У МОЗ нагадали, які щеплення потрібно зробити школярам

Головний санітарний лікар, заступник міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко нагадав, які щеплення потрібно робити дошкільнятам, які – під час навчання у школі, і коли щеплення потрібно робити дорослим. Про це він сказав під час брифінгу.

“Залишилось менше місяця до початку навчального року. Нам треба нагадати і передивитися вакцинальний статус дітей, які будуть відвідувати школу. До 6-річного віку вакцинація повинна була враховувати наступні щеплення:

  • повинні бути зроблені чотири щеплення – проти дифтерії, кашлюку, правцю і поліомієліту,
  • одне щеплення від кору, краснухи, паротиту,
  • три щеплення проти гепатиту В і Hib-інфекції,
  • одне щеплення проти туберкульозу.

У шість років, це перед навчальним роком або під час навчального року, в залежності від дати народження, додатково проводиться щеплення проти кору, краснухи і епідемічного паротиту, а також від дифтерії, правцю і поліомієліту”, – сказав Віктор Ляшко.

Він зазначив, що у разі, якщо весь цей вакцинальний комплекс виконали – то вакцинація школярів до 14 років не проводиться.

“Окрім щорічного сезонного щеплення від грипу, але, на жаль, поки що воно не включено до національного календаря щеплень і не покривається за кошти державного бюджету. У 14 років ми проводимо вакцинацію від поліомієліту оральною поліомієлітною вакциною, а також у віці 16 років проводиться вакцинація проти дифтерії і правцю. У подальшому, після 16-річного віку, кожні 10 років ми повинні здійснювати ревакцинацію від дифтерії і правцю. Ця вакцина також надається безоплатно у кабінетах щеплень. Тому всі дорослі, хто не робив щеплення кожні 10 років – не ревакцинувався від дифтерії і правцю – зверніться, будь ласка, до свого сімейного лікаря і проведіть ревакцинацію”, – додав Віктор Ляшко.Н

Нагадаємо, на Львівщині на час карантину скасували обов’язкові медогляди для учнів та вчителів

Сподобалась стаття? Поділіться нею у соціальних мережах:

Коментарі із Facebook

Powered by Facebook Comments