Чому для підлітка важлива профорієнтація?

Якщо дитина ще з раннього дитинства мріє стати пілотом або ж космонавтом, і навіть зараз не сумнівається у своєму виборі — вітаємо, у вас не виникне проблем з профорієнтацією.

Більшість підлітків не мають уявлення “ким стати”, “яку професію обрати” і “чи взагалі потрібен той вступ та диплом”. Щоб не потрапити на роздоріжжя “бути чи не бути” та вчасно “схаменутись”, необхідно розважливо підійти до вибору майбутньої професії вашої дитини. А допоможе в цьому профорієнтація.

Мета профорієнтації підлітків — виявити спрямованість особистості до будь-якої професійної діяльності. Ця практика виходить з твердження, що кожна людина талановита, і школяр, який готується пройти профорієнтацію, повинен усвідомити неминучість змін і подумати про те, в яких областях його таланти знайдуть своє застосування. Часто значення профорієнтації недооцінюється, при виборі вірного шляху в житті.

Звичайно, можна діяти за поширеною схемою: вирішити все за підлітка, вибрати виш за результатами ЗНО, визначитися в останній момент або, що ще гірше, підкинути монетку. Неприємні перспективи, правда? Тоді як, куди краще, навести порядок і у своїх думках, у вчинках дитини і в подальших планах на майбутнє.

Пройшовши профорієнтацію, ваш підліток зуміє:

  • Визначити свої реальні схильності та переваги.
  • Освоїти необхідні soft skills.
  • Зрозуміти, як можна стати профі у своїй справі.
  • Відокремити хобі від того, чим хочеться займатися кожен день професійно.
  • Зрозуміти як заробляти займаючись улюбленою справою.
  • Визначитись, яка професія “по душі”.
  • Зрозуміти, де можна вивчитись на обрану професію та підібрати найкращий ВНЗ.
  • Проходити профорієнтацію найкраще до закінчення школи — в цей час у майбутнього студента найбільше можливостей для правильного вибору професійного шляху.

Для першого разу, достатньо буде ознайомитись з курсами профорієнтації від освітніх компаній, котрі допомагають оцінити свій потенціал.

Так, для прикладу, Дивись Ширше відкрили власний курс “Vektor” з доступом до серії інтенсивних, інтерактивних онлайн семінарів з кваліфікованими експертами. Ваша дитина зможе пройти детальний тест з профорієнтації, який персонально проаналізують і прокоментують психологи, рекрутери та спеціалісти освітньої сфери.

Пам’ятайте, обрана професія має приносити не лише високі фінансові здобутки, а й задоволення, тому завжди прислухайтесь до побажань вашої дитини та давайте право вибору.

Сподобалась стаття? Поділіться нею у соціальних мережах:

Коментарі із Facebook

Powered by Facebook Comments