Епідемія будь-якої хвороби спонукає людей до дій, спрямованих на уникнення зараження. В умовах пандемії необхідно зміцнювати імунітет, слідкувати за станом здоров’я та користуватися засобами індивідуального захисту. Діти більш схильні до інфікування, ніж дорослі. Це пояснюється тим, що організм ще не сформований, а імунітет більш слабкий. Слід знати, що треба покласти у рюкзак дитини, аби вона була захищена від можливого потрапляння хвороботворних бактерій.
Збираємо портфель проти пандемії
Школа або дитячий садок — місця, де багато людей, що контактують між собою. Більшість хвороб передаються повітряно-крапельним шляхом. Важливі предмети для уникнення зараження:
-
Захисна маска. Марлева або тканинна пов’язка виступає в якості бар’єру в обидва боки. Крізь неї фільтрується повітря, що виходить з носу та ротової порожнини під час розмови. Завдяки захисній масці ризик підхопити хворобу зменшується в кілька разів.
-
Одноразові рукавички. Вироби з латексу або вінілу виключають прямий контакт через дотик з предметами. Деякі віруси можуть знаходитись в активній фазі довгий час, а медичні рукавички виключають ризик занести інфекцію через руки.
-
Антисептичні засоби. Більшість бактерій гинуть під час обробки спиртом або розчинами, що його містять. Покладіть у рюкзак дитини антисептик, щоб була можливість продезинфікувати руки перед вживанням їжі.
Ціни на захисні маски та антисептики зростають в умовах пандемії, можна самостійно зробити такі засоби індивідуального захисту. Пов’язки шиють із щільних тканин або марлі, а в якості дезинфікуючого розчину використовують суміш спирту, гліцерину та віддушку або ароматичну олію.
Імунітет — найкращий бар’єр проти хвороби
Засоби індивідуального захисту допомагають запобігти потраплянню інфекції, але якщо вірус проник, треба допомагати організму з ним впоратись. Важливі продукти для дітей, що зміцнюють імунітет:
-
Фрукти та цитрусові. Вітамін С та інші мікроелементи негативно впливають на природу хвороботворних бактерій та створюють додатковий бар’єр для розвитку інфекції.
-
Мед та часник. Про антибактеріальні властивості цих продуктів відомо ще з давніх-давен. Додавайте часник для аромату під час приготування страв, а дитині замість цукру кладіть у чай мед. Не забувайте, що продукт бджолиного виробництва може викликати алергічну реакцію.
-
Молочні продукти та вітаміни. Кальцій та інші мінерали і мікроелементи створюють захисну мікрофлору, що запобігає розвитку хвороби. Радимо придбати в аптеці комплекс противірусних вітамінів, щоб не допустити потрапляння епідемічних бактерій.
Не забувайте слідкувати за власним самопочуттям, адже ви також можете заразити дитину. Звертайте увагу на стан однокласників чи одногрупників малюка, у разі виявлення симптомів, одразу повідомте вчителя та спостерігайте за здоров’ям школяра. Зміцнюйте імунітет, використовуйте засоби індивідуального захисту та не хворійте!
Коментарі із Facebook
Powered by Facebook Comments