення в майбутнє. Школи по всьому світу експериментують з  цифровою інтеграцією в класі, розробляються нові інструменти й використовуються кожен день. Це захоплюючий час, який демонструє здатність учнів та вчителів адаптуватися до нових умов.

Сподобалась стаття? Поділіться нею у соціальних мережах:

Коментарі із Facebook

Powered by Facebook Comments