В Україні змінюють тривалість навчального року на час війни. Відповідний законопроект №7325 підтримали у першому читанні сьогодні під час засідання Верховної Ради.
Законопроект передбачає зупинити на час дії воєнного стану наступні положення ЗУ “Про повну загальну середню освіту”:
- щодо тривалості освітнього процесу в закладах загальної середньої освіти не менше 175 навчальних днів;
- щодо кількості учнів у класі (наповнюваності класу) державного, комунального закладу освіти;
- щодо реорганізації, зміни типу, ліквідації закладу загальної середньої освіти у сільській місцевості, що допускаються лише після громадського обговорення проекту відповідного рішення засновника, який оприлюднюється не менше ніж за 1 рік до прийняття відповідного рішення.
Також передбачається, що засновник закладу загальної середньої освіти або має право продовжити без проведення конкурсу строк дії строкового трудового договору, укладеного з керівником відповідного закладу загальної середньої освіти, до припинення або скасування в Україні або на відповідній території воєнного стану, але не більше ніж на шість місяців з дня його припинення чи скасування.
Окрім цього, пропонується збільшити строк повноважень тимчасового складу Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти на період воєнного стану та на тримісячний період після його скасування або припинення до обрання нового складу (зазначену норму головний Комітет у своєму висновку рекомендував виключити).
Нагадаємо, Освітній омбудсмен: вчителів змушують йти у відпустки без оплати
Коментарі із Facebook
Powered by Facebook Comments