Інклюзивне навчання в Україні

Коротко про навчання дітей з особливими потребами у звичайніх школах.

В інших європейських країнах, можна з подивом помітити на вулицях досить багато людей з інвалідністю. Це не означає, що їх там більше, просто в Європі ці люди живуть повноцінним життям і повністю інтегровані в суспільство. А у нас вони приховані від людських очей в будинках-інтернатах, тому наше суспільство здається ілюзорно красивим. Ми досі живемо за радянським принципом – все, що красиво, ми бачимо, а все, що неестетично, бачити не хочемо. Але, на жаль, природа влаштована так, що є і те і інше, і як мінімум 10% населення трохи відрізняється від середньостатистичного. У міністерстві кажуть, що людей з особливими освітніми потребами, яким, щоб навчитися чогось, потрібні спеціальні умови (додаткові програми, підручники), – близько 15%.

Нова українська школа передбачає спільне навчання звичайних і особливих дітей

Як говорить статистика Міністерства освіти кількість інклюзивних класів у звичайних школах збільшилася на 30% в порівнянні з минулим навчальним роком. Це говорить про те, що все більше батьків вибирають інклюзивну форму освіти.

Нова Українська школа передбачає, що саме батьки вибирають форму навчання. Це означає, що вони можуть вибрати як інклюзивний клас, так і спеціальний. Зараз звідусіль лунають крики про те, що спеціальні школи, в яких раніше навчалися діти з інвалідністю, будуть закриватися. Проте міністерство спростовує цю інформацію, ніхто не збирається закривати існуючі ще з радянських часів спеціальні школи.

Варто відзначити, що у сучасній освіті кардинально змінили підхід про те хто вирішує, щоб дитина з особливими потребами навчалася у звичайнів школі. По-перше, комісії які за рядянських часів вирішували де має навчатись дитина вже кілька років називаються консультаціями. Вони видають так званий рекомендаційний висновок, в якому зазначено, де найкраще вчитися дитині. По-друге, раніше був медичний підхід, і дітей розподіляли за принципом: нечуючих – до нечуючих, незрячих – до незрячим, розумово відсталих – до розумово відсталим. По суті, це була нелюдська система, тому заговорили про інклюзивну освіту, щоб дати можливість особливим дітям піти в звичайні школи. І зараз вибудовується нова альтернативна систему.

Інклюзивне навчання в Україні
Інклюзивне навчання в Україні

Товари для інклюзивного навчання

Сенсом інклюзивної освіти є процес подальшого розвитку загальної освіти, що має на увазі його доступність і пристосованість до особливостей і потреб дітей з особливими потребами.

Інклюзивне навчання дітей-інвалідів на всіх етапах їх дорослішання має бути забезпечено відповідними технічними приладами, спеціально створеними для найбільш комфортних і оптимальних умов організації освітнього та виховного процесів дітей з особливими потребами.

Компанія elizlabs пропонує комплекс спеціалізованого обладнання і пристосувань для створення доступного освітнього середовища в дитячих установах інклюзивної освіти.

Основним обладнанням для створення доступного середовища навчання є засоби, що сприяють безперешкодному доступу і забезпечують легке пересування дітей з особливими потребами в приміщеннях освітніх установ. До них відносяться пандуси, протиковзкі покриття, перила і поручні, крісла-коляски, сходові підйомники та ін.

У каталозі інтернет-магазину elizlabs.com.ua міститься багато спеціальних пристосувань і пристроїв технічного характеру для інклюзивної освіти дітей-інвалідів, з урахуванням особливостей розладів їх здоров’я.

Великий вибір ігор та ігрових комплексів призначений для розвитку дошкільнят і учнів молодших класів. Розвиваючі ігри допоможуть педагогам-вихователям  розвивати дрібну і велику моторику, слухове і зорове сприйняття у дітей з особливими потребами.

Для розвитку рухової активності, поліпшення координації та спілкування служать спортивні ігри, тренажери і різні комплекси.

Компанія elizlabs завдяки широкому вибору товарів, містить все для інклюзивної освіти та прагне забезпечити всім необхідним освітні установи, зацікавлені у виконанні заходів за доступною середовищі.

Сподіваємося, що в результаті змін, які впроваджує програма інклюзивної освіти, навчання і викладання стануть більш ефективними і від цього отримають успіх не лише діти з особливими потребами, а й усі діти України.

Сподобалась стаття? Поділіться нею у соціальних мережах:

Коментарі із Facebook

Powered by Facebook Comments