1 лютого 2022 року Українським центром оцінювання якості освіти було проведено вебінар, під час якого фахівчиня УЦОЯО, пані Ліліана Захарійченко, дала відповіді на основні питання, що стосуються ЗНО з математики 2022. У даній статті ми підготували основні тези із цього вебінару.
Навіщо потрібно здавати ЗНО з математики?
Згідно з наказом №1098 від 13.10.21р. «Про затвердження умов прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2022 році» сертифікат з математики необхідно надати на 88 спеціальностей як другий предмет і на 39 спеціальностей як третій предмет. Загалом сертифікат ЗНО з математики можна подавати більше ніж на 120 спеціальностей.
ЗНО з математики є обов’язковим чи необов’язковим?
Так само як і минулого року, ЗНО з математики не є обов’язковим, тобто не всі вищі навчальні заклади вимагають сертифікат ЗНО з математики відповідно до умов вступу. Але обов’язковою є ДПА з математики.
Яка різниця між ЗНО з математики і ДПА з математики?
Починаючи із 2021 року ДПА з математики є обов’язковою і тому її повинні складати усі випускники. Відповідно до того рівня за яким вивчали математику в школі.
Якщо ви вивчали математику за рівнем стандарту, то ДПА здаєте по завданнях рівня стандарту і у такому випадку ви отримаєте зошит «Сертифікаційна робота з математики. Завдання рівня стандарт» у якому буде 26 завдань.
Якщо ж ви вивчали математику на профільному рівні, то ДПА складаєте по завданнях профільного рівня, які у свою чергу є завданнями ЗНО з математики. У такому випадку ви отримаєте зошит «Сертифікаційна робота з математики» у якому буде 32 завдання. Отриманий сертифікат ви зможете використовувати під час вступу до ВНЗ. У такому випадку ви отримаєте два результати: результат ЗНО у форматі – 100-200 балів і результат ДПА у форматі – 1-12 балів.
Якщо ж ви не бажаєте використовувати математику для вступу і не вивчали математику на профільному рівні, тоді вам достатньо обрати зошит «Сертифікаційна робота з математики. Завдання рівня стандарт». У такому випадку ви отримаєте лише результат у форматі – 1 -12 балів який буде зарахований як ДПА.
Зауваження. Якщо ви обираєте завдання рівня стандарт то отриманий результат ви не зможете використати при вступі у ВНЗ.
Чи будуть формули і довідкові матеріали у ЗНО 2022 з математики?
Так, у ЗНО 2022 передбачені формули та довідкові матеріали у такому ж форматі як і в ЗНО 2021. Формули будуть на сторінках 2, 19 і 20. Формули передбачені в обох типах зошитів, як в зошиті «Сертифікаційна робота з математики» так і в зошиті «Сертифікаційна робота з математики. Рівня стандарт».
Переглянути формули, які будуть (і не будуть) у тестовому зошиті на ЗНО 2022 з математики
Більше про саме тестування, заповнення бланків відповідей та розв’язування типових завдань ви зможете дізнатись переглянувши відеозапис вебінару.
Слідкуйте за новинами ЗНО 2022 у соціальних мережах:
Viber: https://invite.viber.com
Facebook: https://www.facebook.com/dpa.zno
Telegram: https://t.me/online_erudyt (долучайтесь до обговорення завдань і відповідей ЗНО 2022)