ЗНО можуть не складати випускники, які не планують у цьому році вступати до вищих навчальних закладів

Державну підсумкову атестацію у формі ЗНО можуть не проходити випускники, які не планують у цьому році вступати до вищих навчальних закладів. Відповідні зміни до законодавства наразі готуються.

Про це сказав голова комітету Верховної Ради з питань освіти та науки, нардеп від “Слуги народу” Сергій Бабак під час засідання погоджувальної Ради, передає Depo.ua.

В першу чергу Бабак підтвердив, що гроші за проведення пробного ЗНО, яке вирішили скасувати, будуть компенсовані.

“Щодо повернення коштів за пробне ЗНО. Уряд уже опрацьовує питання механізму повернення цих коштів”, – сказав глодова профільного комітету.

Він також розповів про зміни до законодавства щодо необов’язковості ЗНО для випускників, які цьогоріч не вступатимуть до вишу.

“Друге – державна підсумкова атестація. Зараз готуються зміни до ковідівського закону, які дозволять звільнити учнів 11 класу від проходження державної підсумкової атестації у формі ЗНО. Вони отримають атестати про повну загальну середню освіту до кінця червня. Це стосується лише тих дітей, які не планують з тих чи інших причин вступати цього року до закладів вищої освіти і цей крок може зменшити навантаження на центри тестування приблизно на 30%”, – сказав Бабак.

Водночас він наголосив, що випускники, які хочуть цього року вступити до вищого навчального закладу, повинні пройти ЗНО.

“Щодо ЗНО. Ті діти, які планують цього року вступати до закладів вищої освіти, обов’язково повинні проходити ЗНО. І ЗНО має відбутися за будь яких умов”, – наголосив Бабак.

Він також пояснив “фундаментальну роль” ЗНО в українському суспільстві.

“Перше – забезпечення рівного доступу до вищої освіти, коли діти вступають завдяки знанням, а не чомусь іншому. Коли талановиті діти з села  можуть отримати доступ до найпрестижніших вишів країни. Друга фундаментальна роль – це знищення корупції приступі. ЗНО на 99,9% знищило корупцію при вступі”, – наголосив нардеп.

Він також зазначив, що будь-які спроби скасувати ЗНО підірвуть високу довіру суспільства до цієї форми атестації випускників.

“Ця реформа має дуже високий рівень довіри у суспільстві. Довіра до ЗНО вибудовувалась роками. І суспільство буде дуже болісно сприймати будь-які кроки щодо його скасування чи спрощення”, – наголосив Бабак.

Очільник профільного комітету запевнив, що пункти тестування “будуть найбезпечнішими місцями у країні”.

“Головний санітарний лікар створив настільки чіткий і жорсткий протокол безпеки при проведенні ЗНО, що центри проведення ЗНО будуть найбезпечнішими в країні у ці дати”, – запевнив Бабак.

Він наголосив, що “потрібно посилювати безпеку і контроль за проведенням, а не скасовувати одну з найуспішніших реформ”.

Нагадаємо, на сайті Ерудит.нет Ви можете скачати завдання, відповіді пробного ЗНО 2020 з української мови і літератури