В масці на перервах та «зелені уроки»: Мандзій про навчання в умовах пандемії

МОН рекомендуватиме школам проводити більше уроків на шкільному подвір’ї.

Оновлено 30 липня. Опубліковано постанову МОЗ щодо організації протиепідемічних заходів у закладах освіти (ОФІЦІЙНО)

Сьогодні, 29 липня, під час брифінгу «Освітня система в умовах пандемії: Що думають українці про якість освіти, дистанційне навчання і ЗНО та які вимоги мають до міністерства» Любомира Мандзій розповіла про підготовку до навчального року.

За її словами, нині МОН спільно з партнерами розробляє онлайн-курс про дистанційне і змішане навчання:

Цей курс буде розрахований для учителів, для викладачів закладів професійної освіти, а також для науково-педагогічних працівників закладів вищої освіти.

Заступниця міністра зазначила, що зйомки онлайн-курсу незабаром закінчаться і його можна буде пройти не лише вдома, але й в школі:

Практично в нас залишилося в Україні лише 74 школи, де відсутній інтернет. У решті шкіл є облаштований інтернет, і точно є комп’ютерні класи, де можна пройти цей онлайн-курс.

Окрім розробки онлайн-курсу, найближчим часом будуть опубліковані вимоги до навчання в умовах епідемії, затверджені постановою головного санітарного лікаря. Але деякі вимоги були озвучені заступницею міністра під час брифінгу:

Учителі під час уроку можуть маску зняти, але коли вони вийдуть в коридор, то мають пам’ятати про небезпеку, яка їм загрожує.

Любомира Мандзій зазначила, що МОН рекомендуватиме школам переводити освітній процес на шкільне подвір’я. Впроваджувати так звані «зелені уроки» на вулиці, щоб діти перебували на свіжому повітрі. Обов’язковою умовою є провітрювання класів.

Окрім цього, згідно з рішенням батьківської спільноти та педагогічної ради, класи можна переводити на змішане навчання:

Якщо ми говоримо про змішане навчання, це можливість проведення уроку в класі та за допомогою камери. Тобто вчитель пояснює матеріал для тих, хто в класі та для тих, хто дивиться урок через вебкамеру.

Заступниця міністра освіти зауважила, що розуміє, скільки зусиль і часу витрачають вчителі на підготовку до уроку з використанням дистанційних технологій. МОН винагороджуватиме таких педагогів преміями, але про це стане відомо пізніше.

Любомира Мандзій переконана, що зарплата педагогічних працівників має обов’язково переглядатися.

https://vseosvita.ua

Сподобалась стаття? Поділіться нею у соціальних мережах:

Коментарі із Facebook

Powered by Facebook Comments