Ми живемо в дуже цікавий, але дуже непростий час, коли ніхто точно не знає, яким буде завтра. Економічні кризи, війни, а тепер ще й епідемія і карантин…
Карантин – це непростий час, як для громадян, так і для країни загалом. Багато підприємств призупинили свою роботу, малий бізнес стоїть, багато українців залишилися без роботи і без засобів для існування. Тому саме зараз, багато українців шукають різних способів як заробити грошей дистанційно, з дому.
Одним із непоганих варіантів такого заробітку є різні платформи для фрілансу.
Термін «freelance» утворений від двох англійських слів: «free» – вільний і «lance» – піка, спис. Так в середні віки називали «вільних списоносців», які самі вибирали, кому служити. Найчастіше за певну плату їх наймали на невеликий термін, наприклад, на час військового походу, облоги фортеці або для захисту торгового каравану.
Сьогодні так називають фахівців, які виконують свою роботу без укладання довгострокового договору з роботодавцем. Фрілансер – вільно найманий працівник, який сам обирає де, як і скільки працювати. До речі, фрілансером може працювати будь-який фахівець: сантехнік, дизайнер, маркетолог або ж копірайтер.
Щоб знайти роботу фрілансером, на сьогоднішній день існує чимало бірж. Однією з найкращих є біржа https://www.weblancer.net/jobs/. Біржа Weblancer – це майданчик для пошуку позаштатних працівників в російськомовному сегменті. Функціонуючи в інтернеті більше 17 років, Веблансер зумів залучити понад мільйон зареєстрованих користувачів з України, Росії та інших країн, число яких перевищує 60. Більшість з них – це фрілансери з самих різних областей – від копірайтерів і перекладачів до дизайнерів і програмістів. Сервіс надає відмінну можливість знайти роботу, за вашими можливостями і навиками або ж підшукати виконавців для виконання необхідних проектів.
Будьте готові до того, що на початку вашої кар’єри фрілансером, вам потрібно буде прокачувати свій профіль: чим більше у вас виконаних проектів і добрих відгуків від замовників, тим більше шансів на нові пропозиції . А ще треба знати мови (в першу чергу англійський) – спілкуватися з замовниками.
Вибирайте спочатку маленькі недорогі завдання, щоб отримати хороші відгуки в портфоліо: потрібно довго гортати стрічку з завданнями по тегам, слати листи замовникам – це справа для терплячих. Потім зможете перейти до довгострокових контрактів!
Плюси і мінуси в роботі фрілансера
При правильному підході і розстановці пріоритетів в цій сфері навіть можна зробити кар’єру.
З нуля в першому місяці вже можна мати дохід від 100 доларів. При правильному підході і розкрутці сума гонорарів може перевищити 2 тис доларів
Плюси:
- Немає потреби постійно їздити в офіс.
- Можна самому вирішувати, де і скільки працювати. Це може бути робота під час подорожі або на лавочці в парку. Скільки приділяти часу роботі, ви теж будете вирішувати самі. Більше часу залишається на близьких або рішення своїх питань.
- Оплата буде залежати тільки від вас: скільки заробив – стільки отримав. Замовника шукає сам фрілансер. На початку кар’єри дохід залежить від наполегливості та мотивацій. У цей період потрібно братися за будь-які замовлення.
- Коли наб’єте руку, можна диктувати свої умови, і при цьому отримувати задоволення від роботи. Коли станете затребуваним фрілансером, замовлення самі стануть знаходити вас – розмір доходів збільшиться, і можна спокійно працювати тільки по передоплаті.
- Згодом з’явиться можливість не працювати з непорядними замовниками.
- Можна інвестувати в себе: займатися саморозвитком, примножувати свої знання, відвідувати лекції, освоїти паралельно ще кілька професій, які допоможуть швидше і легше знайти замовників. Ціна на ваші замовлення збільшиться, а затребуваність підвищиться.
- Одночасно можна швидко і якісно розкручувати свій сайт, прокачувати соціальні мережі, брати участь в партнерських програмах – це принесе додатковий прибуток. При хорошій розкрутці можна подумати і про помічників.
Мінуси:
- Потрібна самоорганізація. Тут діє жорстке правило – не знайдеш собі замовника або вчасно не здаси проект – залишишся без грошей. Тому важливо навчитися планувати свій час: розрахувати заздалегідь всі робочі моменти, побутові справи і відпочинок. Ніхто не буде підганяти, як на роботі.
- Починати завжди складно, тому що замовники зазвичай вимагають досвід роботи. Плюс, потрібно бути готовим до нестабільності заробітку. Тому виконавши замовлення, потрібно оперативно шукати наступне, а то і кілька відразу. Доводиться братися за будь-яке завдання: створювати портфоліо, отримувати відгуки, набивати руку.
Коментарі із Facebook
Powered by Facebook Comments