У 2017 році було прийнято новий закон «Про освіту» з яким вчителі отримали свободу у виборі установ і програм для підвищення своєї кваліфікації.
Дані рішення є досить зручними і позитивними адже дозволяють змінювати традиційну систему освіти. Адже ні для кого не секрет, що сучасна школа – це навчання дітей яке майже нічим не відрізняється від того, що було придумано сто років тому у багатьох країнах.
Тому освітяни із великим ентузіазмом і захопленням почали освоювати реформу освіти, яка покладена у законі України «Про освіту».
Одними із цікавих змін у новому законі про освіту є можливість для вчителя використовувати власні програми і самостійно обирати установи для підвищення кваліфікації. Це дуже позитивна можливість адже дозволить вчителеві проходити навчання за цікавими і прогресивними методиками і як результат вчити дітей за сучасними стандартами.
Потреба сучасності
Сучасні випускники шкіл, уміють читати, писати, рахувати але за великим рахунком не готові до життя. Однак ми сподіваємося, що ситуація зміниться з навчанням дітей практичним навичкам (не тим, які давали в своєму часі на навчально-виробничих комбінатах, навчаючи хлопчиків роботі за токарним верстатом, а дівчаток – крою та шиття).
Сучасна дитина закінчивши школу повинна розуміти, що таке інновації, гроші. Важливим моментом є те, що окрім можливості виразити свою думку, дитина повинна навчитись працювати в команді. Тобто не лише бути слухняним і виконавчим для вчителя але і самому бути у ролі лідера. Потрібно вміти слухати свої емоції та емоції оточуючих і адекватно реалувати на них.
Як вже було сказано вище, за новим законом вчителі мають можливість підвищувати свою кваліфікацію не лише в Інститутах післядипломної освіти але і у будь якій іншій установі що має на це ліцензію. Умовою таких курсів є те, що за 5 років вчитель повинен набрати не менше 150 академічних годин.
У випадку якщо установа або курси які пройшли акредитацію і мають відповідну ліцензію тоді отримані години зараховуються автоматично. Якщо ж Ви пройшли курси і даного закладу у списку немає, тоді про зарахування даних годин обговорюється на педагогічній раді. Окрім того педколектив буде самостійно розподіляти кошти на підвищення кваліфікації. Таким чином вчителі отримали можливість за державні кошти проходити навчання на кращих ресурсах. Так що децентралізація дісталася і до шкіл, і це чудово.
Курси підвищення кваліфікації «Наурок»
Ще більш чудово, що сьогодні легко знайти курси на популярних онлайн-платформах. І українська платформа онлайн-освіти «Наурок» запустила курси для працівників сфери освіти. Вони, по-перше, безкоштовні, а, по-друге, представлені українською мовою.
Курси підвищення кваліфікації для вчителів та педагогічних працівників принесуть багато користі. До цих переваг можна віднести:
- перспективи кар’єрного росту;
- перспективи зростання заробітної плати;
- можливість використовувати новітні технології;
- можливість освоїти нові програми, які значно полегшать роботу;
- нові знання, які необхідні для сучасних дітей;
- саморозвиток;
- тлумачення змін в законодавстві;
- нові способи взаємодії з дітьми, колективом, керівництвом і підлеглими;
- та багато іншого.