Імбир для суші: чому неможливо уявити суші без імбиру

Ще років 15 тому, при згадці імбиру, більшість людей говорило про його лікувальні властивості і використання як профілактичного засобу проти різних хвороб, точніше застуди. Сьогодні трохи інакша ситуація і ця рослина асоціюється у багатьох не з чаєм та лимоном, а з суші та ролами. Виступає імбир для суші таким же важливим компонентом, як і васабі або соєвий соус. Страви в ресторані або доставка суші у Львові додому — корінь імбиру там обов’язково присутній.

Корінь імбиру перебиває смак попередніх страв

Незважаючи на те, що цей компонент не є частиною основного блюда, подача без нього неможлива. Відкидаючи всі корисні властивості рослини і багатющий вміст вітамінів з мікроелементами, роль його досить специфічна. Оскільки рідко хто обмежується тільки одним видом ролів, то імбир служить нейтралізатором смаку. Він перебиває післясмак минулої страви, щоб людина повністю відчула смак наступної. Ну і безсумнівно, він доповнює і насичує їжу особливою пікантністю.

Маринувати імбир потрібно правильно

Подається рослина виключно в маринованому вигляді і потрібно правильно здійснити даний процес. Адже якщо зробити неправильно маринад або порушити технологію, то імбир втратить не тільки свій смак, але і цінні властивості. В процесі використовуються інгредієнти саме японських рецептів і бажано не замінювати їх наявними аналогами. Залежно від рецепта для маринаду, використовуються:

  • рисовий оцет;
  • вода;
  • цукор;
  • Мірін;
  • саке.

Найкраще маринований імбир для суші вживати відразу, але зберігати його можна до 3-х місяців.

Секрет червоного кольору імбиру

Хто бачив імбир в первісному вигляді, той може здивуватися, побачивши вперше імбир на тарілці з суші. Адже там він має червоний або рожевий колір. А відповідь на питання чому імбир червоний, лежить в естетичній області. Адже червоний колір набагато краще вписується в подачу, ніж білий. Зелене васабі і яскравий імбир точно зроблять блюдо більш насиченим і привабливішим. Для фарбування використовують барвник Е124 (безпечний) або буряковий сік, десь можуть подавати і в оригінальному кольорі.

Не варто купувати маринований імбир у магазині

Дуже небезпечно купувати готовий продукт в магазинах, якщо вже ви вирішили не ходити до ресторану, то краще замаринувати корінь самостійно. Виробники не використовують натуральні компоненти, вони кладуть туди консерванти і штучні барвники, різні підсилювачі смаку тощо. Виглядає все дуже гарно, але насправді неймовірно шкідливо, може навіть викликати алергію.

Протипоказання

Але не всі вживають імбир разом з суші і ролами, комусь не до душі різкий і гострий смак, а комусь просто не рекомендується. Так, має імбир до суші і ряд протипоказань, не можна його при:

  1. вагітності;
  2. годуванні груддю;
  3. виразці;
  4. хворобах нирок і кішківника.

В іншому, ніяких протипоказань немає, та й багато з’їсти точно не вийде. Подають маринований корінь імбиру і до інших страв Японії та взагалі, азіатської кухні.

Сподобалась стаття? Поділіться нею у соціальних мережах:

Коментарі із Facebook

Powered by Facebook Comments