Результи ЗНО з української мови оголосять 13 травня на інформаційних сторінках.

13 травня оголосять результати ЗНО з української мови
13 травня оголосять результати ЗНО з української мови

Результати зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури будуть оголошені 13 травня про це повідомляє прес-служба Українського центру оцінювання якості освіти. Це зв’язано із прийнятим експертною комісією рішенням про зміну розрахунку порогового бала з 25 до 22 тестових балів.

<<< Переглянути відеозапис засідання >>>

Рішення про перенесення дати оголошення результатів ухвалено у зв’язку із прийнятим експертною комісією рішенням про зміну розрахунку порогового бала, що унеможливило одночасну публікацію таблиці відповідності тестових балів рейтинговій оцінці за шкалою 100 – 200 балів за виконання тесту з української мови і літератури.

В УЦОЯО нагадують, що за результатами статистично-математичних розрахунків Українським центром оцінювання якості освіти було запропоновано членам комісії встановити пороговий бал, що відповідає 25-ти тестовим балам. У цьому разі його б не подолали 13,3 % учасників зовнішнього незалежного оцінювання. Однак члени експертної комісії після обговорення прийняли рішення знизити пороговий бал до 22-ох тестових балів, що дасть можливість його подолати 91,6 % учасників зовнішнього незалежного оцінювання.

Як відомо, визначенню порогового бала передувала робота 9 експертних груп з різних регіонів, які шляхом використання методик – В. Ангоффа та К. Беука та математично-статистичних розрахунків дійшли висновку та запропонували встановити поріг тесту на рівні 25 балів при максимальній оцінці за виконання тесту базового рівня 104 бали, тесту поглибленого рівня – 136.

Разом з тим рішення фахівців не було підтримано експертною комісією, яка користуючись своїм правом на підсумкове рішення щодо визначення порогового бала, вирішила знизити поріг до 22 тестових балів.

Отже, після визначення порогу у 22 тестових бали, учасники ЗНО, які подолали визначений бар’єр отримають рейтингову оцінку за шкалою від 100 до 200 балів, що відображатиме місце абітурієнта серед інших учасників ЗНО з української мови і літератури.

Ті випускники шкіл, які набрали менш ніж 22 бали за виконання завдань тесту не зможуть брати участь у зовнішньому незалежному оцінюванні, і відповідно, вступати до вищих навчальних закладів у 2015 році.

Також результати ЗНО з української мови і літератури будуть враховані, як державна підсумкова атестація за шкільний курс з української мови. З цією метою буде затверджена окрема таблиця відповідності тестових балів оцінкам рівнів навчальних досягнень за шкільною шкалою від 1 до 12 балів.

Варто зазначити, що визначений експертної комісією поріг тесту є одним з найнижчих за час проведення ЗНО.

Участь у зовнішньому незалежному оцінювання з української мови і літератури взяли 275 тисяч випускників шкіл.

http://osvita.ua

Сподобалась стаття? Поділіться нею у соціальних мережах:

Коментарі із Facebook

Powered by Facebook Comments

Залишити відповідь