Завтра-післязавтра президент підпише законопроект про відпустку для освітян, – народна депутатка Наталія Піпа

“1 липня ми проголосували законопроект, що повертає 56 днів відпустки для освітян. Закон вже підписаний спікером ВРУ, але ще не підписаний Президентом. Очікуємо, що це станеться завтра-післязавтра. Опісля закон набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування в офіційному виданні (Голос України), про це повідомила Наталія Піпа на свої сторінці у Фейсбук.

На сайті Верховної Ради України можна слідкувати за хронологією розгляду закону, зокрема коли президент підпише https://itd.rada.gov.ua/billInfo/Bills/Card/39366?fbclid=IwAR14V-RPU08urCR3FL0UeW-5HMeX_8-uximAofdVoX1shyEiS7Mj4rdvk5w

❓Чому термін відпустки був скорочений?

На початку воєнного стану абсолютно УСІМ щорічна основна відпустка була скорочена до 24 днів. У першу чергу це обумовило додаткове навантаження працівників критичної інфраструктури, які не могли отримати довшу тривалість під час війни.

❓Кого стосується цей закон 

Закон стосується не лише освітян. Від застосовується до працівників всіх галузей і установ, як державних, так і приватних підприємств.

❓Що тепер робити директорам і вчителям, якщо їм вже надано відпустку 24 дні?

Директор видаватиме новий наказ про надання решти відпустки понад 24 дні.

❓Чи може директор не надати відпустку?

Може. Але це має бути пов’язано з відверненням наслідків воєнних дій, відбудовою критичної інфраструктури. Тобто обов’язково має бути обґрунтування, чому термін 56 днів скорочується”.

Нагадаємо, опубліковано рекомендації та першочергові кроки для організації нового 2022/23 навчального року від МОН

Сподобалась стаття? Поділіться нею у соціальних мережах:

Коментарі із Facebook

Powered by Facebook Comments