Наближається новий навчальний рік, вже незабаром українські школярі знову вирушать гризти граніт науки, але при цьому немає чіткого уявлення про те, в якому форматі почнеться навчання. Ситуація залишається досить нестабільною та непередбачуваною і може ще не раз змінитись до вересня, а в МОН пропонує українцям запровадити новий формат.
Головне – безпека
В останні кілька років система освіти видозмінювалася кілька разів, що, безумовно, позначалося на якості та рівні освіти. Першим ударом став ковидний період, коли вчителі та викладачі вимушено освоювали нові форми викладання, намагалися мотивувати та утримати своїх учнів на нескінченних дистанційних заняттях. Формат мав певну ефективність, але водночас однаково піддавався критиці. Словом, ситуація неоднозначна, начебто від умовного pm casino бездепозитний бонус надходив на рахунок азартному гравцю, а той уже на власний розсуд зважував на доцільність його використання.
Другим ударом, який на деякий час паралізував систему освіти, стали повномасштабні бойові дії по всій країні. Лише станом на березень 2023 року за даними Міністерства освіти і науки України від російської агресії постраждало щонайменше 1702 школи, і, на жаль, ця цифра не є остаточною. У таких умовах у МОН пропонують новий гнучкий формат навчання:
- Очний;
- Дистанційний;
- Змішаний формат навчання.
Він залежатиме від рівня безпеки в окремому регіоні.
Іншими словами, пропонується індивідуальний підхід чи не до кожного навчального закладу. Також розглядається формат, при якому деякі дисципліни можуть викладатися дистанційно, а якщо, наприклад, у тій чи іншій школі не вистачає укриттів на випадок повітряної тривоги, пропонується поділити освітній процес на зміни. Крім цього, МОН залишає кінцеве рішення за батьками – якщо вони не впевнені в безпеці очного навчання, то можуть вільно обрати альтернативну форму.
Наслідки нових реалій навчання
Сам собою формат дистанційного навчання досі викликає чимало суперечок, адже крім безпосередньо освітньої функції школа виконує й низку інших важливих місій. Найбільш відчутним у цьому плані може виявитися елемент соціалізації та взаємодії з однолітками, адже цей елемент виховується та закладається саме у школах. Відсутність повноцінної комунікації може зашкодити дитині, але головне – порушити звичний ритм життя, коли будинок – це будинок, а школа – це місце, де потрібно вчитися.
Найчастіше проблемою при дистанційному навчанні є саме відволікаючі чинники, які заважають сприймати умовний дистанційний урок як повноцінне заняття. Це певний виклик і для батьків – психологи радять приділяти особливу увагу дитині, створюючи для неї сприятливі умови для навчання та в жодному разі не применшувати важливість такого формату.
Безумовною перевагою є неминуче знайомство з технологіями та сучасним форматом роботи. Розуміння того, що дистанційний формат дозволяє орієнтуватися на комфорт, займатись фактично з будь-якої точки світу. При цьому дитина виховує в собі самоконтроль та дисципліну, а головне – розуміння того, що навчання необхідне насамперед їй, а не вчителю по інший бік екрана.
Коментарі із Facebook
Powered by Facebook Comments