Англійські неологізми для повсякденного спілкування

Неологізми — це нові слова, що утворюються внаслідок розвитку нашої цивілізації, технологічного прогресу чи певних масштабних подій, як от пандемія COVID-19. Такі глобальні процеси надовго закарбовуються не лише у пам’яті окремих людей, але й у їх мові в цілому, адже вона відображає всю нашу культуру та історичну спадщину для нащадків.

Тому не дивно, що поняття, які ви зустрінете у статті, будуть вам чудово зрозумілими та дуже близькими. Якщо ж їх у майбутньому прочитають ваші діти чи онуки, навряд вони зможуть їх повністю осягнути. У них вже будуть власні неологізми.

Helicopter parent

Насправді такий вид батьків існував з давніх-давен. Це так звані гіперопікаючі батьки, котрі постійно стежать за своїми дітьми та не дають їм і кроку зробити “не туди”. Але зараз з’явився ось такий жартівливий термін.

Staycation

Коли тільки почалася пандемія коронавірусу, ввели сувору заборону на мандрівки до інших країн. Люди були вимушені залишатися вдома навіть під час своїх відпусток. Так і з’явилося чудернацьке поєднання слів stay (залишатися) та vacation (відпустка) — staycation, тобто відпустка, під час якої людина залишається вдома.

Dreamathon

Як і у випадку з батьками, наступне явище існувало вже багато років. А точніше — з середини 19-го століття, коли був винайдений перший будильник. Впевнені, що кожен робив так хоча б один раз у житті: переводив сигнал кілька разів наперед і бачив новий сон між кожним з них. Тобто, це такий собі марафон снів, як його і назвали англійці.

Frenemy

Чи траплялися вам лицемірні люди в житті? Мабуть, найгірші з них ті, що вдають з себе вашого friend (друга), а насправді мають наміри, як у вашого заклятого enemy (ворога). На жаль, дуже важко почати сумніватися у близьких людях, ще важче — повірити, коли правда виходить назовні. Але зрештою, вам нічого не залишиться, як тільки охрестити таку людину презирливим frenemy.

Bridezilla

З початку 2000-х в Америці різко зросла популярність на весілля. Їх почали влаштовувати дуже пишними, готувалися за пів року до події та навіть наймали спеціальних організаторів, що допомагали з усіма дрібницями. До речі, є романтична комедія про таку організаторку під назвою “27 весіль”, можете подивитися англійською.

Як наш термін пов’язаний з весіллями? Погляньмо на нього уважніше, адже він теж складається з двох слів: bride — “наречена” та godzilla — “годзілла” (дуже агресивний гігантський монстр-мутант). Тобто, bridezilla називають наречену, яка під час підготовки до весілля стає занадто роздратованою та навіть агресивною.

Можливо, такій нареченій було варто запросити організатора весіль?

Me time

Тут все просто — “час для себе”. Ми так багато часу проводимо у роботі, за переглядом соціальних мереж, листуванням з друзями, домашніми справами, що можемо взагалі залишитися без сил, фізичних чи ментальних.

Щоб “зарядити батарейку”, нам варто виділяти хоча б трохи часу на повноцінний відпочинок. Відключити телефон, прибрати ноутбук чи планшет. Вийти на свіже повітря, зайнятися улюбленою йогою чи пілатесом, почитати цікаву книгу у друкованому варіанті, помедитувати, приготувати улюблену страву.

Насправді варіантів безліч, обирайте те, що вам до душі.

Crowdfunding

З розвитком Інтернет-технологій стало можливим залучати велику кількість людей у різні проєкти — навчальні,соціальні. Стартапи також отримали широкі можливості, і майже кожен може стати інвестором, вклавши навіть невелику суму за допомогою crowdfunding платформ. Тобто, там вирішує не сума, а кількість людей, які повірили у стартап ідею та вирішили надати свої гроші та підтримати стартапера.

Радимо відвідувати тільки найкращі київські курси англійської мови GRADE, де можна не тільки вивчити мову, а й скласти міжнародні іспити.

Stuffocation

Як часто ви проводите ревізію своїх речей та викидаєте непотрібні, зламані, старі предмети побуту? Чи робите ви це взагалі, чи полюбляєте накопичувати “про всяк випадок”? Обережно, бо якщо речей стане занадто багато, вони почнуть тиснути на вас та навіть заважати дихати!

Таке явище “удушення речами” і називають stuffocation. Якщо відчуваєте, що вам важко знаходитися вдома, немає сил та наснаги, спробуйте звільнити простір та почніть дотримуватися базових правил мінімалізму.

Defensive eating

Це явище добре знайоме тим, хто ріс з братами чи сестрами. Коли батьки купували щось смачненьке, і ви старалися з’їсти якомога більше за інших. Було таке?

Тепер таку форму суперництва у поїданні їжі назвали спеціальним терміном – defensive eating.

Сподобалась стаття? Поділіться нею у соціальних мережах:

Коментарі із Facebook

Powered by Facebook Comments