З чого розпочати вивчення мови Java?

Ні для кого не секрет, що на сьогоднішній день однією із найпрестижніших професій є робота програміста. Так як галузь ІТ є дуже «широкою», тому кожен початківець обирає те, що йому найбільше подобається. Комусь до вподоби займатись дизайном, обробкою фото, відео у різних графічних і відео редакторах. Дехто полюбляє розробляти веб-сайти. Проте все ж таки найбільшу ланку в ІТ займає програмування. І тут знову є багато «доріжок» для вибору своєї майбутньої кар’єри. Серед найпопулярніших мов програмування є Java, C#, C++, JavaScript та інші. Більше про рейтинг мов програмування, а також можливість записатись на пробні безкоштовні онлайн уроки по Java Ви зможете за цим посиланням https://java.lviv.ua/yakyj-napryam-obraty-rejtyng-mov-programuvannya

Офіційний веб сайт Logos IT Academy
Офіційний веб сайт Logos IT Academy

А тепер давайте детальніше попробуємо зупинитись на мові Java. Java – не просто мова програмування, а ціла програмна платформа з широкими можливостями. Основними складовими блоками цієї платформи є:

  • Базові інструменти для написання і запуску програм на Java;
  • Бібліотеки та класи – ядро мови, вони забезпечують основні функціональні можливості програмування на Java;
  • Інструменти для розгортання та автоматичного запуску додатків;
  • Інструменти для створення фронтенда (GUI, інтерфейсу користувача);
  • Бібліотеки, для роботи з базами даних, віддалено по мережі.

Перша версія Java JDK 1.0 включала «всього лише» кілька сотень класів. Зате в даний час їх кількість збільшилася вже до кількох тисяч. За час життя мови автори внесли величезну кількість змін, які підвищують його безпеку, функціональність і переносимість. Завдяки постійному вдосконаленню та підтримки мови з боку його розробників, Java завжди йшла в ногу з розвитком IT-технологій. Так що в даний час перед нами – сучасна мова, основними характеристиками якої є:

Невисокий поріг входження.

Вивчати Java простіше, ніж більшість мов з Сі-подібним синтаксисом.

Об’єктно-орієнтованість.

Програми в Java будуються на підставі об’єктів і їх взаємодії, що дозволяє задіяти всі переваги ООП.

Переносимість.

Завдяки використанню інтерпретатора – віртуальної машини Java, – програми переносяться на різні платформи і пристрої.

Платформна незалежність

Програма, написана на Java для однієї платформи, компілюється в проміжний байт-код, який може запускатися на інших платформах завдяки інтерпретації за допомогою JVM під кожну платформу.

Розвинена многопоточность.

Засоби Java дозволяють управляти виконанням декількох потоків, що дозволяє створювати багатопотокові програми.

Безпека.

Завдяки вбудованій в JVM верифікації байт-коду, відсутності в Java ручного управління пам’яттю, стеженням за переповненням стека, а також наявності різних API, які дозволяють контролювати безпеку, на цій мові можна створювати дійсно безпечні програми.

Продуктивність.

Використання JIT (Just-in-time) -компілятора забезпечує високу швидкість роботу додатків, яку можна порівняти за швидкістю з мовами С і С ++.

 

Перші кроки в освоєнні нової професії не завжди даються легко. Особливо якщо не знаєш, з чого почати, а питань виникає безліч. У випадку з програмуванням питання «з чого почати вивчення Java» виникне першим.

Щоб почати вивчення Java з нуля в першу чергу бажано розібратися з основними поняттями. Тобто засвоїти, що включає в себе мова Java, що представляє собою програма на Java і як відбувається її виконання. Потім слід переходити до освоєння синтаксису мови, його основ, вивчення основних бібліотек.

Як правильно за 6 місяців опанувати мову Java знають викладачі академії Logos. Академія дуже часто пропонує декілька пробних безкоштовних уроків, тому рекомендуємо Вам спробувати можливість отримати якісні знання у сфері програмування на мові Java.

Сподобалась стаття? Поділіться нею у соціальних мережах:

Коментарі із Facebook

Powered by Facebook Comments