Багато років поспіль у Сполучених Штатах Америки після Дня подяки наступає Black Friday – початок традиційного різдвяного сезону розпродажів і рай для шопоголіків. Закінчується період величезних знижок Кіберпонеділком.
Такий звичай з’явився в Америці в XIX ст., а назву розпродажу, за однією з легенд, вигадали водії з Філадельфії через величезні затори на дорогах. Але сучасне трактування терміну звучить як «позитивний баланс» (який у бухгалтерських книжках виділяється чорним кольором). Тобто, більшість торгових точок завдяки цій акції повинні «вийти в плюс».
Згодом цікава традиція розповсюдилась і по інших державах, у тому числі й Україною, де грандіозні розпродажі почали влаштовувати з 2013 року. Не є виключенням і ця осінь, адже з 26 по 29 листопада багато онлайн та офлайн-магазинів планують зробити покупцям дуже цікаві пропозиції. А саме, кожен бажаючий отримає змогу придбати електроніку, техніку, одяг, взуття, іграшки та інші речі за ціною, набагато нижчою від їхньої вартості протягом року.
Чи дійсно товари можна придбати зі знижкою
Хтось з нетерпінням чекає на Блек фрайдей, а хтось її критикує. Зокрема супротивники наголошують, що дехто з продавців за певний час до старту акції збільшує ціни, щоби потім їх знову знизити та заявити про грандіозну економію. Є й такі, хто робить знижки виключно на непопулярні позиції або на певні товари з метою, що з ними будуть придбані й ті, на які акція не розповсюджується.
Але є й ті, хто під час акції на Чорну п’ятницю дійсно пропонує споживачам великі знижки. А причини цього наступні:
-
Швидке звільнення полиць від наявних товарів для можливості заповнити їх більш модернізованою продукцією.
-
Збільшення виручки за рахунок об’ємів продажів, а також реалізації супутніх товарів.
-
Вихід переможцем в конкурентній боротьбі без великих затрат на рекламні кампанії. Адже найкраща реклама будь-якого товару – цікаві цінові пропозиції.
Знижки на продукцію в Black Friday можуть сягати від 20 до 70%. А для перших десяти покупців магазину вони можуть бути навіть 90%. Саме тому змагання за право попасти до каси першим іноді закінчується давками і навіть драками.
Як придбати товар та не пошкодувати про це
Дивлячись на цифри на цінниках, декому складно контролювати емоції та не купити зайве. Щоби цього не сталося, підготуватись до розпродажу варто завчасно. Для цього можна скористатись порадами затятих шопоголіків:
-
Складіть перелік речей, які дійсно потрібні. Це можуть бути техніка для дому, взуття та одяг, іграшки, прикраси.
-
Оберіть магазини, які вам цікаві та які будуть брати участь в розпродажі, перевірте в них ціни на певний момент (можна скористатись зручними онлайн-додатками), щоби потім розуміти, чи є знижка справжньою.
-
Визначте бюджет, який ви готові витратити, і не відступайте від цієї суми. Ніколи не купуйте товари в борг, на гроші з кредитної картки.
-
Уважно дивіться на цінники, щоби зрозуміти, настільки вигідною буде покупка.
-
Купуйте в Чорну п’ятницю не просто дешеві речі, а ті, стандартна ціна яких раніше була не по кишені.
Дотримуйтесь цих порад та здійснюйте вдалі покупки!