Як і де купити штатив під фотоапарат за найкращою ціною?

Якщо у Вас передбачається тривала зйомка в студії чи на природі потрібно зняти фото пейзажів на довгих витримках, Вам не обійтися без штатива. Це звичайна тринога під фотоапарат, яка дозволяє зафіксувати камеру для потрібного ракурсу фото. Ціна такого помічника дуже різна і залежить від якості виробу, розмірів та інших параметрів.

Шукаєте де купити штатив та не знаєте який штатив краще вибрати? У інтернет магазині “Вточку” (https://vtochku.com.ua/foto-i-video-oborudovanie/shtativy-i-golovki/shtativy-dlya-fotoapparatov) Ви зможете купити хороший фото штатив ще й за привабливою ціною. Великий вибір популярних моделей від багатьох відомих світових виробників, також є головки, майданчики і чохли. Доставка здійснюється по всій Україні, а для постійних клієнтів існує система скидок і акцій. Досвідчені менеджери дадуть відповідь на всі Ваші питання, проконсультують і допоможуть з вибором, будь то аматорський, міні або професійний штатив для фотокамери.

Обираємо штатив
Обираємо штатив

Як зробити найкращий вибір?

Перш за все, необхідно розуміти, що ідеальних штативів не існує. Є три основних характеристики – стійкість, легкість і помірна ціна, але одночасно штатив може поєднувати не більше двох з них. Тобто у всіх випадках Ви змушені будете йти на компроміс. До речі, саме тому професіонали зазвичай мають кілька штативів на різні випадки.

На що слід звернути увагу при виборі штатива для фотоапарата?

  • Матеріал – тут в основному вибір здійснюється між алюмінієм і вуглеволокном. Алюмінієві штативи дешевші, стійкіші і важчі. Карбонові – істотно легші, зазвичай менш стійкі і коштують дорожче.
  • Кількість секцій – варіюється від 2 до 5. Само собою, що чим більше секцій, тим компактніший штатив в складеному вигляді. Але варто розуміти: кожна додаткова секція погіршує його стійкість. До того ж, штатив з великою кількістю секцій поступається в надійності. Але бувають випадки, коли найважливіше компактність.
  • Діаметр ніг – діаметр найширшій частині штатива – принципово важливий із погляду стійкості. Чим більше діаметр, тим вище стійкість. З невідомої причини цей параметр обходять стороною і продавці, і покупці. А дарма.
  • Виробник – їх, є дуже велика кількість. В основному китайських. Але, щоб мінімізувати помилку при покупці, рекомендується звертати увагу тільки на Manfrotto. Так як штативи Manfrotto найбільш відомі і найкраще представлені в магазинах. Хороший штатив не може коштувати дешево: дійсно якісні моделі китайських виробників коштують не набагато дешевше згаданого виробника. Тому немає сенсу ризикувати, купуючи дешевий штатив сумнівної якості.
  • Центральна колона – якщо коротко, то центральна колона зручна в ситуаціях, коли перш за все важлива висота, а не стійкість. Наприклад, в студії. А ось коли важливо, щоб штатив був встановлений надійно і міцно, наприклад, при архітектурній або пейзажній зйомці, центральна колона буде просто-напросто заважати. І навіть поворотна колона не вирішить проблему, оскільки це зайва вага, а практичної користі для більшості любителів вона не несе. Знову ж, вона буде заважати при спробі опустити камеру якомога нижче. Тому доцільно рекомендувати в якості єдиного і універсального штатива без центральної колони.
  • Висота штатива і зйомки – це важливі параметри, які визначають діапазон роботи у вертикальній площині. Висота безпосередньо штатива важлива в першу чергу для високих людей і в тих випадках, коли Вам, наприклад, потрібно зняти портрет «очі в очі». В інших ситуаціях – це скоріше зайва вага і проблеми при транспортуванні. Крім того, при наявності режиму LiveView і поворотного дисплея не так вже й потрібно неодмінно нахилятися до видошукача. З штатива якраз зручніше фокусуватися по дисплею. А ось мінімальна висота критична під час макрозйомки або пейзажної фотографії. І, по суті, вона визначається межею розкриття ніг штатива (а також наявністю тієї самої центральної колони). Якщо планується регулярно знімати пейзажі, то варто переконатися в мінімальному значенні висоти зйомки з конкретного штатива. До слова, якщо вже Ви зупинилися на штативі з центральною колоною, то придивіться до моделей, що допускають її поворот, бо це прямо впливає на мінімальну висоту кадру.
  • Діаметр основи для штативної головки – як правило, на цей параметр мало хто звертає увагу. Тим часом, він може порядно ускладнити роботу. Маленький діаметр основи (особливо якщо він менше майбутньої штативної головки) погано позначається на стійкості, а надто великою може стати перешкодою при повороті камери на штативі на 90 градусів – камера просто упреться в основу.
  • Розміри штатива в складеному вигляді – малоприємно буде придбати штатив і виявити, що в складеному вигляді він не дуже компактний, і насилу поміщається навіть у великий чемодан. Тим часом, штатив в подорожі – річ небезкорисна, тому якщо ви плануєте регулярно брати його з собою, то врахуйте розміри.
  • Крюк для вантажу – ним оснащені багато штативів, і це дуже помітний плюс. Такий гак не тільки дозволяє повісити фотосумку замість того, щоб залишити її лежати на землі, а й збільшує стійкість завдяки додатковій вазі. Так що за інших рівних умов вибирайте модель з гаком. Стане в нагоді.
  • Наконечники ніжок – вони бувають різні: гумові або сталеві; шипи або майданчики, а також комбіновані моделі. Використання того чи іншого типу наконечників визначається умовами зйомки: встромляти шипи в паркет не дуже прийнято, а гумові майданчики будуть менш стійкі на м’якому грунті. Загалом, для м’яких покриттів краще шипи, а для твердих – гумові наконечники.

Коментарі із Facebook

Powered by Facebook Comments