Чому варто переходити на електронні книги?

З появою електронних книг в мережі Інтернет все частіше стали обговорюватися питання: чому віддати перевагу – звичайним паперовим книгам чи їх електронним аналогам? І, напевно, відповідь знайде сам для себе кожен читач, хоча би раз спробувавши відчути на собі усі переваги електронної книги. Цьому свідчить і статистика: більшість сучасних читачів вибирають зручність і універсальність електронних книг, проте все ж таки є ревниві любителі традицій, що віддають перевагу звичайним книгам.

Так, попит на електронні книги стабільний, що говорить про те, що люди просто перейшли в інший формат отримання інформації – цифровий. Хоча, особливо радіти поки нічому: згідно з опитуванням, кожен третій українець взагалі не читає книг.

Не будемо приховувати: наші симпатії на стороні електронних книг, оскільки вони набагато зручніші і практичніші, і взагалі, ми схильні підтримувати технічний прогрес у всіх його проявах.

Отже, перерахуємо деякі переваги електронних книг.

10 книг які потрібно прочитати кожній жінці
10 книг які потрібно прочитати кожній жінці

Чому багато хто вибирає електронну книгу?

  • Вміщує тисячі книг. Якщо взяти, наприклад, найпростішу модель з вбудованою пам’яттю 2 Гб, то цього простору вистачить для зберігання 10 000 книг одночасно, як бачите електронна бібліотека досить велика (з розрахунку, що одна книга займає 100-200 Кб в форматі .txt).
  • Доступ до безкоштовних книг. В інтернеті на сайтах безкоштовних бібліотек можна знайти та скачати безліч книг, а якщо це новинка або книга, яка ще не потрапила в магазини, її можна купити через інтернет в електронному вигляді. До слова, електронні книги у вільному доступі представлені на сайті Litery, тому ви запросто можете скачати книги що вас зацікавлять.
  • Закладки та замітки. Дуже часто в процесі читання потрібні нотатки. Наприклад, для написання рефератів, курсових або просто для себе. Робити записи чи інші помітки в паперовій книзі не хочеться, а звичайна закладка може загубитися. Інша справа – замітки в електронних книгах, які дозволяють відзначити потрібне місце і повернутися до нього, а також при необхідності оцифрувати частину тексту.
  • Шрифт. Одне з істотних переваг електронної книги – можливість змінювати шрифт. У всіх читачів різні рівень зору і переваги – за допомогою електронної книги можна підібрати найоптимальніший розмір шрифту.
  • Вбудовані додатки. Не обов’язково, але як бонус, багато електронних книг укомплектовані різними додатками: годинник, калькулятор, будильник. Однією з корисних функцій виступає mp3-плеєр, за допомогою якого можна слухати аудіокниги або музику.
  • Ніякої шкоди для очей! Використовується спеціальне чорнило e-ink – дисплей максимально наближений до паперу.
  • Зручність перегляду, зберігання і поширення електронних видань.
  • Незалежність від джерела освітлення. Це особливо зручно при читанні в потягах, автобусах, або молодим матусям, які можуть насолоджуватись читанням улюбленої книги, поки їх чадо спить. Наявність власного підсвічування дозволяє читати електронні книги навіть в непроглядній пітьмі, чого не скажеш про звичайні книги.
  • Екологічність. На наш погляд, це одна з найважливіших переваг електронних книг. Тепер для виробництва книг не потрібно знищувати дерева і ще сильніше підривати екологічний баланс.
  • Можливість повнотекстового пошуку. Скільки разів ми, прочитавши звичайну книгу, силкувалися згадати деталі описів сцен, що вразили нас, але не могли, і доводилося перегортати сторінку за сторінкою в спробах знайти потрібний епізод. У разі електронного носія тексту пошук зазнає суттєвого спрощення. Крім того, електронні корпуси тексти набагато підвищують точність лінгвістичних досліджень і давно вже стали незамінним елементом інструментарію мовознавства.

Очевидно, що електронні книги будуть вдосконалюватися і попит на них буде тільки рости. І, якщо ви вирішили обзавестися цим гаджетом, то повірте, ви ніколи про це не пожалієте!

Сподобалась стаття? Поділіться нею у соціальних мережах:

Коментарі із Facebook

Powered by Facebook Comments