Навчання у Польщі: вибір спеціальності та ціни

Навчання в Польщі
Навчання в Польщі

Польща відкриває багато можливостей для студентів. Це і навчання у престижних університетах, і безліч знайомств, і подорожі та цікаво проведений час. Це сучасна європейська країна, яка динамічно розвивається. Ця країна межує з нашою, а отже студенти можуть швидко доїхати додому у разі потреби. Якщо у вас виникнуть будь-які питання щодо вибору ВНЗ в Польщі – велика кількість корисної інформації розміщена на цьому сайті. Проект «ОСВІТА БЕЗ КОРДОНІВ» направлений на допомогу абітурієнтам у виборі університету та спеціальності, а також у допомозі при вступі та зарахуванні до обраного університету. Отже, якщо ви хочете обрати навчання за кордоном в Польщі, ви завжди можете звернутися до представників цього проекту.

Переваги навчання в Польщі: чому абітурієнти обирають закордонний ВНЗ?

Абітурієнти обирають ВНЗ Польщі завдяки таким перевагам:

 • хороший рівень підготовки студентів;
 • можливість стажування у відомих компаніях;
 • високі оцінки від роботодавців;
 • можливість участі у студентському обміні;
 • змога працевлаштуватися у відомі європейські компанії;
 • досконале вивчення іноземних мов;
 • безліч нових знайомств.

Студенти європейських країн більш активні, розкуті та цілеспрямовані. Освіта в Польщі – це не просто змога отримати хороші знання, а й безліч інших переваг, якими неможливо скористатися під час навчання у вітчизняних університетах. Наприклад, польські університети пропонують велику кількість нових спеціальностей, яких у нас поки що немає. Під час вибору спеціальності завжди потрібно орієнтуватися, які спеціалісти будуть потрібні через 5-10 років.

Також роботодавці дуже цінують практичну підготовку, яку забезпечують європейські університети. Теоретичні підготовка фахівців зажди поєднується з практикою, в тому числі відбуваються стажування у відомих європейських компаніях. Також студенти мають змогу взяти участь у студентському обміні та повчитися у іншій європейській країні. Всі ці відмінності між вітчизняним та європейським підходом безперечно говорять про перевагу європейських ВНЗ.

Вибір університету та спеціальності. Ціни

Яка ціна навчання в Польщі для українців? Рівень цін буде залежати від вибору університету та спеціальності. В основному, навчання у приватних ВНЗ Польщі коштує дешевше – в середньому, 1 тис. євро на рік, в той час як навчатися у державних університетах – дещо дорожче, в середньому рік навчання коштує 2 тис. євро. Чи можна навчатися безкоштовно? Така змога є у українських абітурієнтів, які мають карту поляка. Також є різноманітні стипендіальні програми та гранти, вигравши які можна не тільки безкоштовно навчатися, а й отримувати стипендію.

Які документи необхідні для вступу? Серед необхідних документів:

 • ксерокопії паспортів (національного та закордонного);
 • атестат про середню освіту, а також додаток до нього;
 • фотографії на візу та для університету;
 • ксерокопія свідоцтва про народження;
 • медична довідка;
 • міжнародний сертифікат про знання польської мови.

Зверніть увагу: якщо ви будете навчатися на англійській мові, то вам потрібно буде подати сертифікат про знання не польської, а англійської мови на рівні B2. Також майте на увазі, що перелік документів може бути розширено самим університетом, тому уважно дивіться, які вимоги ставить сам ВНЗ.

Сподобалась стаття? Поділіться нею у соціальних мережах:

Коментарі із Facebook

Powered by Facebook Comments