Інклюзивна освіта в українських школах: до чого готуватися?

Ще недавно в школах України про інклюзивну освіту говорили лише як про особливість навчання за кордоном. Впровадити цей підхід у вітчизняних реаліях здавалося практично неможливим. Але зараз, завдяки реформуванню освітньої системи, інклюзія стала одним із пріоритетних напрямків розвитку. А школам довелось спішно зайнятись організацією інклюзивного простору та оснащенням ресурсних кімнат для початкових класів НУШ.

Купити обладнання для інклюзивного навчання можна у постачальників навчального обладнання для шкіл, перейшовши у відповідну категорію інтернет магазину https://b-pro.com.ua/ru/katalog/inklyuzivna-osvita .

Але не зайвим буде й ознайомитися з переліком навчальних засобів та обладнання для інклюзії, затвердженим Міністерством освіти й науки України. За його допомогою легше зорієнтуватись: яке ще обладнання потрібне вашій школі для повноцінного впровадження інклюзивної освіти.

Що таке обладнання для інклюзії

Навчальне обладнання для дітей з особливими потребами — це не обов’язково спеціалізовані пристрої для занять із корекційної педагогіки чи гімнастичні снаряди для лікувальної та відновлювальної фізкультури.

Серед рекомендованого Міністерством обладнання для інклюзивного навчання в НУШ є дуже багато сучасних навчальних засобів, використання яких буде ефективним і з дітьми, що не мають спеціальних потреб. Це, наприклад, світлова чи інтерактивна пісочниця або набори з кінетичним піском, які надзвичайно корисно включити до плану занять із творчості. Або дошки Монтессорі чи бізіборди й бізікуби, що активно використовуються у звичайних дитячих садочках та ігрових кімнатах для розвитку дітей дошкільного віку

Перелік обладнання для інклюзивного класу

Навчальне обладнання для дітей з особливими потребами купити не так вже і складно. Головне при виборі — керуватися актуальним переліком Міністерства освіти й науки та порадами методистів.

Серед обладнання для інклюзивної освіти зверніть увагу на:

  • Дидактичні матеріали для інклюзії. Це, мабуть, найбільш обширна категорія товарів для інклюзивного навчання, що включає різноманітні набори для дитячої творчості, розвитку та дослідження навколишнього світу.
  • Меблі для ресурсної кімнати — все необхідне для зняття психоемоційної напруги в малюків: гамаки, шумопоглинаючі навушники, невеликий диванчик, де можна трохи відпочити. Адже для ефективного навчального процесу важливий не тільки фізичний, а й емоціональний та психологічний комфорт дитини, неважливо — з особливими освітніми потребами чи без.
  • Реабілітаційне обладнання — бруси, тренажери, балансири, за допомогою спеціальних вправ з якими легше відновити активність.
  • Товари для сенсорної інтеграції: гумові масажери, м’ячики, тактильні доріжки й модулі, сенсорні іграшки, обтяжені покривала й жилети. Окрім того, до цієї ж категорії відносяться світлові колони й штори, сухі басейни, наповнені кульками, розкладні темні печери й м’які меблі для відпочинку.
  • Засоби для пісочної терапії та анімації. Такі навчальні засоби з захопленням сприймають усі учні, адже це світлові пісочниці, набори різнокольорового кінетичного піску з формочками для ліплення і навіть інтерактивна пісочниця, що за допомогою спеціального програмного забезпечення дозволяє проводити навчання в формі гри.
  • Додаткове інтерактивне обладнання, спрямоване полегшити навчальний процес. Це, наприклад, дисплей Брайля чи мовний електронний калькулятор.

Де замовити обладнання для інклюзивних класів

Із поступовим залученням до інклюзивного навчання все більшої кількості загальноосвітніх навчальних закладів України, все більша кількість постачальників товарів для школи пропонує відповідне обладнання. Але за умови такого широкого асортименту доцільно звертати увагу на наступні аспекти:

  • Якість та безпечність обладнання. Будь-яке навчальне оснащення для шкіл чи дошкільних навчальних закладів повинно бути безпечним для використання дітьми та мати гарантовану, підтверджену сертифікатами якість. Це необхідна умова для створення сучасного навчального простору.
  • Відповідна ціна. Зрозуміло, що якісні навчальні засоби, виготовлені з екологічно безпечних матеріалів, не можуть коштувати дешево. Але за умов
  • Доцільність використання таких товарів у затвердженому навчальному плані. Попри яскраві кольори та сучасний дизайн, це все-таки не іграшки для розваг, а навчальні засоби. Якщо їх не можна ефективно використати в навчальному процесі — не потрібно зайвий раз витрачати шкільний бюджет на придбання цих товарів.

Більше корисних і практичних порад по підбору навчального обладнання можна отримати у спеціалізованих постачальників товарів для шкіл, перейшовши на сайт B-PRO Обладнання інклюзивних кабінетів у школах — це просто, варто лише довіритись досвіду професіоналів у цій галузі.

Сподобалась стаття? Поділіться нею у соціальних мережах:

Коментарі із Facebook

Powered by Facebook Comments