Як знайти роботу в ІТ, щоб працювати дистанційно?

Сьогодні можна не тільки вчитися дистанційно, а й працювати. На сайтах з працевлаштуванням з’являються віддалені IT-вакансії. Деякі компанії весь штат співробітників тримають на дистанційно. Працівники в такій дистанційній формі бачать свої плюси: немає прив’язки до певного місця, не потрібно кожен день витрачати час на дорогу до офісу, можна скласти свій комфортний графік. До речі, початківцям фахівцям, які не знають, як отримати перший досвід роботи в IT, експерти рекомендують придивитися до віддалених вакансій і залишити резюме на фріланс-біржах. Варто зазначити, що великі компанії розміщують вільні вакансії на офіційних сайтах. Так наприклад на сайті https://career.softserveinc.com/uk-ua/vacancies Ви зможете переглянути актуальні вакансії компанії Softserve. Завдяки даному фрілансеру Ви можете отримати свій перший, нехай і невеликий, реальний проект.

SoftServe

Як скласти резюме,  для пошуку віддаленої роботи в сфері IT

У резюме робіть упор на віддалений досвід роботи. Коли складаєте резюме для віддалених вакансій, особливу увагу приділяйте аналогічному досвіду роботи і своєму портфоліо. Дуже важливу роль відіграє вміння «влитися» в віддалену команду. Погодьтеся, різниця між роботою в офісі, коли ви можете постійно комунікувати з колегами, і тим, коли учасники команди розподілені по різних країнах або вам доведеться працювати над проектом в поодинці, істотна. Стерти кордони допоможуть відеозв’язок Skype, Viber, Zoom, Google Meet та інші інструменти.

Що вказувати в резюме, якщо досвіду роботи поки немає? Можна акцентувати увагу на проектах, які ви робили «для себе», навчальних роботах. Буде чудово, якщо ви зможете підкріпити свої слова посиланнями на результат. Також не забудьте вказати, які онлайн-курси ви проходили. Це покаже, що ви самоорганізовані і можете самостійно планувати свій режим.

Як підготуватись до співбесіди?

Підготуйтеся до онлайн-співбесіди. Найчастіше співбесіду на віддалену роботу проводиться по скайпу. Щоб справити хороше враження на роботодавця, заздалегідь підготуйтеся до інтерв’ю. По-перше, переконайтеся, що зв’язок на вашому боці працює справно. Рекомендується перезавантажити роутер за пару годин до співбесіди.

По-друге, організуйте простір: правильно підключіть мікрофон, відеокамеру, встановіть світло, щоб ваше обличчя не було засвіченим. У приміщенні, в якому ви перебуваєте, повинен бути порядок (в ідеалі – нейтральний фон). Під рукою варто мати блокнот і ручку, щоб робити позначки в процесі співбесіди: записуйте, як звуть і в яких посадах перебувають люди, які з вами спілкуються, позначайте складні несподівані питання.

Налаштуйтеся на успішне проходження інтерв’ю. Навіть якщо ви проходите інтерв’ю з дому, краще за все дотримуватися ділової етики і в спілкуванні, і в одязі. Також перед інтерв’ю важливо почитати про компанію і про те, чим вона займається, щоб мати уявлення про майбутнього роботодавця.

Не бійтеся задавати питання. Детально обговоріть зі співрозмовником теми, що хвилюють вас, особливо ті, які стосуються організації робочого процесу: коли потрібно буде виходити на зв’язок, з ким безпосередньо ви будете обговорювати робочі моменти, як буде проводитися оплата праці і так далі. Враховуйте різницю в часі з багатьма країнами. Чи комфортно вам буде брати участь в відеозустрічах, скажімо, о десятій вечора?

Не погоджуйтеся на сумнівну роботу. Якщо роботодавець не викликає у вас довіри, то не погоджуйтеся на роботу. Ви можете витратити час і сили, а не отримати від співпраці нічого. Дані ризики можуть виникати із малими офісами. У великих компаніях таких як SoftServe вам боятись за немає чого. Адже дана компанія налічує більше 7000 працівників які працюють у європейських та американських офісах. Головні офіси SoftServe знаходяться у Львові та Остіні (штат Техас, США).

Варто зазначити що із 490 вакансій на даний час майже 100 є саме у Львові. Детальніше можете переглянути тут.

Не менш важливим у майбутній професії є знання англійської мови. Тож вивчайте англійську мову. Це розширить ваші професійні перспективи, та й більшість вакансій акумулюється на зарубіжних порталах. До речі, співбесіду, швидше за все, вам треба буде пройти саме на англійській мові.

Сподобалась стаття? Поділіться нею у соціальних мережах:

Коментарі із Facebook

Powered by Facebook Comments