USB — це не що інше, як технологія дротового зв’язку, необхідна для передачі енергії та обміну даними між мобільними пристроями. Завдяки кабелю USB ми можемо підключити, наприклад, смартфон до комп’ютера. Після встановлення з’єднання, для чого не потрібні додаткові драйвери, можна розпочинати передачу даних. Також просто здійснюється процес зарядки смартфона після підключення його за допомогою відповідного аксесуара до адаптера живлення.
Бажаєте знати, які типи USB існують?
У продажу, наприклад, тут https://www.aks.ua/uk/catalog/usb/ , багато моделей USB-кабелів, що можна навіть розгубитися. Однак для рядового користувача найбільш важливим є розподіл USB-кабелів на кшталт конектора підключення. Навіщо потрібні різні типи підключення? Про це і поговоримо зараз.
USB Type-А
USB-A є одним із найпопулярніших стандартів доступних на ринку. Порти такого типу найчастіше використовуються в ноутбуках, тому всілякі комп’ютерні аксесуари та додаткові. обладнання оснащене конектором USB Type-A. Більшість доступних на ринку смартфонів заряджаються за допомогою зарядного пристрою з кабелем USB-A.
USB Type-B
Цей стандарт найчастіше використовується для підключення принтерів, старих версій настільних моніторів чи іншого офісного обладнання. Тому кабелі USB-B є найменш поширеними. Штекер має характерну квадратну форму зі скошеними кутами.
USB Type-C
Це відносно новий тип USB, який має вирішити проблеми споживачів, які плутаються у виборі аксесуарів для свого пристрою. Кажуть, що USB Type-C згодом замінить усі існуючі USB стандарти. Це означає, що кабель з таким портом можна підключити до ноутбука, телефону та інших пристроїв.
Lightning
Lightning не можна назвати окремим стандартом USB, але цей інтерфейс підключення варто згадати, тому що він використовується Apple. Це великий мінус цього типу роз’єму, тому що він не є універсальним. Однак конектори Lightning дуже зручні у використанні і трохи компактніші, ніж USB-C. Також варто відзначити, що Apple поступово відмовляється від кабелів Lightning на користь універсального стандарту USB-C.
Коментарі із Facebook
Powered by Facebook Comments