5 фактів про електронні годинники

Наймасовіші годинники у світі – електронні. Вони з’явилися порівняно недавно, у другій половині ХХ століття. «Друковане» відображення часу вельми урізноманітнило індустрію і не тільки. Сьогодні консультанти інтернет-магазину Watch4you.com.ua підготували для вас кілька цікавих фактів про добре знайомі ходики.

1. Спочатку були електричні

Повідомлення про те, що розробки електронних годинників вже ведуться, в 1952 році поширили компанії Leap Besancon (Франція) і Elgin Watch (Америка). Такий пристрій, а саме електричний годинник, з’явився в 1957 році, але в іншої американської компанії Hamilton. На його розробку пішло 3 роки. Hamilton Electric 500 відрізнявся від більшості моделей не тільки наявністю механізму з кварцовим резонатором, але і циферблатом у формі трикутника, що досить високо оцінили модники. І хоча модель була зі стрілками, її не треба було заводити кожен день. Через 4 роки вона засвітилися на руці Елвіса Преслі у фільмі «Блакитні Гаваї».

1

2. Перший електронний годинник носив Бонд

Через десять років, у 1971, та ж американська фірма спільно з Seiko представили революційне творіння – Pulsar. Це був справжній ексклюзив – світлодіодний екран, цифрова індикація… Вартість одного примірника була більше 2 тисяч доларів. Повз Pulsar не змогли байдуже пройти і творці восьмого фільму про Джеймса Бонда «Живи або дай померти», що вийшов в 1973. Головний герой красується саме з цією моделлю.

2

3. Розробники хотіли додати опцій

Вирішивши питання з живленням, компанії здивували покупців раз за разом: в 1975 той же Hamilton випустив пристрій, що поєднує в собі електроний годинник і калькулятор (Pulsar Calculator Watch); через два роки подібний екземпляр випускає Seiko, після чого викуповує Pulsar у американців. Вони зменшили клавіатуру і винесли на дисплей, зробивши її шаблоном для наступних моделей.

Casio вирішили підтримати бум на відеоігри, що панував у той час, і через 5 років випустили модель GM-10, помістивши примітивну аркаду, що зайняла частину екрану. У 1982 році конкуренти випускають годинник Seiko Watch TV – ходики з функцією телевізора. Правда, дисплей був вбудованим, а сигнал приймав окремий пристрій, і працювали вони тільки в дуеті.

3

4. Мало не занапастили механіку

Поки весь світ спостерігав, як стрімко розвивалися нові технології, в одній невеликій європейській країні наростала паніка, яку охрестили «Кварцовою кризою». Годинникова індустрія Швейцарії потрапила в біду, продажі скоротилися з 50 до 15%, і здавалося, що механіка ось-ось кане в літу. Доступні в ціні, невеликі за розміром і більш точні – здавалося, кварц переміг багатовікові традиції годинникового мистецтва. У 1983 році швейцарські мануфактури об’єдналися в групу SMH, на чолі порятунку бізнесу став король Ніколас Хайєк, разом з Ернест Томке розробивши нові принципи роботи. Як ви розумієте, у них все вийшло, але це зовсім інша історія.

4

5. Щорічно у світі виробляється 100 мільйонів електронних годинників

Це не дивно, враховуючи, що процес автоматизований до дрібниць, вражаючи швидкістю і точністю. Лідерами були і залишаються Casio, Citizen, Timex, гідні моделі є у Jacques Lemans, Diesel, Calypso і багатьох інших.

 

Слідкуйте за новинами у месенджерах

Viber Ерудит.нетViber https://invite.viber.com

 
Сподобалась стаття? Поділіться нею у соціальних мережах:

Коментарі із Facebook

Powered by Facebook Comments

Залишити відповідь