Учні повернуться у школи ще не скоро: Степаном назвав причину

Максим Степанов пояснив, чому не можна завчасно повернути оффлайн-навчання у школах.

Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов пояснив, чому не можна завчасно повернути оффлайн-навчання для учнів початкової школи.

Детальне пояснення щодо цього питання розміщене на сторінці глави МОЗ Максима Степанова у соціальній мережі Фейсбук.

“Якщо у наступний понеділок учні молодших класів повернуться у школи, це зведе нанівець мету посиленого карантину. На це є низка причин. Період дії посиленого карантину в Україні збігається з завершенням інкубаційного терміну захворювання на COVID-19 у людей, які інфікувалися протягом новорічних свят. Багатьом з вас відомо, що діти нерідко переносять коронавірус безсимптомно, тому батьки можуть не знати про ризики передачі хвороби й привести малечу на навчання. А це, своєю чергою, призведе до зростання захворюваності через перехресне зараження дітей.”, – написав він. Максим Степанов

Максим Степанов наголосив, що діти можуть “принести” інфекцію зі школи додому і заразити членів своєї родини. Зокрема, і тих, які знаходяться у зоні ризику. Він додав, що така ситуація вже спостерігалася у країнах ЄС.

За словами міністра, показник захворюваності серед дітей продовжує зростати. Якщо у листопаді він становив 3,1%, у грудні вже підскочив до 5,9% від загальної кількості.

“Я розумію батьків та вчителів — усі надто втомилися від обмежувальних заходів. Але маємо ще трохи набратися терпіння. Карантин триватиме до 24 січня, результатом його дотримання стане спроможна витримувати подальше навантаження медична система. Окреме прохання до деяких політиків — не маніпулювати темою та не використовувати її заради власного піару. Згадайте, що йдеться про життя та здоров‘я.”, – пояснив він.

 

Сподобалась стаття? Поділіться нею у соціальних мережах:

Коментарі із Facebook

Powered by Facebook Comments