Мова JavaScript за останні роки стала мега популярною і завоювала величезну довіру серед розробників. Про популярність даної мови пише компанія «Itea» яка проводить курси по навчанню ІТ програмування у Харкові. Детальніше читайте на сайті компанії https://kharkiv.itea.ua/.
За статистикою, що включає понад 10 мільйонів часто відвідуваних веб-сторінок в інтернеті, близько 95% з них використовують JavaScript в більшій чи меншій мірі. Тому природно, дану технологія підтримують усі сучасні браузери: Chrome, Internet Explorer, Mozilla Firefox, Safari та інші.
Що собою являє JavaScript і чому він актуальний?
Не варто вірити на слово, що JS є популярним і затребуваним, краще розуміти чому це саме так. Для розуміння важливості JavaScript доведеться коротко пригадати про двох нерозривно пов’язаних технологій веб-програмування – CSS і HTML.
CSS відповідає за візуальне відображення елементів і надання їм стилів: розміщення, колір, форма, зовнішній вигляд. HTML дозволяє створювати структуру сторінки і передавати браузеру інформацію про тип контенту. Зрозуміти суть обох мов допоможе метафора: HTML є скелетом, а CSS – шкірою.
Обидві мови дозволяють створити красивий сайт або окрему сторінку, зовнішній вигляд якої обмежений лише фантазією. При цьому вони не забезпечують інтерактивність веб-сторінки. При кожному кліку по кнопці сторінка повинна оновитися, щоб відбулися зміни. JavaScript – це душа сайту, яка робить його інтерактивним і живим.
Запити, надіслані через JS, обробляються незалежно від стану сторінки, на ній можуть відразу показуватися результати роботи. Наприклад, користувач вводить логін, JS відправляє його на сервер і перевіряє, чи є такий нік, потім повертає відповідь на сторінку в режимі реального часу. Важливо й те, що JS обробляється прямо в браузері, створюючи мінімальне навантаження на сервер (на відміну від PHP). Сфер застосування JS дуже багато, тому він і є настільки популярним.
Код JavaScript
До сих пір на вивчення JavaScript доводиться витрачати чимало сил, це абсолютно нормально. Зате до тих пір, поки є користувачі сайтів, буде і попит на розробників у сфері Front-end. Так, провідні світові компанії намагаються придумати заміну JS. Якщо подібне й трапиться, то станеться це не скоро. Та й перейти на нову мову зі знаннями старого не складе великої складності.
Зазвичай JavaScript працює з видимим боком веб-сайту, але з виходом фреймворка Node.js для серверів, програмісти можуть виконувати і back-end роботи. Таким чином на JS зараз можна писати і досить важкий серверний код, вибудовуючи логіку і поведінку сайту.
Якщо Вас зацікавила мова JavaScript можете записатись на курси програмування JS у Харкові https://kharkiv.itea.ua/frontend/js-basic
І на закінчення
Всі розробники з досвідом стають перед вибором: продовжити працювати в офісі з 8-ї годинним робочим днем або зайнятися фрілансом. Програмування потрібне як великим компаніям, так і невеликим замовникам. Переваги роботи в офісі: соціальний пакет, наявність спортзалу, прямий контакт з командою і навчання від професіоналів. З іншого боку, фріланс дозволяє «робити» гроші, не виходячи з дому, при чому дохід останніх може переважувати ставку офісного співробітника.
JavaScript є не просто важливим мовою, а й цікавим, а також універсальним. Всім веб-програмістам JS є обов’язковим навиком. При цьому JavaScript відносно швидко можна запам’ятати і вивчити. Безумовно, початківцю програмісту слід запастися терпінням і мати в розпорядженні достатню кількість часу для його вивчення. Без захопленості процесом навчання буде складно досягти якихось вершин в даній сфері.
Інтерес до роботи повинен бути присутнім, разом з цілеспрямованістю і невідступністю.