Зовсім нещодавно астрономи зробили неймовірне відкриття щодо найменшої зірки сонячної системи. Гаряча підкарликова зірка J0526B стала рекордсменом. Виявилось, що вона є найменшою зіркою серед усіх, що були відкриті до цього часу. Її вдалося виявити міжнародній групі вчених під керівництвом китайських астрономів з Університету Цинхуа.
Подробиці щодо нещодавнього відкриття
Субкарлик J0526B знаходиться на відстані 2760 світлових років від нашої планети. Її радіус складає лише у сім разів більший за радіус Землі. Це велика різниця, як між тим, що пропонують сучасні гральні автомати онлайн Україна та старі. Для порівняння слід зазначити, що радіус Юпітера у 11,2 раза більший за земний, а Сатурна — у 9,5 раза. У цій невеликій зірці помістилася третя маса Сонця — вона в 350 разів масивніша за Юпітер. Температура поверхні J0526B перевищує 2500 градусів Цельсія. У надрах цього субкарлика горить гелій, а не водень, як у класичних зірках.
Визначити J0526B вдалося завдяки тому, що вона знаходиться в подвійній системі. У субкарлика є важчий компаньйон — білий карлик J0526A, який має масу в 74% від сонячної. Білий карлик, що становить собою ядро померлої сонцеподібної зірки, і гарячий субкарлик обертаються навколо спільного центру мас з періодом понад 20 хвилин. Це робить їх також рекордсменами за найкоротший період обертання в подвійних зіркових системах. Точний механізм виникнення гарячих субкарликів поки що невідомий. Вони не можуть утворюватися як класичні зірки. Є гіпотеза, що для формування таких об’єктів необхідна зірка-компаньйон, з якою відбувається гравітаційна взаємодія й обмін речовиною.
Інтерес до зірок нашої галактики
Астрономи виявляють інтерес до зірок нашої галактики перш за все, щоб зрозуміти:
- їхні властивості;
- еволюцію;
- вплив на космічне середовище.
Астрономи використовують дані про зірки для складання карт галактики та вивчення її структури та динаміки. Зірки служать як світильники, що дозволяють астрономам визначити відстані до інших об’єктів у галактиці та за її межами. Крім цього, це зручний спосіб, щоб вивчити їхні властивості, такі як:
- розмір;
- температуру;
- масу;
- склад.
Зірки є важливим джерелом даних для вивчення процесів ядерного синтезу та енергетичних випромінювань у всесвіті. Крім того, вивчення зірок допомагає астрономам краще зрозуміти еволюцію всесвіту та його складових. Також слід підкреслити, що деякі астрономи шукають в космосі сигнали від розумних цивілізацій, що можуть приходити від зірок.
Коментарі із Facebook
Powered by Facebook Comments