Українські школи пропонують перевести на 12-річну систему освіти з 2024 року

В Україні можна запровадити 12-річну систему освіти уже з 2024 року. Це вирішило б проблему освітніх втрат, яких зазнала наша держава через війну та епідемію коронавірусу.

Так вважає очільник Державної служби якості освіти України Руслан Гурак. Про це він заявив під час презентації результатів дослідження “Освіта під час війни”.

Про це він заявив під час презентації результатів дослідження «Освіта під час війни», повідомляє «Укрінформ».

«Можна розглядати безліч методів і методик компенсації освітніх втрат. Але ми маємо реформу НУШ, і ми задекларували в законодавстві, що перейдемо на 12-річну профільну систему освіти у 2027 році», — нагадав він.

Водночас уточнив, що, на його думку, є сенс перейти на 12-річну систему освіти раніше, вже 2024 року. Це, мовляв, розвʼяже всі питання.

«Ми зможемо збалансувати освітню програму так, щоб врахувати всі пропущені заняття (через повітряні тривоги, відсутність електроенергії, відсутність інтернету), врахувати перехідний період на кожному рівні та зможемо підготуватися до 2027 року — до повноцінного запровадження профільної старшої школи», — сказав Гурак.

Голова ДСЯОУ зазначив, що зараз представники української влади могли б поговорити з донорами, які готові надати фінансування освітній системі України, щоб підтримати один рік запровадження 12-річної системи.

Сподобалась стаття? Поділіться нею у соціальних мережах:

Коментарі із Facebook

Powered by Facebook Comments