Як правильно обрати домен для сайту

Створення будь-якого веб-сайту починається з вибору ім’я. Купити домен – це значить, зареєструвати Інтернет-адресу вашого онлайн-бізнесу в мережі. Її використовують відвідувачі сайту для введення в браузері, щоб відкрити ваш веб-ресурс. Проте обрати таке ім’я не завжди просто, адже існує декілька суттєвих аспектів, які потрібно врахувати.

Рекомендації для вибору домену

Обираючи домен для сайту, треба звернути увагу на такі основні аспекти:

  • Доменне ім’я – це короткий опис або тема онлайн-ресурсу. Наприклад, для особистих блогів часто використовують поєднання прізвища та ім’я власника. Для організацій краще використати назву компанії або бренду, особливо якщо ви володієте відомою торговельною маркою. Такий вибір домену дозволяє відвідувачам зрозуміти, чи взагалі цікавий їм цей ресурс.
  • Доменне ім’я може складатися не тільки з літер, але й з цифр та дефісу (але не на початку і не в кінці назви).
  • Кожен домен унікальний. Ви не зможете зареєструвати ім’я, яким вже хтось володіє. Проте можно використати різні варіанти написання, щоб отримати бажаний домен (наприклад, mybusiness.net не доступне, проте можно отримати my-business.net). Але треба бути обережним, адже користувач може неправильно написати таку назву в браузері. Також можно підібрати бажану назву в іншій доменій зоні (наприклад, mybusiness.net не доступне, проте доступне mybusiness.website).
  • Якщо бажаний домен з конкретним написанням принципово не можна змінювати, його можна спробувати купити у власника. Це просто зробити, якщо домен придбав скупник назв. В такому випадку все залежить від готовності заплати встановлену суму. Проте, якщо на домені існує сайт, то власник може відмовитись продавати домен.
  • Користувачі Інтернету краще сприймають назви, які легко запам’ятати, щоб потім ввести в браузері. Навіть, якщо ви використовуєте абревіатуру чи якийсь набір букв, назва має бути звучною.
  • Краще не використовувати назв, які складаються з більш ніж трьох слів. Занадто довгі домени лише плутають користувачів і не запам’ятовуються. Проте треба буде проявити фантазію, адже більшість коротких назв вже зайняті.
  • Для україномовної або російськомовної аудиторії можно використати назви, що пишуться кирилицею (IDN домени). Для цього сегмента таке написання краще запам’ятовується. Проте існує думка, що такі домени мають поганий вплив на SEO-показники. Тому можуть виникнути труднощі з просуванням веб-ресурсу. Але це досить спірно та залежить також від інших аспектів SEO.
  • Важливим є також вибір доменної зони. Часто зона відображає сферу діяльності веб-сайту. Наприклад, тематичні зони краще використовувати, якщо ваш ресурс має чітку тематику. Домени .tech підійдуть для технічних інформаційних ресурсів, .shop для онлайн-магазинів. Це лише приклади, адже існує безліч таких тематичних зон. Тому ви легко знайдете цікавий варіант під ваш проект. Якщо обрати національну зону, то це вказує, що веб-ресурс орієнтований на певну аудиторію. А популярні зони .com, .net, .org є універсальними і підійдуть будь-якому сайту.

Декілька важливих відомостей про реєстрацію домену

Пам’ятайте, що домен можно зареєструвати на строк від 1 року. Якщо ви не впевнені, що ваш проект буде існувати більше року, то не має сенсу реєструвати його на більший термін. Проте, при довгострокових перспективах існування онлайн-проекту варто викупити домен на тривалий термін, щоб він випадково не дістався комусь іншому.

Також іноді бажана назва припускає неоднозначне написання при передачі усно. Наприклад, часто виникає плутаниця з латинськими літерами, оскільки в деяких словах вони читаються однаково (наприклад, “c” та “k”, “a” та “e”, “s” та “z). Якщо ваша назва підходить під цю категорію, краще зареєструвати всі можливі варіанти написання домену. При правильних налаштуваннях веб-сайту це гарантує, що користувачі потраплятимуть на ваш веб-ресурс, навіть якщо вони допустили помилку при наборі домену в браузері. Це також дозволяє захистити власника сайта та його аудиторію від зловмисників, які можуть використати схожий домен для злочинних цілей.

Рекомендуємо зареєструвати доменне ім’я як тільки ви його вигадали. Навіть якщо ви ще не готові створювати веб-сайт, то краще стати власником бажаного домену вже зараз. Пам’ятаємо, що кожне ім’я унікальне і хтось може вас випередити, якщо будете зволікати.

Також в процесі реєстрації використовуйте реальні паспортні дані. Це важливо, якщо виникне суперечка про право власності на доменне ім’я. Буде важко довести ваші права, якщо ви використали неправдиві дані.

Де взяти домен

Після вивчення наших рекомендацій, ви обрали назву для свого веб-сайту. Далі ідемо на сайт доменного реєстратора та перевіряємо чи домен доступний. Якісна пошукова платформа відразу покаже вам всі доступні варіанти доменних зон (іноді навіть альтернативні варіанти написання назви). Обираєте бажаний домен і завершуєте покупку.

Це універсальний процес для реєстрації доменів. Проте треба обирати надійну компанію з хорошими відгуками. Добре, якщо вона також надає додаткові послуги, які можуть вам знадобитися (наприклад, хостинг чи SSL-сертифікат).

Ми рекомендуємо зареєструвати домен на HOSTiQ.ua. Ця компанія не тільки має хороші відгуки реальних користувачів, але й надає широкий набір послуг:

  • Можливість перевірити та зареєструвати домени в 1214 доменних зонах.
  • Можливість реєстрації .ua назви під торговельну марку.
  • 30 днів віртуального хостингу у подарунок, якщо ви придбали будь-який домен (більше інформації на https://hostiq.ua/ukr/).
  • Зручний інтерфейс роботи з доменним іменами.
  • Сервіс захисту даних власника назви – WhoisGuard.
  • DNS-сервіс для зареєстрованого домену, який працює на рознесених серверах для підвищення відмовостійкості.
  • Технічна підтримка в тикетах та чатах 24/7.

Сподіваємось, що наші рекомендації допоможуть вам знайти ідеальну назву для вашого онлайн-ресурсу, яка стане запорукою успіху вашого бізнесу.

Коментарі із Facebook

Powered by Facebook Comments