Lego робототехніка для дітей

Конструктори Lego усім відомі, як одні з найкращих і найцікавіших іграшок для дітей. Та що тут казати, багато дорослих не відмовилися б позбирати що-небудь цікаве з даного барвистого конструктора. Бренд Lego вкрай широко поширився в різні розважальні сфери: лего мультики, герої різних фільмів, прототипи зорельотів з Star Wars, і сила-силенна інших відомих творінь людства можна бачити в формі конструктора Lego. Дана компанія завжди тримає руку на пульсі і намагається бути в тренді. Тож не дивно, що на даний момент вони всерйоз зайнялися робототехнікою для дітей і представляють свої набори для будь-якого вікового рівня. Давайте розберемося у всіх плюсах і мінусах такого напрямку, як Lego Education робототехніка.

Почнемо з того, що спочатку коротко опишемо те, що входить в комплект для навчання. Природно – сам робот, що складається з різних модулів, які треба збирати між собою. За традицією, всі деталі з’єднуються один з одним без необхідності використання додаткових інструментів – вам знадобляться тільки руки. Це великий плюс, адже таке тренування моторики для дітей вкрай важливе. З іншого боку – якщо це може зібрати маленька дитина, то підлітку це буде дуже легко і ніяких додаткових навичок йому не знадобиться.

Друге, що повинно входити в комплект – програмне забезпечення. Природно, ніхто не зважиться навчати дітей відразу писати програмний код. Тому розумним рішення було зробити графічну оболонку, в якій не потрібно знати ніякого синтаксису – просто складай блоки в логічний ланцюжок.

Відмінне рішення! Подібні вправи навчать дитину структурувати свої думки і бажання, навчать думати наперед і закладуть ази програмування на початковому етапі розвитку. Як мінуси, варто відзначити, що подальшого розвитку в даному напрямку не передбачено. Адже якщо дитина захоче програмувати всерйоз – блоки їй точно не знадобляться. Комп’ютерний код – ось що потрібно для подальшого розвитку. Але його в даній програмі не видно – незрозуміло що відбувається з моменту складання блоків до дій робота.

Тепер розберемося в усьому докладніше.

LEGO Education
LEGO Education

Lego WeDo

Почнемо з Lego WeDo: робототехніка для самих менших. Призначений для дітей від 7 років. Традиційно комплект складається з цеглинок лего і невеликого набору електроніки, яку можна оживити, підключивши до комп’ютера. Але так як в наборі не мається на увазі наявність мікрокомп’ютера в роботі – він буде функціонувати тільки будучи підключеним до ПК через шнур USB.

Коротко викладемо мінуси і плюси набору:

Плюси:

  • Все зручно і красиво
  • Функціонал саме той, який потрібен для віку 7-10 років
  • Доброзичливе програмне забезпечення
  • ПЗ безкоштовне!
  • Наявність методичних матеріалів і можливість займатися вдома

Мінуси:

  • Необхідність постійного підключення робота до комп’ютера
  • Ціна

Даний набір відмінний варіант для перших кроків майбутніх робототехніків.

LEGO Education WeDo 2.0

У 2016 році Lego випустило оновлений конструктор . Lego WeDo 2.0, в якому компанія прибрала поставлений перший мінус. Тепер прошивка робота йде через Bluetooth, що прибирає залежність від проводу! І це дуже круто.

Завдяки новій версії робототехніка Lego WeDo стала ще цікавішою за рахунок наступних переваг набору:

  • Автономність. Створені роботи діють згідно з отриманими командами, створеними на комп’ютерному пристрої та переданими на через технологію Bluetooth.
  • Мультимедійність. Lego WeDo 2.0 підтримує такі платформи як Windows, MacOS, iOS і Android. Тобто програма підходить для установки на комп’ютері, ноутбуці, планшеті або смартфоні будь-якої марки.
  • Програмне забезпечення. У комплекті з конструктором йде базове ПЗ, для виконання одного завдання складається з 4 модулів. Розширити функціонал допоможе додаткове ПЗ. У ньому містяться інструкції щодо виконання 20 проектів, які відповідають вимогам, а також рекомендації для викладачів. У ПЗ вбудовані додаткові функції: мультитач, редактор звітів, візуальне програмування.

У новому наборі число деталей збільшено до 280 штук, з яких будуються роботи для вивчення тваринного світу, моделювання фізичних явищ і демонстрації сучасних технологій і багато іншого.

Обидва конструктора, і Lego WeDo, і Lego WeDo 2.0, варті уваги. Так, у новій версії більше функцій і можливостей, інакше навіщо було її випускати. Однак їх відсутність в першому варіанті не критична.

Дані конструктори, це відмінний набір для дітей, які планують в своєму житті займатися робототехнікою та програмуванням. Але на жаль, після складання кількох моделей і повного їх вивчення, дане заняття перетворюється в забаву. Та це не біда, адже є більш складніші та функціональніші варіанти, такі як, наприклад Lego Mindstorms ті інші.

Сподобалась стаття? Поділіться нею у соціальних мережах:

Коментарі із Facebook

Powered by Facebook Comments