“1 липня ми проголосували законопроект, що повертає 56 днів відпустки для освітян. Закон вже підписаний спікером ВРУ, але ще не підписаний Президентом. Очікуємо, що це станеться завтра-післязавтра. Опісля закон набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування в офіційному виданні (Голос України), про це повідомила Наталія Піпа на свої сторінці у Фейсбук.
На сайті Верховної Ради України можна слідкувати за хронологією розгляду закону, зокрема коли президент підпише https://itd.rada.gov.ua/billInfo/Bills/Card/39366?fbclid=IwAR14V-RPU08urCR3FL0UeW-5HMeX_8-uximAofdVoX1shyEiS7Mj4rdvk5w
❓Чому термін відпустки був скорочений?
На початку воєнного стану абсолютно УСІМ щорічна основна відпустка була скорочена до 24 днів. У першу чергу це обумовило додаткове навантаження працівників критичної інфраструктури, які не могли отримати довшу тривалість під час війни.
❓Кого стосується цей закон
Закон стосується не лише освітян. Від застосовується до працівників всіх галузей і установ, як державних, так і приватних підприємств.
❓Що тепер робити директорам і вчителям, якщо їм вже надано відпустку 24 дні?
Директор видаватиме новий наказ про надання решти відпустки понад 24 дні.
❓Чи може директор не надати відпустку?
Може. Але це має бути пов’язано з відверненням наслідків воєнних дій, відбудовою критичної інфраструктури. Тобто обов’язково має бути обґрунтування, чому термін 56 днів скорочується”.
Нагадаємо, опубліковано рекомендації та першочергові кроки для організації нового 2022/23 навчального року від МОН