У 2022 році кожен учасник зовнішнього оцінювання може обрати для проходження тестування за рахунок коштів держбюджету щонайбільше п’ять навчальних предметів.
Якщо учасник бажатиме скласти більше ніж п’ять навчальних предметів, він зможе зробити це за власний кошт.
Випускникам шкіл та учням (студентам) закладів професійно-технічної та вищої освіти, які у 2022 році здобувають повну загальну середню освіту, результати зовнішнього незалежного оцінювання з чотирьох навчальних предметів, вибраних під час реєстрації, буде зараховано як оцінки за державну підсумкову атестацію.
Першим обов’язковим тестом є українська мова (усі завдання сертифікаційної роботи) або українська мова і література (як оцінка ДПА зараховується частина тесту з української мови).
Другим обов’язковим предметом є математика (рівень стандарту або профільний залежно від рівня, на якому вивчався предмет).
Третій предмет для складання ДПА пропонують на вибір: тест з історії України (частина тесту «Історія України 1914 року – початку ХХІ століття») або іноземної мови (рівень стандарту або профільний залежно від рівня, на якому вивчався предмет).
Четвертий предмет для складання ДПА випускники школи вибирають самостійно з такого переліку: історія України, біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, французька мова.
Випускники шкіл 2022 року також можуть вибрати додатково п’ятий предмет для складання зовнішнього незалежного оцінювання з переліку предметів ЗНО.
Випускники шкіл минулих років можуть обрати від 1 до 5 предметів для складання зовнішнього незалежного оцінювання на свій вибір. Ці учасники також зможуть скласти тести з більше ніж п’яти предметів за власний кошт.
Для вступу на бакалавра абітурієнт має подати до закладу вищої освіти сертифікати ЗНО з трьох конкурсних предметів (або двох конкурсних предметів на спеціальності, для вступу на які необхідно пройти творчий конкурс).
Щоб правильно визначити, які предмети треба скласти для вступу в заклад вищої освіти, учасникам потрібно ознайомитися з переліком конкурсних предметів ЗНО на обрану спеціальність. Такий перелік передбачений Умовами прийому до закладів вищої освіти, його можна знайти за посиланням.
Нагадаємо, що реєстрація учасників зовнішнього оцінювання для участі у тестуванні розпочнеться 1 лютого. Керівники закладів освіти зможуть зареєструвати учнів, слухачів, студентів для проходження державної підсумкової атестації ДПА у формі ЗНО до 1 березня 2022 року.
Реєстрація випускників минулих років, а також внесення змін до реєстраційних даних триватиме до 9 березня.
Джерело: osvita.ua