Перша робота в IT. Як отримати роботу без досвіду

Зрозуміло, що кожного  початківця ІТшніка лякає той факт, що багато чого  він не знаєте або не вміє, але з чогось потрібно починати. У даній статті ми підготували список найважливіших навичок, які можна додати в резюме для підвищення ймовірності свого успіху.

Хто ж такий ІТ-спеціаліст?

IT-спеціаліст – поняття, що об’єднує безліч професій, які відносяться і до програміста, і до адміністратора мережі, і до розробника програм, і до технічного інженера.

IT-фахівець може бути виконавцем в самих різних областях інформаційних технологій, але завжди пов’язаний з комп’ютерними і цифровими системами.

За оцінками американських дослідників, сьогодні спостерігається дефіцит технічних фахівців не тільки в США, а в усьому світі. Значна частина самих затребуваних експертів зосереджена саме в ІТ-секторі. Як би це не було дивно, та на даний час є велика кількість пропозицій на ринку ІТ-професій. Переглянути актуальні вакансії можна на сайті https://dnepr.grc.ua/Informacionnye-tehnologii-Internet-Telekom/CTO-CIO-Direktor-po-IT.

ІТ-спеціаліст
ІТ-спеціаліст

1. Спілкування і мова

Уміння слухати, писати і читати – одне з ключових умов будь-якої роботи, а особливо робота в IT цим славиться. Вміти правильно спілкуватися важливо, тому що в подальшому вам часто доведеться пояснювати колегам з інших відділів, що вам потрібно, зрозумілою для інших мовою, а для цього потрібно вміти викладати свої думки. Якщо ви впораєтеся, то зможете вільно спілкуватися з різними людьми, від дизайнерів до клієнтів.

Більшість вакансій вимагає знання англійської мови на рівні Intermediate і вище – без цього, на жаль, нікуди. Читання технічної документації, листування і живе спілкування – це те, що може чекати вас в робочому процесі, тому мову потрібно знати.

Як це відобразити в резюме:

 • Вкажіть написану вами технічну документацію або опишіть вдалі тривалі переговори з клієнтом.
 • Якщо укладали або підписували контракти – вкажіть і це.
 • Якщо ви були ментором або викладачем, можете включити даний факт в резюме.

2. Аналітика та дослідження

Ці навички допоможуть вам краще за інших оцінювати ситуацію і збирати більше інформації, якщо необхідно. По суті, ви можете вивчити кілька джерел інформації і розглянути її під різними кутами.

Наприклад, ви ведете бюджет вашої невеликої команди. Крім листа в Excel, ви створюєте графіки з докладним відображенням того, як деякі витрати вплинули на бюджет команди, і як можна щось оптимізувати.

Якщо розглядати IT, то здатність моніторити і аналізувати поведінку трафіку, навантаження веб-ресурсів та іншого, може бути дуже корисною в роботі. Дуже багато рішень приймається на підставі аналізу та моніторингу.

Як це відобразити в резюме:

 • Вкажіть інструменти, які ви використовували для аналізу, наприклад, Google Analytics.
 • Опишіть досвід збору та аналізу інформації: складання звітів, написання технічних статей для сайту.

3. Креативність та інноваційність

Креативне мислення допомагає вирішувати проблеми нестандартним чином і запобігати їх появи в майбутньому. Наприклад, ви вчитель молодших класів, який виявляє, що його учні не носять форму. Ви вводите систему винагороди, щоб спонукати учнів дотримуватися правил, не вдаючись до покарань.

Будь-яке далекоглядне рішення, прийняте за допомогою творчих навичок та інноваційного підходу, можна застосувати і до сфери IT. Ви можете вирішувати проблеми таким способом, про який до вас ніхто не замислювався, тим самим принести в проект перспективу.

Як це відобразити в резюме:

 • Виділіть різні творчі / інноваційні ідеї, які ви реалізовували на попередньому робочому місці.
 • Коротко опишіть завдання, до яких ви застосували незвичайний підхід.Робота в команді
Командна робота в ІТ
Командна робота в ІТ

4. Робота в IT

У сучасному світі навіть якщо ви знаходитесь не в офісі з колегами, командна робота дуже важлива. Якщо ви фрілансер, вам все одно доведеться працювати з клієнтами і реагувати на їх вимоги і потреби (навчити користуватися новим розробленим вами інструментом).

Незалежно від характеру вашої роботи або того, в якій області Ви знаходитесь, вам необхідно проявляти свій професіоналізм в роботі з іншими, для досягнення спільної мети.

Як це відобразити в резюме:

 • Виділіть інструменти, які ви використовували для спілкування з командою (Slack, Telegram, Skype).
 • Опишіть ту частину роботи, яка виконувалася в команді, і її результат.

5. Створення презентацій

Навики створення презентацій може мати на увазі роботу в PowerPoint, а також організацію зустрічей в офісі, в ході яких ви пропонуєте дизайн сайту.

Створення презентації може допомогти вам у залученні нових клієнтів або інвесторів: не втрачайте шанс вписати цей у резюме.

Як це відобразити в резюме:

 • Якщо ви коли-небудь створювали / організовували презентацію – додайте це в резюме.
 • Розгляньте можливість опису конкретних заходів, до яких ви доклали руку.
Сподобалась стаття? Поділіться нею у соціальних мережах:

Коментарі із Facebook

Powered by Facebook Comments