Кого зі студентів можуть мобілізувати під час навчання: перелік

Є умови, за яких відстрочення не діє для всіх студентів, навіть якщо у них денна форма навчання.

Під час загальної мобілізації в Україні студенти, аспіранти та докторанти мають відстрочення від мобілізації на час навчання, однак є умови, в разі яких студенти можуть бути мобілізовані.

Так, у тексті статті 23 Закону про мобілізаційну підготовку і мобілізацію йдеться про право на відстрочення для осіб, які здобувають освіту на денній формі навчання.

«Здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, асистенти-стажисти, аспіранти та докторанти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти», ― йдеться в законі.

Кого не мобілізують під час навчання

Чоловіки та жінки, які отримують передвищу та вищу освіту на денній формі, не можуть бути мобілізовані.

  • учні та студенти професійно-технічних училищ та коледжів;
  • студенти коледжів, університетів, інститутів, академій;
  • аспіранти й докторанти дослідницьких установ, закладів вищої освіти ІІІ-ІV рівнів акредитації, які отримали право на навчання аспірантів та докторантів;
  • асистенти-стажисти.

Кого можуть мобілізувати під час навчання

Відстрочення для студентів під час мобілізації 2023 року стосується лише тих, хто навчається на денній чи дуальній формі навчання. На заочників відстрочення не поширюється. Переважно це стосується студентів ВНЗ, тому що в аспірантурі та докторантурі немає заочної форми навчання.

Ба більше, є умови, за яких відстрочення не діє для всіх студентів, навіть якщо у них денна форма навчання. Тож мобілізувати студентів можуть:

  • після закінчення коледжу перед вступом до університету;
  • після закінчення бакалаврату перед вступом на магістратуру;
  • після закінчення ВНЗ перед вступом на аспірантуру і відповідно перед вступом на докторантуру.

Особи, які проходять навчання в такій формі або отримали повістки в цей період і були доставлені до ТЦК, можуть бути мобілізовані згідно із законами України.

Сподобалась стаття? Поділіться нею у соціальних мережах:

Коментарі із Facebook

Powered by Facebook Comments